Nové hobby
07.01.2021
zdravie tipy séfredaktora lifestyle veda a technika zo sveta

Naše novoročné predsavzatia sa obvykle týkajú vecí, ktoré by sme na sebe chceli zmeniť. Lenže popri tom nezabúdajme ani na osobný rozvoj.

Zoznamka pre plešatých
04.01.2021
tipy séfredaktora lifestyle veda a technika zo sveta

V dnešnej dobe je zoznamovanie cez internet alebo mobilné aplikácie veľmi obľúbený.

Spoločnosť SpaceX
23.12.2020
veda a technika

Spoločnosť SpaceX je zameraná na vývoj vesmírnych letov pre obyčajných smrteľníkov.

Jiří Rais
21.12.2020
zdravie ekonomika veda a technika

Voda je vzácna komodita, ktorej hodnotu si u nás stále naplno neuvedomujeme. Zásoby sa v celom svete míňajú a čoskoro aj v Európe môžeme pocítiť jej výrazný nedostatok.

Jachta v tvare žraloka
19.12.2020
veda a technika zo sveta

Talianske dizajnové štúdio Lazzarini Design predstavilo nový dizajn jachty Prodigium. Tá bude svojím tvarom pripomínať žraloka. 153 metrov dlhá megajachta je vybavená napríklad vlastným prístavom.

Najstreamovanejšie skladby podľa Spotify
19.12.2020
veda a technika zo sveta

V hudobnom svete patria rebríčky spoločnosti Spotify k tým najočakávanejším. Šancu na úspech tam popri veľkých menách majú aj mnohé začínajúce kapely či interpreti.

Expedície k vraku Titanicu
18.12.2020
veda a technika zo sveta

Všetci dobrodružstva-chtiví nadšenci histórie najslávnejšieho zaoceánskeho parníka sveta Titanic, ktorý navždy zmizol na dne Atlantiku v roku 1912, si od budúceho roka prídu na svoje.

Videohry verzus mentálne zdravie
09.12.2020
zdravie veda a technika

Mnoho ľudí stále považuje videohry za stratu času či vyslovene niečo zlovestné a nevhodné pre deti. V skutočnosti rôzne štúdie potvrdzujú, že opak je pravdou.

Najlepšie hotely sveta
08.12.2020
veda a technika zo sveta

Hotely predstavujú malý a osobitý svet, ktorý sa riadi vlastnými pravidlami. Prvý dojem si môžete urobiť ihneď vo vstupnej hale či na recepcii.

Bentley
12.11.2020
veda a technika

Znečistenie ovzdušia je veľkým problémom najmä v centrách veľkých miest. Výpary z výfukov, ťažké kovy a smog nepriaznivo vplývajú aj na naše zdravie. Preto automobilky prišli s nápadom posilniť výrobu elektrických automobilov.

Prof. MUDr. Ján Koller, PhD.
30.09.2020
zdravie veda a technika

Prof. Koller je expertom vo svojom odbore, o čom svedčia výsledky jeho práce. V Bratislave založil pracovisko, ktoré je dnes porovnateľné svojou úrovňou s európskymi a svetovými centrami a zároveň založil 1. oficiálnu tkanivovú banku na Slovensku.

Prof. Ing. Pavol Horňák, DrSc.
08.09.2020
veda a technika

Profesor Pavol Horňák: expert na svetelnú techniku, pedagóg a človek, ktorého cestu profesijným životom sprevádzajú konkrétne riešenia osvetľovacích sústav. Osvetlil množstvo tunelov aj budov a okrem Slovenska projektoval osvetlenie aj v zahraničí.

Prof. Ruzena Bajcsy
22.05.2020
veda a technika

Prof. Ruzena Bajcsy - americká vedkyňa so slovenskými koreňmi, žijúca legenda robotiky. V súčasnosti stále pôsobí na univerzite v Berkeley. Mladých slovenských vedcov poháňa vpred slovami: "Nepoužívajte ospravedlnenie, že ste z malej krajiny."

M.A. Zuzana Gombošová
06.05.2020
veda a technika

Mladá talentovaná slovenská dizajnérka Zuzana Gombošová sa odhodlala na svoj dlhoročný výskum správania sa bakteriálnej celulózy. Vyvíja nový rastúci materiál MALAI, ktorý má obrovský potenciál pre budúce generácie aj v rámci ekologického hľadiska.