Inšpirácia pre zaujímavejší rok! Tieto aktivity vás chytia za srdce

Inšpirácia pre zaujímavejší rok! Tieto aktivity vás chytia za srdce

07.01.2021 | Nové hobby | Iveta Hricková

Naše novoročné predsavzatia sa obvykle týkajú vecí, ktoré by sme na sebe chceli zmeniť. Lenže popri tom nezabúdajme ani na osobný rozvoj. 

Napríklad si môžete nájsť novú záľubu, ktorá rozšíri vaše obzory alebo zlepší doposiaľ nadobudnuté zručnosti.

Maľovanie

Umenie dáva človeku možnosť uvoľniť sa a podporiť vlastnú kreativitu. Ak pracujete v zamestnaní plnom stresových situácií, mali by ste ich kompenzovať, aby ste sa vždy dokázali upokojiť. Nájdite si tvorivú činnosť, ktorá vám zároveň pomôže prečistiť si hlavu. Nemyslite na to, že nekreslíte dokonale, a že sa vaše maľby podobajú detským obrázkom. To dôležité je, nech ste sa pri kreslení cítili dobre a dostali zo seba negatívne pocity. Vaše maľby môžu pokojne zostať niekde v skrini, no hlavné je, že si urobíte radosť a uvoľníte sa.

Kaligrafia

Písanie listov šlo kvôli e-mailom a chatovaniu výrazne do úzadia. Ľudia posielajú čoraz menej klasickej pošty, avšak vy môžete takmer zabudnutý zvyk obnoviť. Predstavte si, akú radosť vám urobí, keď obdržíte pozdrav z dovolenky. To isté zažijú vaši priatelia, keď v schránke nájdu povedzme narodeninovú pohľadnicu alebo aspoň pár riadkov od vás. Pridajte si milú úlohu navyše a naučte sa niektoré techniky z kaligrafie, aby ste im mohli poslať aj malé umelecké dielo.

Recepty z novej gastronómie

Veľa ľudí relaxuje pri varení. Radi objavujú nové recepty a symbolicky sa púšťajú do cestovania po celom svete. Aj vy môžete postupne objavovať nové varianty gastronómie a skúšať recepty z rôznych destinácií. Naučte sa nové jedlá, vyskúšajte nepoznané chute a skúšajte novinky, aby ste naďalej napredovali.

Kurz barmanstva

Príprava rôznych drinkov je obzvlášť trendy a zabodovať nimi môžete aj pred návštevou či partnerom. Na internete nájdete nespočetne návodov, ktoré vás navnadia na vymýšľanie vlastných miešaných alternatív. Zaplaťte si online alebo klasický kurz, kde sa od barmanov naučíte i zopár originálnych grifov. 

Tancovanie

Niet zábavnejšej podoby aktívneho pohybu, než je tanec. Pokiaľ nemáte partnera či partnerku, nezúfajte. Prihláste sa na moderné tance, na ktorých sa naučíte kroky svojpomocne a spolu s celou skupinou potom vytvorte spoločnú choreografiu. Pri tanci navyše spálite veľa kalórii a bude to skvelá alternatíva fyzického pohybu.

Geocaching

Minulý rok nás naučil tráviť viac času v prírode. Zrazu sme začali objavovať krásy Slovenska a preskúmali naše regióny. Spojte však aktívnu zábavu s ďalším koníčkom. Skúšali ste geocaching? Jeho podstata tkvie v hľadaní malých darčekov na miestach, ktoré získate podľa vopred určených súradníc. Tie nájdete na sociálnych sieťach i špecializovaných weboch. Takéto tajné lokality sa nachádzajú vždy na krásnych i historicky cenných miestach. Keď si odtiaľ vezmete malý darček, zároveň necháte niečo milé pre ďalšieho hľadača.

Upcyklovanie

Pri recyklácii sa len opätovne spracuje už nepotrebný materiál, pri upcyklácii sa ale uplatní aj vaša kreativita. V tomto prípade budete hľadať starým veciam nové využite a prerobíte ich na štýlové doplnky / praktické kúsky. Veď zo starých šiat dokážete ušiť obliečky na vankúš, kuchynské náradie prerobíte na svietidlá a z kníh zas vytvoríte zaujímavé podstavce. 

Dobrovoľníctvo

Počas ostatných mesiacov sme sa naučili, aké dôležité je pomáhať iným ľuďom. Dajte si v tomto roku záväzok, že sa budete viac, a samozrejme nezištne angažovať. Pohľadajte konkrétnu organizáciu, spýtajte sa, ako by ste boli pre nich užitoční alebo si jednoducho viac všímajte okolie a sledujte, kto by potreboval podať pomocnú ruku.