TOP 10 najlepších hotelov sveta. Už ste o nich počuli?

TOP 10 najlepších hotelov sveta. Už ste o nich počuli?

08.12.2020 | Najlepšie hotely sveta | Iveta Hricková

Hotely predstavujú malý a osobitý svet, ktorý sa riadi vlastnými pravidlami. Prvý dojem si môžete urobiť ihneď vo vstupnej hale či na recepcii. 

Vnímate čulý, pracovný ruch, ktorý vzbudzuje pocit stability. Zamestnanci vás prekvapia veľkou profesionalitou a snahou splniť každé vaše želanie. Vybrali sme pre vás desať prvotriednych hotelov, ktoré sa umiestnili na popredných priečkach rôznych ankiet.

Sofitel Legend Santa Clara Cartagena, Cartagena, Kolumbia

Možno budete prekvapení z tvrdenia, že viacero najlepšie hodnotených hotelov sa nachádza v juhoamerických krajinách. U ľudí vyhrávajú nielen vďaka nádhernej prírode v okolí, ale taktiež pre kombináciu zaujímavých služieb a pútavej histórie. Toto je i prípad kolumbijského Sofitelu. Sídli v budove zo 17. storočia, ktorá sa pôvodne využívala ako ženský kláštor. V roku 1995 ju odkúpili a prestavali na luxusný hotel, ponúkajúci zmes pestrosti danej krajiny a elegancie päťhviezdičkových ubytovacích zariadení.

Raffles Istanbul, Istanbul, Turecko

Nový turecký hotel Raffles Istanbul je otvorený len šesť rokov. Pôvodným zámerom majiteľov bolo predviesť návštevníkom moderný, netradičný spôsob hotelierstva. No potom dostali nápad, že pridajú aj pár historických prvkov, ktoré zaujmú širší okruh hostí. Najkrajšou a najzaujímavejšou časťou tohto hotela je reštaurácia, v jednej z častí totiž ponúka pohľad na repliku luxusného orientálneho paláca.

Baur Au Lac, Zürich, Švajčiarsko

Tento hotel je ovenčený množstvom prestížnych ocenení. Minulý rok sa stal víťazom Reader`s Choice Awards. Otvorený bol v roku 1844 a odvtedy ho prevádzkuje tá istá rodina. Nachádza sa priamo pri Zürišskom jazere a ponúka nádherný výhľad na prírodu v okolí. Od jeho otvorenia sa v ňom ubytovalo mnoho známych tvárí z oblasti kultúry, showbiznisu, športu a politiky. Hostia sa môžu občerstviť v prvotriednej reštaurácii, ocenenej Michelinskou hviezdou. Baur Au Lac je preslávený vysokým štandardom služieb a jeho zamestnanci sú pokladaní za elitu medzi pracovníkmi v hoteliérstve. Zamestnať sa v tomto hoteli je pre podaktorých ľudí vrcholom ich pracovnej kariéry.

Ashford Castle, county Galway, Írsko

Kto z nás by sa aspoň na chvíľku nechcel premiestniť v čase a vyskúšať si, ako sa v minulosti žilo na zámku? Túto možnosť vám ponúkajú v päťhviezdičkovom hoteli Ashford na západe Írska. Zámok je starý viac než 800 rokov a pôvodne patril rodine zakladateľa pivovaru Guinness. Okrem hlavného sídla sú v okolí reštaurácie a menšie domčeky. V nich nájdete obchody s ručne vyrábanými produktami. Priamo v Ashforde sa nachádzajú luxusné kúpele, historická reštaurácia v rytierskom štýle a ďalšia exkluzívna reštaurácia so špecializáciou na zážitkovú gastronómiu. Ubytovať sa môžete v dobových izbách s výhľadom na rieku či jazero. Súčasťou hotela je i súkromné kino.

Giraffe Manor, Nairobi

Viaceré luxusné hotely sa snažia zaujať neutrálnym štýlom zariadenia a rozmanitosťou ponúkaných aktivít. O zákazníkov bojujú najmä unikátnou polohou a vysokou kvalitou služieb. No s Giraffe Manor v Nairobi sa neboja riskovať a poskytujú niečo špeciálne. V tomto hoteli sa môžete na každom kroku stretnúť s majestátnymi žirafami. Dokonca máte možnosť si s nimi pochutnať na skvelých jedlách, pripravovaných s ohľadom na tradičnú africkú kuchyňu. Na požiadane vám obsluhujúci personál otvorí okno a vy tieto zvieratká nakŕmite napríklad počas raňajok.

Katikies Sun Rocks, Santorini, Grécko

Už samotný ostrov Santorini je láska na prvý pohľad. Hotel Katikies Sun Rocks vyhráva predovšetkým svojou unikátnou polohou. Východ a západ slnka, alebo celodenné leňošenie na terase sa spája s tým najkrajším výhľadom na more. Hotel stojí na útesoch vulkanického pôvodu a jeho stavba bola ovplyvnená tradičnou gréckou architektúrou. Grécka kultúra ovplyvňuje aj gastronómiu hotelovej reštaurácie. Všetko, čo milujete na pochúťkach tejto krajiny, vám tu naservírujú vo vynikajúcej kvalite. Najznámejším jedlom v ich podaní je dezert Pavlova torta, podávaný so zmrzlinou s aromatickou vodou z ružových lupeňov.

Kanopi House, Port Antoni, Jamajka

Na prvý pohľad môže Kanopi House vyzerať jednoducho, ale v skutočnosti ide o ďalší luxusný hotel, ktorého jednotlivé apartmány majú podobu domčekov na stromoch. Všetky obydlia boli postavené výlučne z lokálneho, prírodného materiálu. Hotel spĺňa všetky podmienky ekologického ubytovacieho zariadenia. Okrem nádherných vnútorných priestorov zákazníci milujú hlavne úžasnú terasu s výhľadom na okolitú zeleň. Stravu, ovplyvnenú regionálnou gastronómiou, zabezpečuje luxusná reštaurácia. Tá je umiestnená v hlavnej budove hotela.

Rambagh Palace, Džajpur, India

Indický hotel vyniká tým, že jeho izby sú súčasťou skutočného, kráľovského paláca. A to nie bývalého, ale naďalej aktívne využívaného, oficiálneho sídla. Celý komplex budov je rozľahlý, preto padlo rozhodnutie premeniť časť paláca na hotel a jedno jeho krídlo ponechať na užívanie panovníkovi. Rambagh bol postavený v 19. storočí ako lovecký zámoček. Podarilo sa zachovať veľkú časť vzácneho historického interiéru, takže počas pobytu sa návštevníci cítia ako na nekončiacej, historickej prehliadke. Hotel je vyhľadávaný medzi politikmi a predstaviteľmi zahraničných monarchií. Počas oficiálnej návštevy v ňom bola ubytovaná aj kráľovná Alžbeta II.

InterContinental The Willard Washington D.C.

Tento hotel sa netají tým, že je určený pre náročnú klientelu. Svedčí o tom už samotná poloha, veď hotel sídli iba dva bloky od Bieleho domu, v blízkosti parku National Mall. Nachádza sa v budove z roku 1818 a už v tom čase poskytoval hosťom nebývalo luxusné ubytovanie. Na jeho 200. výročie bol kompletne zrenovovaný, pričom zostali zachované aj pôvodné architektonické prvky. The Willard sa pýši tým, že v ňom aspoň jednu noc prespala väčšina amerických prezidentov a významných politikov.

Mandarin Oriental, Dauha, Katar

Na jednej strane sú hotely s bohatou históriou a na tej druhej nové, luxusné stavby, charakteristické pre blízky východ. Novou hviezdou z tejto oblasti je Katar, ktorý v meste Dauha ukrýva jednu z najkrajších hotelových perál - Mandari Oriental. Od prvého momentu vás ohromí prepychom a eleganciou, skĺbenou s prvkami arabskej architektúry. Hosťom ponúka takmer 300 izieb a apartmánov, zariadených v modernom, elegantnom štýle. V každej z nich máte možnosť vidieť hodnotné umelecké diela, prevažne od európskych umelcov.

Najlepšie hotely sveta majú samozrejme aj svoj profil na sociálnej sieti