Nová zoznamovacia aplikácia pre plešatých

Nová zoznamovacia aplikácia pre plešatých

04.01.2021 | Zoznamka pre plešatých | Milan Cigánik

V dnešnej dobe je zoznamovanie cez internet alebo mobilné aplikácie veľmi obľúbené. Pre niektorých ľudí je oveľa jednoduchšie osloviť zaujímavého človeka virtuálne, než v obchode či na ulici.

Na trhu funguje niekoľko online platforiem, ktoré sú čoraz populárnejšie, no okrem nich vznikajú aj online zoznamky so špecifickým zameraním.  V Spojených štátoch vznikla nedávno nová zoznamovacia aplikácia, určená pre nezadaných, plešatých ľudí s vypadanými alebo dobrovoľne oholenými vlasmi. Užívateľmi môžu byť nielen muži, ale aj holohlavé ženy či plešatí, transrodoví jedinci. Stratili síce vlasy, no prostredníctvom tejto appky môžu nájsť lásku.

Šanca pre menej sebavedomých

Zoznamovacia aplikácia nazvaná Bald Dating (Plešaté randenie) je propagovaná sloganom „Hlavy a osobnosti žiaria". Existuje predsa veľa ľudí, ktorým neprekáža, keď je niekto plešatý a sú dokonca takí, ktorí dávajú prednosť holohlavému partnerovi. Cieľom aplikácie je pomôcť ľuďom s riedkymi vlasmi, alebo aj úplne bez vlasov, nájsť si partnera. Niektorí sa totiž nevedia vysporiadať so stratou nádherných, hustých vlasov a byť plešatým je pre nich utrpenie. Majú nízke sebavedomie a boja sa, že ich plešina bude prekážkou pri nadväzovaní kontaktov.

Stránka s úplným obsahom

Bald Dating je webová stránka s komplexným zoznamovaním, otvorená ženám, mužom, transsexuálom i ľuďom akejkoľvek sexuálnej orientácie. Veď vypadávanie vlasov nie je iba mužský problém, vyskytuje sa aj u žien a transsexuálov. Príčinou môže byť dedičná predispozícia, hormonálna nedostatočnosť, dôsledok dlhotrvajúceho stresu, traumy alebo lekárskeho ošetrenia. Ak chcete využívať túto zoznamku, musíte spĺňať aspoň jednu z dvoch základných požiadaviek: byť plešatý alebo byť otvorený randeniu s plešatým človekom. Aplikácia chce ukázať, že nezáleží na tom, koľko vlasov človek má. Svoje sympatie môžete inému užívateľovi vyjadriť tlačidlom „Páči sa mi" a ihneď ho kontaktovať. Smiete zablokovať tých, ktorí nepožadujú fotku alebo na svojom profile nemajú vlastnú fotografiu. Nahota a sexuálne snímky sú zakázané. Členstvo je nateraz zdarma. Služba plánuje do budúcna aj VIP upgrade.

Prečo vznikla?

Aplikáciu vytvoril 47-ročný David Minnsom, ktorý je sám plešatý. Reagoval tým na mužov, ktorí sa hanbia za svoju plešinu a na profilových fotografiách zoznamiek sa snažia plešatosť ukrývať pod klobúkom. Tento prístup ho, podľa vlastných slov, šokoval. Aplikácia je dostupná celosvetovo a zatiaľ o ňu prejavujú záujem hlavne používatelia vo veku medzi 30 - 40 rokov. Pokiaľ aj vy hľadáte zoznamovaciu platformu, ktorá sa nezameriava na vaše folikuly, určite sa pripojte k plešatému zoznamovaniu. https://bald.dating/