Náš tip: Cestujte ľahšie pomocou týchto aplikácii

Náš tip: Cestujte ľahšie pomocou týchto aplikácii

27.05.2021 | Cestovateľské aplikácie | Sofia Gogoľová/Naďa Trenčanská

Mobilný telefón sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Je pre nás bežné mať ho neustále poruke a chatovať s priateľmi, prípadne sledovať, čo sa deje na sociálnych sieťach. Okrem toho si môžeme do mobilu stiahnuť rôzne aplikácie, ktoré nám uľahčujú život ... napríklad, ak radi cestujeme.

Veď kto by nechcel vedieť, ako sa čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie dostať na vyhliadnuté miesto, alebo koľko peňazí mu ostane po zakúpení letenky alebo cestovného lístka. Prinášame vám top apky, ktoré by mal mať každý cestovateľský dobrodruh vo svojom smartfóne.

Neplaťte zbytočne veľa

Ak sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, určite nechcete platiť viac, než je nevyhnutné. Aplikácia Expedia je v tomto smere výborný pomocník. Pomôže vám vybrať to najlepšie miesto za najvýhodnejšiu cenu. Aplikácia ponúka exkluzívne last minute, prenájom auta alebo zoznam atrakcií, ktoré sa vyskytujú v okolí. Už nemusíte vymýšľať plány, kam sa pozrieť. Stačí naťukať polohu a o pár sekúnd máte program na celý deň vo svojom mobile.

Ak chcete obdivovať krásy Slovenska, stiahnete si apku Vypadni.sk, ktorá ponúka viac ako 2000 objektov s fotkami a mapkami. Keď už máme toľko hradov, zámkov, ale i množstvo prírodných krás a turistických atrakcií, bola by škoda, ak by ich nikto nenavštívil. S touto aplikáciou bude pre vás jednoduché preskúmať každý zaujímavý kút Slovenska.

Buďte pripravení

Po výbere miesta, kde plánujete stráviť dovolenku je čas, pripraviť si všetko, čo budete potrebovať. Aby ste si doma nezabudli svoje obľúbené plavky, tenisky alebo krém na opaľovanie, stiahnite si apku Packing list fortravel. Zadáte pohlavie, destináciu a okamžite sa vám načíta zoznam vecí, ktoré sa budú hodiť. A možno si zbalíte aj to, čo ste pôvodne ani neplánovali.

Aby vám nič neušlo

Poznáme to všetci. Termín odletu lietadla máme vtedy, potrebujeme zbaliť tamto, autobus odchádza o toľkej... Veľa časov, ktoré si nepamätáme alebo si ich  pomýlime. Aplikácia Triplt má v pamäti všetky dôležité termíny, aby sme nič nezmeškali. Je tam čas odletu, odchod taxíku i názov hotelu. Má podobu cestovného diáru, aby sme ju mali vždy so sebou. S touto aplikáciou je cestovanie jednoduché a zábavné.

Internet na každom mieste

Čo ak čakáte na letisku na svoj let, nudíte sa a neviete, ako sa zabaviť. Wi-fi nie je a ak aj je, nepoznáte k nej heslo. Nezostáva nič iné, ako sedieť a odpočítavať minúty. Presne kvôli takýmto situáciám prišla na svet apka, ktorá pomáha ľuďom vyplniť čas pred odletom. WiFox je úžasný pomocník, ak sa chcete pripojiť na Wi-fi počas čakania na letisku. Zadáte miesto, kde sa nachádzate a Wi-fi aj s heslom je vaša.

Orientácia počas cesty

Ak ste sa rozhodli cestovať autom, rozhodne by ste si mali stiahnuť apku Sygic. Na jej spustenie nepotrebujete prístup na internet a vďaka nej vždy viete, kde ste a ako ďaleko je čerpacia stanica. S jej pomocou sa vám nemôže stať, že ostanete niekde na ceste len kvôli tomu, že ste neodhadli, keď bolo treba natankovať. Okrem tejto aplikácie existuje ešte apka Waze, kde ľudia pridávajú aktuálne informácie o doprave, obmedzeniach i policajných hliadkach. S týmito pomocníkmi už nebudete mať žiadne problémy a dokonca budete vedieť, kde je nebezpečné pridávať rýchlosť.

Ďalším užitočným pomocníkom na cesty je aplikácia Moovit. Zadáte krajinu a miesto, ktoré chcete navštíviť a ona vám nájde všetky cestovné poriadky, ktoré potrebujete. Takto jednoducho sa dostanete tam, kam chcete a nemusíte sa dorozumievať rukami-nohami.

Iný kraj, iný mrav

Každá krajina má iné zvyky, ktoré však nemusíte poznať. Stiahnite si apku Converter Plus a budete vedieť, aké prepitné nechať v reštaurácii, prepočíta vám menu alebo premení stupne °C na Fahrenheity. Skrátka, napovie čo robiť, aby ste sa vyhli trápnym situáciám. Takáto apka je predsa vždy užitočná.

Stav financií

Aj keď nie ste na dovolenke, apka Wallet vám postráži vaše financie. Nájdete tam všetky príjmy i výdavky, ktoré sú zoradené do kategórií. Teraz už bude ľahké zistiť, kde a za čo ste minuli najviac, prípadne aká je vaša aktuálna rezerva.

Pozor na slnko

Aplikácia Sunscreenreminder je pre tých, ktorí to každý rok preháňajú s pobytom na slnku. Pálčivá bolesť, trvajúca aj niekoľko dní vie pokaziť dovolenkovú náladu každému. Sunscreenreminder vám pripomenie, keď je čas opäť sa natrieť opaľovacím krémom. Stačí, ak zadáte názov krému, ktorý ste použili. Vďaka tejto aplikácii sa vrátite z dovolenky krásne opálení a nie ako had, čo sa zvliekol z kože.