Spotify zverejnil najstreamovanejšie skladby a interpretov

Spotify zverejnil najstreamovanejšie skladby a interpretov

19.12.2020 | Najstreamovanejšie skladby podľa Spotify | Iveta Hricková

V hudobnom svete patria rebríčky spoločnosti Spotify k tým najočakávanejším. Šancu na úspech majú popri veľkých menách aj mnohé začínajúce kapely či interpreti. Tí si vďaka tomu získavajú prvých priaznivcov.

Tohtoroční víťazi jednotlivých kategórií sú už známi. Nepochybne, najviac radosti mal spevák Bad Bunny.

Najstreamovanejší umelci v roku 2020

Nadnesene by sme mohli povedať, že rebríček Spotify tento rok patril charizmatickému a svojskému spevákovi Bad Bunnymu. Jeho skladby si len v spomínanej aplikácii ľudia pustili 8,3 miliardy krát. Aspoň raz si jeho pesničky vypočulo 320 miliónov užívateľov. Rodený Portoričan sa stal absolútnou hviezdou tohtoročnej hudobnej scény. Za popularitu však vďačí najmä internetu. Mimoriadne obľúbený je v Južnej Amerike a postupne preniká aj do Ázie. Druhým najstreamovanejším hudobníkom je raper Drake, ktorý sa na skladbách často podieľa aj ako producent. Tretím najhranejším spevákom je J Balvin. Ten sa preslávil spoluprácou s viacerými známymi umelcami.

Bad Bunny

Drake

J Balvin

Juicy WRLD

The Weeknd

Najhranejšie albumy v roku 2020

Bad Bunny slávil veľký úspech tiež v kategórii najstreamovanejších albumov. Nosným hitom tohto albumu je dielko YHLQMDLG. Jeho vydanie si naplánoval na výnimočný dátum - 29. február. Napriek tomu, že kvôli pandemickej situácii nemohol podporiť novinku usporiadaním turné, hneď od začiatku trhala rekordy. Na druhom mieste skončila skladba After Hours od Weeknda a tretí najžiadanejší počin nahral Post Malone. Skupina One Direction vznikla vďaka talentovej šou a zaznamenala obrovský úspech. No Harry Styles sa našiel až po zahájení sólovej kariéry, ktorá ho katapultovala medzi mega hviezdy. Aj vďaka tomu bol v rebríčku Spotify zaradený na štvrté miesto v kategórii „najhranejší album“. Predbehol ním napríklad i kolegyňu Dua Lipa.

YHLQMDLG, Bad Bunny

After Hours, The Weeknd

Hollywood`s Bleeding, Post Malone

Fine Line, Harry Styles

Future Nostalgia, Dua Lipa

Najhranejšie pesničky v roku 2020

Jednotkou v kategórii „najhranejšia pieseň“ sa stal veľký hit The Weeknda - Blinding Lights. Pochádza z jeho ostatného albumu, kde bola zároveň pilotným singlom. Spevák má k tejto skladbe obzvlášť blízky vzťah, pretože si ju sám i produkoval. Ak by ste aj pieseň z druhého miesta nepoznali podľa názvu, stačí vám vypočuť si pár sekúnd a hneď máte jasno. Dance Monkey je peckou uplynulého leta a nemohol sa bez nej zaobísť ani jediný večierok. Bronzovú priečku získala pieseň The Box od Roddy Riccha.

Blinding Lights, The Weeknd

Dance Monkey, Tones And I

The Box, Roddy Ricch

Roses (Remix), SAINt JHN

Don`t Start Now, Dua Lipa

Prečo sa Spotify teší obľube?

Nápad spoločnosti Spotify uľahčiť ľuďom prístup k hudbe zaznamenal ihneď pri jej vzniku nečakaný úspech. Odvtedy patrí k najobľúbenejším streamovacím službám. Využívajú ju milióny užívateľov po celom svete. Mnohým nahrádza rádio a umožňuje im vybrať si štýl, aký sa im páči. Tento systém je výhodný aj pre interpretov. Tí si pochvaľujú pravidelné tantiémy a rovnako fakt, že hrateľnosť odráža skutočný záujem fanúšikov o ich tvorbu.