Inteligentný elektronický prekladač, s ktorým sa dohovoríte až v 70 jazykoch. Už ste o ňom počuli?

Inteligentný elektronický prekladač, s ktorým sa dohovoríte až v 70 jazykoch. Už ste o ňom počuli?

28.12.2021 | Prelomový prekladač | Milan Cigánik

Ak nemáte nadanie na cudzie jazyky a potrebujete sa občas dohovoriť v cudzej reči, vyskúšajte inteligentné zariadenie Vasco M3. Úplne nový, moderný prekladač budúcnosti, vám umožní komunikovať s ľuďmi z celého sveta vo viac ako sedemdesiatich jazykoch.

V súčasnej dobe patrí k tým najmodernejším elektronickým prekladačom textov, aké sú dostupné na trhu.

Decentný a elegantný dizajn

Zariadenie je ľahké, takže ho môžete mať neustále pri sebe a nosiť vo vrecku, kabelke či batohu. Jeho rozmery sú výrazne menšie v porovnaní s klasickým smartfónom. Pôsobí veľmi elegantne a štýlovo. Povrch je z mäkkého plastu a vybrať si môžete zo šiestich farebných odtieňov. Má dotykový displej s dvomi tlačidlami, ktoré slúžia na aktiváciu hlasového vstupu v požadovanom jazyku. Okrem toho obsahuje slot na SIM kartu, tlačidlo na ovládanie hlasitosti a tiež tlačidlo napájania s navigačným tlačidlom ponuky. Prístroj sa nabíja prostredníctvom USB kábla a má aj výstup na slúchadlá. Na zadnej strane je fotoaparát s LED bleskom a reproduktorom. Výdrž batérie je až 180 hodín.

Ako ho používať?

Zariadenie stačí jednoducho zapnúť, vybrať si dva jazyky, stlačiť tlačidlo a môžete hovoriť. Odteraz už dorozumievanie sa s cudzincami nebude žiadny problém. Či už si potrebujete kúpiť cestovný lístok, alebo objednať jedlo v reštaurácii, všetko zvládnete bez problémov. Navyše SIM karta, ktorá je v zariadení zabudovaná, má celosvetové doživotné využitie dát zdarma. Ocenia to najmä ľudia, ktorí častejšie cestujú mimo krajín Európskej únie, kde nie je dostupná vhodná dátová tarifa. Nevyžaduje sa teda žiadne dobíjanie kreditu, jeho užívaním vám nevzniknú ďalšie náklady.

Neoceniteľné funkcie, ktoré vás zaujmú

Súčasťou prekladača sú dva mikrofóny, zabezpečujúce efektívnejšie použitie prístroja v hlučnom prostredí. Nastavené sú tak, aby čo najpresnejšie rozpoznali vašu reč a preložili všetko, čo poviete, úplne bez chýb. Zároveň znižujú šum a majú skutočne vysokú presnosť záznamu. Prístroj prekladá relatívne rýchlo a presne, text prekladu môžete sledovať aj na jeho displeji. Ďalšou neoceniteľnou funkciou je praktický fotoprekladač, ktorý prekladá texty z fotografie. Odfotíte si akýkoľvek nápis v cudzom jazyku a takmer okamžite ho máte preložený. Unikátny je i prekladač telefonických hovorov TranslaCall. Je jediný svojho druhu, použitý v takýchto prístrojoch. Umožní vám volať komukoľvek, hoc aj na druhú stranu zemegule, a budete si rozumieť, i keď každý z vás komunikuje svojím rodným jazykom. Aplikácia Multitalk prekladá hlavne skupinové konverzácie alebo konferenčné hovory, a to až so sto účastníkmi súčasne. Keď preloží reč do vášho materského jazyka, zaznamená ju na obrazovke, kým vy sa môžete vrátiť späť k predošlým konverzáciám. Okrem pomoci s komunikáciou ponúka možnosť učiť sa cudzie jazyky cez vzdelávaciu aplikáciu. Tá využíva kartičkovú metódu, cez ktorú sa dokážete učiť cudzie slovíčka a ich správnu výslovnosť. Vďaka prekladaču budete mať možnosť rozprávať sa až s 90% svetovej populácie.

Získal prestížne ocenenie

Za najvyššiu triedu, dizajn a kvalitu bol výrobok v apríli tohto roka ocenený prestížnou cenou Red Dot Design Award 2021. Ocenenie pochádza z oblasti komunikačných technológií a v predchádzajúcich ročníkoch ním boli ocenené také značky ako Apple, Huawei, Xiaomi či Motorola.