Nudíte sa počas lockdownu? Vyskúšajte niektorú z virtuálnych aktivít

Nudíte sa počas lockdownu? Vyskúšajte niektorú z virtuálnych aktivít

28.01.2021 | Virtuálne aktivity | Iveta Hricková

Už to bude rok, čo celý svet zápasí s pandémiou koronavírusu. Kvôli nákazlivému ochoreniu sa výrazne zmenili naše životy a zrazu sme si museli zvyknúť na to, že viac času trávime doma.

Preto je dôležité nájsť si zábavu, aby ste sa nenudili. Vyskúšajte niektorú z virtuálnych aktivít, ktoré vám prinesú napríklad aj príjemné spomienky.

Prelet ponad Nórsko - https://www.youtube.com/watch?v=ftlvreFtA2A&ab_channel=NatureRelaxationFilms

Nemôžeme cestovať, no snívať áno. Nórsko patrí medzi najkrajšie krajiny sveta. Tamojšia príroda je takmer nedotknutá a môžete sa tešiť na zmes divočiny s pútavou históriou. Doprajte si počas vášho oddychu na sedačke aspoň virtuálnu cestu týmto úžasným kútom sveta. Na približne hodinovom videu sa prenesiete ponad pobrežie, uvidíte nádherné fjordy, Lofoty, ale taktiež inšpiratívne časti vybraných, väčších miest. Aspoň na chvíľku sa odpútate od zlej situácie a zabudnete na to vyčerpávajúce, čo sa deje okolo nás.

Pozrite sa do africkej divočiny - https://explore.org/livecams/africam

Z pohodlia obývačky si môžete dopriať aj poriadnu divočinu. Zájdite priamo na africké safari. Vďaka živému prenosu uvidíte aj tunajšie majestátne zvieratá. Veľkou výhodou je, že sa dostanete úplne do ich blízkosti a vychutnáte si ich ešte lepšie v porovnaní s priamym výletom. Tento nápad je ideálny pre rodiny s deťmi, keďže po toľkých dňoch bez kamarátov im padne vhod rozptýlenie tohto druhu.

Hudba na najnezvyčajnejších miestach - https://boilerroom.tv/playlist/streaming-from-isolation

Jedným z najviac zasiahnutých odvetví je hudobný priemysel. Stretávanie väčšieho počtu ľudí je v nedohľadne, koncerty alebo party preto upadli do nemilosti. Kvôli tomu sa spojili dídžeji z celého sveta a na rôznych zaujímavých miestach hrajú skvelé vystúpenia na vašej domácej párty. Môžete si pozrieť live prenosy alebo si pustiť niektorý z predošlých setov.

Vtáčia kamera z Ohia - https://www.webcamtaxi.com/en/usa/ohio/wild-bird-feeder-cam.html

Ľudia milujú upokojujúce videá, pretože ich zavedú do prírody a ukazujú svet tak, ako ho nepoznáme. V Ohiu vymysleli priame prenosy z hniezdenia ich vzácnych operencov. Dokážete stráviť celé hodiny sledovaním toho, ako spolu vtáky vychádzajú, trávia spolu čas alebo pripravujú obydlia na jednotlivé ročné obdobia. Pokiaľ máte za sebou stresujúci deň, je to určite skvelá voľba na odreagovanie sa.

Van Goghovo múzeum - https://www.youtube.com/watch?list=PLp9bGKxyieV2dOlQUVMq0i_5QSShvghVP&v=SRDEmb5Eo_Y

Čo by sme aktuálne dali za to, aby sme si v čase voľna mohli zájsť na výstavu alebo do galérie, trošku umelecky pookriali, čo poviete? Napriek tomu, že všetky tieto miesta ostávajú zatvorené, nechceli zostať mimo kontaktu s návštevníkmi. Preto si viaceré z nich pripravili virtuálne prehliadky, počas ktorých možno vidieť veľké časti samotných výstav. Van Goghovo múzeum má pre priaznivcov videá dokonca v 4K kvalite. Vďaka nim si postupne pozriete väčšinu vystavených diel v tom najlepšom rozlíšení.

Púť do Santiaga de Compostela - https://www.youtube.com/watch?v=hQcGVV-WYW0

Možno ste už čo-to počuli o púti do Santiaga de Compostela. Ľudia z rôznych kútov Európy sa vyberajú po vyznačených značkách na svoju duchovnú cestu, a to úplne pešo. Pred nimi sú stovky kilometrov, desiatky dní, počas ktorých si musia načrieť na dno síl. No to najdôležitejšie je, že počas danej púte spoznajú samých seba, sú prinútení vyhodnotiť potláčané emócie a prehodnotiť, čo je pre nich v živote dôležité. Takúto cestu má za sebou aj Američanka Lindsey. Tá ju zdokumentovala nielen z cestovateľského hľadiska, ale na YouTube zverejnila mimoriadne úprimný denníček so všetkými pocitmi, ktoré v tom čase prežívala.

 

Vyskúšate niektoré z týchto tipov aj vy? Budeme radi! :-)