Vysnívané povolania? O niektorých ste (zrejme) ešte nepočuli

Vysnívané povolania? O niektorých ste (zrejme) ešte nepočuli

18.07.2021 | Vysnívané povolania | Redakcia

Baví vás práca, ktorú vykonávate? Ak náhodou pomýšľate na zmenu, máme pre vás malú inšpiráciu. Tieto povolania sú totiž zaujímavé, nie veľmi bežné, mimoriadne vyhľadávané a aj kráľovsky zaplatené. Trúfli by ste si na ne?

Testovač tobogánov

Ak nie ste kancelársky typ, milujete vodu a rýchlu jazdu, skúste šťastie v tejto oblasti. Pokiaľ budete tým vyvoleným, čaká na vás cestovanie po celej zemi a skúšanie, ako je na tom ten či onen tobogán. Ich kontrolór má okrem samotnej rýchlosti a bezpečnosti tobogánov zodpovednosť aj za kontrolu kvality vody. Pre mnohých ľudí je to bezpochyby lákavejšia predstava, než byť denne a niekoľko hodín zatvorený v kancelárii spolu s ďalšími kolegami.

Dochucovač v továrni na sladkosti

Pracovné požiadavky na takéhoto zamestnanca sú skoro nulové. Dokonca nepotrebujete ani patričné vzdelanie či konkrétny vek. Školák Harry Willsher vie o tom svoje. Keď v „práci“ začínal, mal 12 rokov. Dostal vlastnú vizitku, pracovný odev a niekoľko druhov sladkostí k ochutnávke. Od jeho chuťových pohárikov potom záviselo prípadné dochucovanie vyrábaných maškŕt.

Fotograf pre Google Maps

Presne to je vhodné povolanie pre akčných ľudí, ktorí si v rámci pracovného času túžia popracovať na svojej kondičke. Na bicykli, ktorého neodmysliteľnou súčasťou sú kamery, GPS, počítač a generátor, budete jazdiť po miestach, kam sa človek nedostane autom. Vďaka spomínanej technike sa zostroja trojdimenzionálne obrázky, ktoré ďalej putujú zodpovedným ľuďom za Google Street View Maps.

Testovač postelí

Pracovnou náplňou takéhoto zamestnanca je spať raz mesačne od 22:00 – 6:00 v posteli a následne o tejto skúsenosti napísať report pre nadriadeného. Tým je zväčša spoločnosť, ktorej primárnym zacielením je obchodovanie práve s týmto druhom nábytku. Plat za spaciu „fušku“ sa pohybuje okolo 1000 Eur.

Správca ostrova

V zozname najlepších povolaní sveta nesmie chýbať práca s rekordným počtom záujemcov. Niet divu. Keď sa na vás usmeje šťastie, žijete na ostrove a okrem plávania, objavovania nových atrakcií či miest, už iba odpočívate a užívate si pokoj. Raz za čas sa so svojimi „objavmi“ podelíte so zápisníkom a po ukončení kontraktu zhodnotíte, aký dojem na vás spravila inkriminovaná lokalita. K „bežnému štandardu“ pri vykonávaní tejto profesie patrí obrovská vila s bazénom. Správcu ostrova pochopiteľne nemôže robiť každý. Výberových kôl je hneď niekoľko a úspešný kandidát musí vedieť plávať, ponárať sa a dôležité sú aj písacie schopnosti. Za mzdu okolo 100 000 Eur za pol roka ide o celkom slušné, nutné minimum.