Výlet plný dobrodružstva pre celú rodinu! Výletný vlak Pálfy ponúka celkom nový zážitok

Výlet plný dobrodružstva pre celú rodinu! Výletný vlak Pálfy ponúka celkom nový zážitok

15.07.2021 | Novinky v okolí Smoleníc | Milan Cigánik

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zahájila túto letnú sezónu jazdami výletných vlakov do destinácií Smolenice, Brezová pod Bradlom a Brezovskou lokálkou aj do Jablonice.

Práve na novinky týkajúce sa Smoleníc, ktoré sa hrdo pýšia prívlastkom perla Malých Karpát, sme si posvietili v našom článku. Ľahko si tak môžete naplánovať výlet s vašimi deťmi či priateľmi.

Navštívte rod Pálfyovcov

Výletný vlak Pálfy premáva na dvoch trasách. Počas jazdy sa stanete súčasťou príbehu zo života rodiny Pálffyovcov, v podaní hercov Divadla Jána Palárika v Trnave. Práve majiteľ smolenického a dobrovodského panstva gróf Jozef Pálffy starší začal na začiatku minulého storočia budovať vo vlastnej réžii terajší Smolenický zámok na ruinách starého hradu. Vlak bude premávať od júla do septembra. Výlet môžete absolvovať na trase Bratislava - Trnava – Smolenice, alebo druhou trasou z Nového Mesta nad Váhom cez Piešťany do Smoleníc. Z nástupnej stanice vyráža vlak v sobotu o 8:30 (BA) a 8:45 (NMNV) a naspäť sa vracia v podvečer o 17:40. „Sme veľmi radi, že v letných mesiacoch je možné do Trnavy a Smoleníc pricestovať aj takouto netradičnou a zábavnou cestou, a to historickými vlakmi. Cestujúcim navyše výlet spríjemnia predstavenia hercov z trnavského Divadla Jána Palárika," hovorí Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

Smolenickou fčelou za spoznávaním

Veľké časové rozpätie medzi príchodom a odchodom vlaku poskytuje dostatočný priestor na spoznávanie Smoleníc a prírodných krás v okolí. Môžete navštíviť Smolenický zámok s anglickými záhradami, Múzeum Molpír, jaskyňu Driny, miestne medovinárstvo Včelovina, alebo sa vybrať po značkovaných trasách na prechádzku či turistiku. Ich spoznávanie vám umožní aj novinka v podobe vyhliadkovej jazdy kyvadlovou dopravou. Ďalšia prázdninová novinka, vlak Smolenická fčela, premáva počas prázdnin každú sobotu a nedeľu. Trasa začína na železničnej stanici, pokračuje medovinárstvom k zámku, do jaskyne a potom naspäť do centra.

Upravený program prehliadok miestnych atrakcií

Aby tunajšie turistické atrakcie zvládli víkendový nápor návštevníkov, boli upravené otváracie hodiny a program jednotlivých prehliadok. Smolenický zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl a august denne od 10:00 do 18:00. Komentované prehliadky sa začínajú každú celú hodinu. Jaskyňa Driny je verejnosti prístupná počas leta od utorka do nedele. Prvý vstup je o 10:00 a posledný o 17:00. Včelárstvo Medovina organizuje prehliadky výroby medoviny s jej degustáciou o 11:00 a 14:30. Okrem toho otvorili aj novú medovú kaviareň s terasou a cez víkend robia prehliadky včelárskej záhrady pod Smolenickým zámkom s ochutnávkou medu.

Informácie o cenách cestovných lístkov a vstupnom:

Výletný vlak Pálffy:

Lístok EXTRA – 15 EUR dospelí, 12 EUR - deti od 3 rokov, seniori a ZŤP (vrátane kyvadlovej dopravy "Smolenická fčela")

Lístok Štandard – 12 EUR dospelí, 10 EUR - deti od 3 rokov, seniori a ZŤP

Smolenický zámok:

Dospelí 2,50 EUR

Deti, dôchodcovia 1,50 EUR

Múzeum Molpír:

Dospelí 2,50 EUR

Deti, dôchodcovia 1,50 EUR

Včelárstvo Medovina v Smoleniciach:

Prehliadka včelárskej záhrady s ochutnávkou medu – 3 EUR/osoba

Deti do 6 rokov zdarma

Prehliadka výroby s degustáciou medovín – 5 EUR/osoba

Jaskyňa Driny:

Dospelí 6 EUR

Deti 6 - 15 rokov, TP 3 EUR

Študenti a seniori 5 EUR

Lístky na výletné vlaky si môžete objednať tu: www.krajzazitkov.com

Zdroj foto: Včelco, Trnavský kraj zážitkov, Región Trnava