Vydražte si unikátne obrazy od Ormandíka a Felixa. Pomôžu pacientom s neurologickým postihnutím

Vydražte si unikátne obrazy od Ormandíka a Felixa. Pomôžu pacientom s neurologickým postihnutím

20.01.2022 | Pomoc pacientom | Redakcia

Len do konca januára máte šancu vydražiť a získať unikátne umelecké diela od špičkových maliarov Mareka Ormandíka a Karola Felixa, ktorí svoje umenie spojili s umením pacientov s neurologickým postihnutím. Vydražené prostriedky pomôžu týmto pacientom absolvovať intenzívne rehabilitácie.

 Projekt Unikátne obrazy spája umenie s charitatívnou pomocou pacientom, ktorí bojujú za svoje zdravie. Uznávaní výtvarníci Marek Ormandík a Karol Felix, ktorých umenie je oceňované nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, namaľovali spolu s pacientmi jedenásť, skutočne originálnych a nenapodobiteľných obrazov.

Svoje umenie na plátne spojili s pacientmi s ťažkým neurologickým postihnutím, ktorí vytvorili úvodný motív obrazu na tému „Rozprávka“. Deti aj dospelí maľovali na workshope pod dohľadom oboch umelcov.

Majstri výtvarného umenia Ormandík a Felix následne všetky obrazy domaľovali vo svojich ateliéroch a vdýchli im vlastný, nezameniteľný rukopis.

Obrazy nájdete na stránke www.unikatneobrazy.sk, kde môžete ponúknuť sumu, ktorú za obraz navrhujete. Pokiaľ sumu niekto navýši, príde vám notifikácia e-mailom.

Vydraženým obrazom získate nielen jedinečný kúsok umenia, ale podporíte aj konkrétnych pacientov v ich boji za zdravie.

Nadšenie pacientov zo spoločného projektu prekvapilo aj samotných umelcov. „Prekvapili spontánnosťou a tým, že sa vôbec nebáli začať,“ neskrýva nadšenie výtvarník Karol „Zbyšo“ Felix.

Páčila sa mi zanietenosť detí aj starších. Zvolili sme tému rozprávky, ale vlastne téma nerozhoduje. Je fajn, ak sa podarí na chvíľku ponoriť do toho plátna.  Ja som rád, že sme sa ponárali spoločne,“ dopĺňa Marek Ormandík.

Nadácia ADELI pomáha pacientom s ťažkými neurologickými diagnózami, akými sú mozgová obrna, cievna mozgová príhoda, epilepsia či zápal mozgových blán. Vďaka finančným prostriedkom, ktoré nadácia získava, môžu títo pacienti absolvovať intenzívne rehabilitácie, zamerané na dlhodobé zlepšovanie ich zdravotného stavu. Mnohých pacientov dokázala náročná rehabilitácia doslova postaviť na nohy.