Výborná správa! Na Kanárske ostrovy sa dostanete letecky priamo z Bratislavy

Výborná správa! Na Kanárske ostrovy sa dostanete letecky priamo z Bratislavy

30.05.2021 | Kanárske ostrovy z Bratislavy | Milan Cigánik

Snívali ste niekedy o nezabudnuteľnej dovolenke na Kanárskych ostrovoch? Po novom ju budete mať takmer na dosah a váš sen sa môže stať skutočnosťou.

Z Bratislavy totiž začne lietať priama linka, s frekvenciou letov raz za týždeň.

Letná dovolenka na týždeň či dva pohodlne, bez prestupovania

Nové letecké spojenie bude prevádzkovať španielska cestovná kancelária flytoCanarias, v úzkej spolupráci s leteckou spoločnosťou Galistair. Firma bude využívať lietadlá typu airbus A320, s kapacitou 180 cestujúcich. Linka na ostrov Gran Canaria, do hlavného mesta Las Palmas, bude spustená 26. júna 2021 z bratislavského Letiska M.R. Štefánika. Lietať bude každú sobotu, čo je ideálne pre týždňové alebo dvojtýždňové dovolenkové pobyty. Ako informovalo bratislavské letisko, lietať z Bratislavy na ostrov Gran Canaria sa bude každú sobotu o 15:00 s príletom na Kanárske ostrovy o 19:25. Dĺžka priameho letu je 5 hodín a 25 minút. V cene letenky bude zahrnutá aj registrovaná batožina s hmotnosťou maximálne 18 kg. Spiatočný let z Kanárskych ostrovov do Bratislavy odlieta v sobotu o 8:00 s príletom na Slovensko o 14:00, trvá teda 5 hodín. Letový poriadok je rozplánovaný do 30. októbra 2021.

Nádherné pláže a zázemie pre vodné športy

Ostrovy sopečného pôvodu patria medzi najobľúbenejšie európske turistické destinácie. Nachádzajú sa na juhu Atlantického oceánu, pri západnom pobreží Afriky. Nájdete tu nekonečné piesočnaté pláže s priezračnou vodou, ale aj vysoké hory, dosahujúce výšku do 3000 metrov nad morom. Medzi najväčšie ostrovy patria Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura a navštíviť ich môžete počas celého roka. Krásne a pokojné miesta sa nachádzajú v severnej časti ostrovov, pokoj však nájdete aj na tých menších, ako sú La Palma, La Gomera, El Hierro alebo La Graciosa. Ostrovy poskytujú ideálne podmienky pre vodné športy, preto sú doslova rajom pre aktívne typy turistov.

Podmienky vstupu na ostrovy

Pri príchode do Španielska letecky, alebo po mori sa vyžaduje španielsky zdravotný formulár. Vyplniť a podpísať ho môžete vopred elektronicky, to isté platí aj pre vstup na územie Kanárskych ostrovov. Formulár sa vypĺňa pre každú osobu, ktorá prichádza do krajiny, zvlášť. Je možné ho vyplniť aj v bezplatnej aplikácii, stiahnutej do mobilného telefónu – SpTH (Spain Travel Health). Dostupný je v štyroch jazykoch – anglickom, nemeckom, francúzskom a španielskom. Po odoslaní vyplneného formulára obdržíte tzv. zdravotný QR kód. Týmto kódom a negatívnym testom sa budete preukazovať pri kontrolách, aby ste mohli pokračovať v ceste.

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje negatívny PCR test, RT-LAMP alebo TMA test, nie starší ako 72 hodín. Od detí do 6 rokov sa testy nevyžadujú. Samozrejmosťou je kontrola zdravotného stavu po príchode na letisko, ktorá pozostáva z kontroly teploty (horúčka je definovaná ako telesná teplota 37,5 ° C a vyššia) a vizuálnej kontroly cestujúcich. Turistom sa odporúča byť v kontakte so svojím ubytovacím zariadením, ktoré takisto môže požadovať predloženie negatívneho testu, nie staršieho ako 72 hodín.

Ako sa tam dostanete?

Letenky bude možné si zakúpiť prostredníctvom webovej stránky www.flytocanarias.com alebo e-mailom cez slovenské zastúpenie, na adrese sk@flytocanarias.com. Pobytové balíky, letenky kombinované s ubytovaním a transfermi, si budete môcť kúpiť aj cez slovenské cestovné kancelárie či cestovné agentúry.