Víkend v znamení športových zážitkov. Bežme spolu Bratislavou! „Víťazom je každý.“

Víkend v znamení športových zážitkov. Bežme spolu Bratislavou! „Víťazom je každý.“

04.09.2021 | ČSOB Bratislava Marathon 2021 | Kristína Sováková / Naďa Trenčanská

Prvý septembrový víkend (od 4.9. do 5.9. 2021) sa v hlavnom meste už po 16. krát uskutoční ČSOB Bratislava Marathon 2021. Toto jedinečné bežecké podujatie, ktoré už niekoľko rokov neodmysliteľne patrí k jesennej Bratislave, a na ktoré sa tešia priaznivci behu zo širokého okolia, má za sebou náročné obdobie.

Z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie sa totiž jednotlivé behy minuloročného 15. ročníka konali len virtuálne. O to väčšia je radosť organizátorov i pretekárov, ktorí sa tejto veľkej bežeckej akcie už nevedia dočkať.

Čo nás čaká a na čo sa môžeme tešiť

Na svoje si príde naozaj každý. Dlho očakávané bežecké podujatie ponúka disciplíny, v ktorých si môžu svoje sily zmerať skúsení pretekári, milovníci behu aj úplní začiatočníci. Prvú, a zároveň najnáročnejšiu disciplínu „ČSOB Maratón“, sa každoročne odvážia absolvovať iba tí najlepší z najlepších. Beh dlhý 42 kilometrov vyžaduje od účastníkov vytrvalosť a odvahu siahnuť na dno vlastných síl. No konečný pocit víťazstva nad samým sebou za to stojí.

Keď dochádzajú sily, pomôže motivátor

Medzi najvyhľadávanejšie disciplíny patrí polmaratón, spolu so štafetovým polmaratónom. Desať kilometrový beh s tematickým názvom „Desiatka“, či „Minimaratón“  sú zas vhodné pre začínajúcich bežcov, ktorí sa neboja výziev. Organizátori každý rok pripravujú novinky, aby toto podujatie zatraktívnili aj nováčikom. Tento rok si pre „prvobežcov“ pripravili naozaj milú podporu v podobe špeciálnych motivátorov. Ich úlohou na trati sobotňajších pretekov, v rámci Minimaratónu a Desiatky, je potiahnuť výkon aj odhodlanie bežcov. Pobežia ako poslední a svojou podporou i povzbudzovaním im budú dodávať energiu na dokončenie pretekov. Motivátori sú skúsení bežci a bežkyne z bežeckého klubu SHEruns.

Vek je iba číslo

Pre účastníkov tohtoročného maratónu platí, že vek je iba číslo. Na štartovaciu čiaru sa môžu smelo postaviť aj skôr narodení. Pre nich je určený „Senior Run & Walk“ (4,2km). Pre deti sú pripravené „Detské behy“, nezabudlo sa ani na tých najmenších – batoľatá si môžu zmerať svoje sily v „Pretekoch lezúňov“. Bohatý program Bratislavského maratónu zahŕňa tiež 6 kilometrov dlhý poznávací beh po pamiatkach historickej Bratislavy, Billa Pasta party, či aktivity v Marathon Village na Námestí M. R. Štefánika, v obchodnom centre Eurovea.

Majstrovstvá SR mužov a žien v polmaratóne

Šestnásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa ponesie v znamení tvrdého zápolenia. Keďže minulý rok sa obľúbený Bratislavský maratón uskutočnil vo virtuálnej podobe a skutočnou, reálne odbehnutou disciplínou, boli len Majstrovstvá SR v polmaratóne, tento rok je pre polmaratóncov pripravená overená trasa. Majstrovstvá Slovenska sa v rámci ČSOB Bratislava Marathon uskutočnia už siedmy raz. Medzi najväčších favoritov patria pretekári domáceho klubu Bratislavský maratón – Tibor Sahajda a Marek Hladík, obhajcovia titulov z roku 2019 a 2020. Ženy sú silovo vyrovnanejšie, o titul majsterky Slovenska zabojuje viacero pretekárok.

Počas podujatia budú popri trati zriadené aj takzvané „občerstvovacie a osviežovacie stanice“, kde si účastníci môžu doplniť energiu. V prípade zranenia či zdravotných ťažkostí sa bude na trase behu, rovnako i v cieli, nachádzať zdravotná služba. Vítaní sú bežci a priaznivci športu z celého Slovenska a aj zo zahraničia.

Ak ste svoj tréning a kondičku zanedbali, prípadne sa na beh jednoducho necítite, nevadí. Príďte sa aspoň pozrieť, načerpať energiu a užiť si pekný, športový víkend. Toto podujatie je známe účasťou mnohých osobností kultúrneho a verejného života. Medzi nimi tento rok určite nebude chýbať ani primátor Bratislavy Matúš Vallo : “Na beh som nahovoril aj niektorých kolegov, tímový duch je dôležitý nielen pri práci. Teším sa na všetkých v cieľovej rovinke.“

Všetky dôležité informácie o trase či programe podujatia nájdete aj TU