Vezmite svoje deti do Kráľovstva lesa v Bachledovej doline. Pre tieto dôvody si ho zamilujú!

Vezmite svoje deti do Kráľovstva lesa v Bachledovej doline. Pre tieto dôvody si ho zamilujú!

03.08.2021 | Bachledka, kráľovstvo pre deti | Milan Cigánik

Začiatkom júla sa svojho otvorenia dočkala zaujímavá turistická atrakcia. Kráľovstvo lesa Bachledka nájdete hneď vedľa notoricky známeho Chodníka korunami stromov.

Ide o jedno z najväčších detských prírodných ihrísk, ktoré sa rozprestiera na ploche 5 000 m². Ak hľadáte zábavu a dobrodružstvo v prírode pre celú rodinu, ste na správnom mieste. Ihrisko totiž leží v nádhernom prostredí na horskej lúke uprostred lesa.

Unikátna lokalita

Ihrisko v objatí Spišskej Magury sa môže pýšiť naozaj jedinečnou polohou. Z oboch strán ho obklopujú národné parky Tatry a Pieniny. Priestor zároveň plní aj náučnú funkciu, pretože prostredníctvom neho môžete nahliadnuť do života obyvateľov lesa. Zábavnou a nenútenou formou sa dozviete zaujímavosti o medveďoch, vlkoch, rysoch či orloch. Aj samotné atrakcie sú vyrobené s ohľadom na prírodu. Využívajú sa prírodné materiály typu drevo bez chemických náterov, laná a podobne.

Atrakcie nielen pre deti

V areáli je viac než 25 rozličných prírodných, zábavných parkov s atrakciami a edukačnými, interaktívnymi prvkami pre všetky generácie. Zabaviť sa tu teda môžu nielen deti, ale aj dospelí.

Medzi najzaujímavejšie atrakcie patrí lanová dráha a tobogany, kde môžu otestovať svoju silu a vytrvalosť len tí najodvážnejší. Ďalšie lanové atrakcie - lanové centrum Zásada alebo Vysoké lanové centrum vás otestujú, či dokážete udržať rovnováhu. Najobľúbenejšou atrakciou ihriska je megatrampolína, na ktorej dokážete počas skákania dosiahnuť až úroveň stromov. Jedným z adrenalínových lákadiel je vlnobitie, kde na chvíľu stratíte pevnú pôdu pod nohami. Dôležité je udržať rovnováhu, aby ste dosiahli cieľ. Pre dobyvateľov je pripravená Pevnosť rytierov Dračieho hradu. Nebývalému záujmu sa teší hudobný nástroj dendrofón, využívajúci zvukové vlastnosti agátového dreva. Umožní vám zahrať si obľúbenú pieseň alebo zložiť vašu vlastnú.

Ponuka kvalitných gastronomických a ubytovacích služieb

Ak vyhladnete, môžete sa občerstviť v novootvorenej panoramatickej reštaurácii Panorama Bachledka, ležiacej v bezprostrednej blízkosti Kráľovstva lesa. Moderný podnik disponuje kaviarňou aj detským kútikom. Na výber sú polievky, domáce cestoviny, tradičné slovenské jedlá, šalátový bufet aj čerstvé múčniky. Na terase nájdete grill bar, kde si môžete pochutnať na čerstvo upečenej pizzi. V blízkom okolí máte hneď niekoľko možností ubytovania, či už v Apartmánoch Panorama, Apartmánoch Bachledka, alebo v penzióne Ski Jezersko v rovnomennej obci. Príjemnú dovolenku tak strávite v lone prírody s nádherným výhľadom na Belianske Tatry. Stredisko ponúka služby požičovne e-bikov, detských kočíkov, nosičov, úschovne lyží a dokonca i stráženie psov.

Praktické informácie pre návštevníkov

Hlavný prístup autom k záchytnému parkovisku vedie z Bachledovej doliny, do ktorej odbočíte z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou. Trasa je dobre značená a na správny smer vás navedú informačné tabule.

Potom už máte na výber:

- K lesu sa dostanete pešo, z Bachledovej doliny po trase dlhej 2,5 km, prípadne z obce Malá Franková po trase dĺžky 1,2 km.

- Ak si chcete šetriť nohy a umocniť celkový zážitok, využite jazdu bezpečnou a rýchlou 10-miestnou lanovkou Gondola Bachledka priamo z Bachledovej doliny. Ľahko tak prepravíte deti, seniorov, bicykle, vozíčkarov, psov.

- Základné vstupné pre dospelých, deti, seniorov a ZŤP-S je jednotné = 8,- EUR. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Vstupenku si môžete nakombinovať aj s lanovkou či Chodníkom korunami stromov. Ten je známy dĺžkou viac než 600 metrov a unikátnym výhľadom z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému máte štíty Belianskych Tatier, scenériu Pienin i Zamagurie ako na dlani.

Zdroj foto: Kráľovstvo lesa Bachledka