Valčianska dolina má nový zábavný park pre deti. Príďte sa zabaviť do Yetilandu!

Valčianska dolina má nový zábavný park pre deti. Príďte sa zabaviť do Yetilandu!

16.08.2021 | Valčianska dolina | Milan Cigánik

Trávite tohtoročnú dovolenku na horách a okrem prechádzok či turistiky by ste svojim ratolestiam radi dopriali aj trochu zábavy? Novovybudovaný detský park Yetiland vo Valčianskej doline, ktorý otvoril svoje brány pre verejnosť v polovici mája, je na to ako stvorený.

Pokiaľ hľadáte miesto na rozptýlenie vašich detí, touto voľbou nič nepokazíte.

Zábavné atrakcie v lone prírody

Park sa nachádza pri lyžiarskych vlekoch v nádhernej prírode Valčianskej doliny. Leží na východnej strane Lúčanskej Malej Fatry, približne 15 kilometrov juhozápadne od mesta Martin. Na jednom mieste je tu sústredených hneď niekoľko zábavných atrakcií, vďaka ktorým sa vaše deti perfektne zabavia. Nájdete tu nafukovacie hrady, balónové trampolíny či valčekové šmykľavky, po ktorých sa deti spúšťajú na nafukovacích kolesách.  

Maskotom obľúbeného Yetilandu sa stal nafukovací BigFoot, ktorého meno vymýšľali účastníci vypísanej súťaže. Yeti napokon dostal meno Igor. Cena celodenného vstupného je 7,50 € pre dieťa vo veku 2 až 15 rokov s jedným dospelým sprievodom zdarma. Každá ďalšia dospelá osoba platí 3 €. Yetiland je otvorený pondelok až nedeľa, v čase od 09:00 do 20:00. V prípade nepriaznivého počasia je ihrisko zatvorené.

Stredisko s celoročnými aktivitami pre rodiny s deťmi

Snowland Valčianska dolina je predovšetkým lyžiarske stredisko, v ktorom však môžete vykonávať aj iné, najmä zimné športové aktivity. V prevádzke je však celoročne. Samotný areál takisto disponuje detskými atrakciami, akými sú veľké detské ihrisko s pirátskou loďou a preliezačkami, bungee trampolíny, mini lezecká stena, šmykľavky a ďalšie. V okolí lode sú k dispozícii rozličné typy hojdačiek, nafukovacia trampolína, šmýkací a skákací hrad, malé futbalové ihrisko, klasické trampolíny a detské mini kolotoče. Otvorené sú nonstop a vstup je zdarma. Návštevníci majú možnosť si za poplatok zapožičať bicykle, terénne kolobežky i kolieskové korčule. V areáli si môžete zahrať paintball, stolný tenis, biliard, prípadne využiť multifunkčné ihriská na tenis, minifutbal a volejbal. Milovníci aktívneho športu si prídu na svoje na inline-ovej dráhe pre korčuliarov okolo malebného jazierka s vodníkom, ktoré v sebe ukrýva tajomnú Lochnesskú príšeru. Vyskúšať si môžete rybolov a člnkovanie na jazere. Na golfovom ihrisku s deviatimi jamkami je pripravený golfový driving range a putting green. Na hostí tu čakajú aj otvorené ohniská na večerné opekanie či prenosný gril.

Koncert obľúbeného detského idola

Návštevníci Yetilandu by si nemali nechať ujsť septembrové vystúpenie obľúbeného detského speváka Mira Jaroša, ktorý do Valčianskej doliny zavíta 4. septembra 2021. Najobľúbenejšie pesničky vašich drobcov si budete môcť vypočuť naživo na jedinečnom koncerte, ktorý interpret odohrá spolu so svojou kapelou. Zábavný program začína o 14.00. Okrem Mira Jaroša uvidíte kúzelníka, unikátnu bruchovraveckú šou Sranda banda a vystúpenie tanečného klubu Martico New Age. Koncert Mira Jaroša začína o 16.00.

Viac informácií o stredisku Snowland Valčianska dolina nájdete tu: https://www.snowland.sk

 

Titulná fotografia: Ilustračná