Tripadvisor zverejnil najpopulárnejšie destinácie pre rok 2021

Tripadvisor zverejnil najpopulárnejšie destinácie pre rok 2021

24.02.2021 | Populárne destinácie | Iveta Hricková

Ani vy sa už neviete dočkať toho, keď sa uvoľnia opatrenia a budete môcť opäť slobodne cestovať po celom svete?

Vyplňte si čakanie aspoň plánovaním, kde sa možno najbližšie vyberiete.

Inšpiráciou môže byť desiatka nasledujúcich tipov, ktoré sa umiestnili na popredných miestach Tripadvisor Traveller`s Choice Awards 2021. Tam jednotlivé destinácie hodnotia samotní cestovatelia.

  1. Bali

Jednotkou pre tento rok sa stalo Bali. Tešilo sa veľkej obľube už v minulosti, ale cestovateľské nadšenie do týchto končín utlmilo veľké Tsunami v roku 2004, ktoré v dovolenkároch zanechalo určité obavy. Avšak, krásu ich prímorských oblastí, pútavej histórie, údolí s čajovými plantážami a ryžovými poliami nachádzajú opäť a kvôli tomu sa tam vracia čoraz viac turistov.

  1. Londýn

Bali vytlačilo z prvého miesta Londýn, ktorý bol top destináciou pre rok 2020. Metropola Anglicka je vo svete známa ako živé umelecké centrum, ktoré ponúka zároveň veľkú dávku pútavej histórie, ale tiež prírodných atrakcií v jeho okolí. Ľudia tam chodia obvykle za futbalom, rôznymi podujatiami alebo výstavami. V centre sa nachádza nespočetne zaujímavých podnikov, lákajúcich milovníkov gastronómie. 

  1. Dubaj

Popularitu tejto destinácie badať už od konca minulého roka. V Dubaji majú vďaka správne nastaveným opatreniam pomerne dobrú pandemickú situáciu a vďaka tomu sa krajina mohla otvoriť turizmu. Postupne tam začali prichádzať nielen boháči, ale nové možnosti odhaľujú i bežní cestovatelia, ktorí majú k dispozícii cenovo dostupnejšie alternatívy ubytovania či stravovania. Tie im navyše bližšie odhaľujú bohatú kultúru.

  1. Rím

Hlavné mesto Talianska odjakživa patrilo medzi cestovateľské stálice. No až koronavírus spôsobil, že Rím si mohlo pár odvážnejších cestovateľov vychutnať v takej podobe, ako tam bolo v minulosti. Poloprázdne ulice im umožnili spokojne si obzrieť všetky pamiatky a lepšie bez stresov a ponáhľania užiť si krásy tohto mesta. Ďalším dôvodom pre návštevu Ríma je pochopiteľne Vatikán s bazilikou a tamojšími múzeami.

  1. Paríž

Aj v tomto prípade platí rovnaké pravidlo ako v prípade Ríma. Mesto všetkých zamilovaných zrazu dostalo nové čaro a prilákalo ďalších turistov. Pokiaľ sa vám Paríž zdá trochu opozeraný, vyhnite sa hlavným atrakciám, kde je vždy množstvo návštevníkov, a radšej sa vyberte do pravých francúzskych uličiek s kaviarničkami, oceňovanými reštauráciami a množstvom zaujímavých galérií.

  1. Hanoj

Vietnam sa má stať novým hitom Ázie. Vášniví cestovatelia plánujú z tohto dôvodu vidieť krajinu ešte nepoškvrnenú, aby zažili jej pravú atmosféru. Inak im "hrozí" ten istý prípad ako Thajsku, ktoré sa čoraz viac prispôsobuje európskym a americkým cestovateľom, a upúšťajú od viacerých zvyklostí. Okrem návštevy v odporúčanom Hanoji by ste tak mali vidieť aspoň kúsok tejto nádhernej krajiny a spoznať úplne iný svet.

  1. Kréta

Grécke ostrovy sú obľúbené nielen u Slovákov a Čechov. Ich čaru podľahli turisti z celého sveta. Hoci podaktorí z nich skúšajú počas každého výletu rôznu lokalitu, mnohí zostávajú verní overenej klasike. Aj kvôli tomu sa v top desiatke nachádza Kréta. Tá je vhodná pre cestovanie rodín s deťmi. Ponúka kvalitné i luxusné hotely, veľa pamiatok, nádherné pláže aj veľa dobrého, gréckeho jedla.

  1. Bangkok

Pre mnohých dovolenkárov ide naďalej o podstatne väčšie lákadlo, než Thajské ostrovy. Bangkok je totiž jedným veľkým, pestrým svetom, plným bláznivých prekvapení, nezabudnuteľných zážitkov, ale aj pútavej histórie a zaujímavých pamiatok. Každý si tam nájde to svoje a istotne nebude sklamaný.

  1. Barcelona

Madrid, Ibiza alebo Valencia sa darmo snažia o to, aby predbehli Barcelonu. Katalánska metropola ich prevalcuje hlavne svojou atmosférou. Stačí jedna prechádzka v historickom centre, návšteva Gaudího pamiatok, prípadne posedenie pri chutnom tapase, a už vás chytí za srdce. Poobede si pôjdete poleňošiť na mestskú pláž a večer zavítate na párty do niektorého z barov.

  1. Istanbul

Turecko je medzi dovolenkármi známe najmä vďaka kvalitným rezortom. Mnohí sa z nich vyberajú aspoň na denné výlety do hlavného mesta. Pravdou ale je, že počas nich nedokážu odhaliť veľa z jeho krásy. Preto z pohodlných hotelov pri mori prechádzajú priamo do Istanbulu, kde si prezerajú jeho originálne pamiatky a spoznávajú všakovaké zákutia.