Top 7 golfových areálov Slovenska. Viete, čím vynikajú?

Top 7 golfových areálov Slovenska. Viete, čím vynikajú?

08.06.2021 | Golfové rezorty | Milan Cigánik

V posledných rokoch golf naberá na popularite už aj v našich končinách. Možno ani netušíte, že pre vášnivých nadšencov tohto športu tu máme vyše dvadsať zaujímavých areálov s golfovými ihriskami.

Veľa hráčov sa venuje tejto zábave dlhodobo, hoci ide o časovo náročnú hru. Pozreli sme sa na naše najzaujímavejšie a najlepšie hodnotené ihriská.

Black Stork Golf Resort sa nachádza vo Veľkej Lomnici, na južnej strane Vysokých Tatier, v ochrannom pásme Tatranského národného parku. 27- jamkové golfové ihrisko má parkový a rovinatý charakter. Zahrať si na ňom môžete, ak vlastníte zelenú kartu, členstvo v lomnickom golfovom klube nie je podmienkou. Areál o rozlohe 120 hektárov je posiaty mostami, mostíkmi, jazierkami a rôznymi druhmi vysadených stromov, ktorých je spolu takmer 5000. Vstup na tréningové plochy driving range, chipping green i dvakrát putting green je zdarma. 3 PAR akadémia je určená najmä pre golfovú školu a hotelových hostí. Využíva sa na nácvik hry s obmedzeným časom, prípadne na tréning krátkych rán.

https://www.golftatry.sk/

Penati Golf Resort je najväčší, prvotriedny golfový areál na Slovensku. Nájdete ho v nádhernom prostredí Malých Karpát neďaleko Senice, uprostred voňavých borovicových lesov i unikátnych piesočných dún. Pýši sa hneď niekoľkými medzinárodnými oceneniami. Rezort tvoria dve osemnásť jamkové ihriská. V prípade, že na jednom z nich prebieha uzatvorený turnaj, druhé naďalej slúži členom klubu. Celoživotné členstvo v klube je dedičné a prevoditeľné. Golfová sezóna je v tomto rezorte najdlhšia, trvá od jari až do jesene. Umožňuje to pieskové podložie, vďaka ktorému sa dažďová voda absorbuje oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Sedem rokov patrilo rezortu prvenstvo v najdlhšej jamke v strednej Európe. Mala dĺžku 712 metrov s 11 odpaliskami. Toto prvenstvo mu neskôr zobral partnerský klub v Rumunsku.
https://www.penatigolfresort.sk/

Sedin Golf Resort je golfový areál neďaleko obce Veľké Úľany, obklopený lužnými lesmi a mŕtvymi ramenami Malého Dunaja. Nájdete tu tri druhy ihrísk, zasadených do rôznych typov krajiny. Lesnatú časť strieda čiastočne linksová s vysokými zlatistými rafmi vlniacimi sa vo vetre. Súčasťou areálu sú vodné plochy v podobe jazierok s priezračnou vodou, ktoré hráčov sprevádzajú na viacerých jamkách. Ide o jedno z mála ihrísk, pri ktorých sa podarilo zachovať pôvodný charakter krajiny.

https://www.golfsedin.sk/

Grafobal Group Golf Resort Skalica je domácim, 18-jamkovým ihriskom golfového klubu Golf Club Skalica. Je vybudované v štýle ihrísk linksového typu, podľa vzoru podobných ihrísk vo Veľkej Británii či Írsku. Navrhol ho architekt Hans-Georg Erhardt. V areáli si môžete zahrať footgolf, čo je unikátne spojenie dvoch obľúbených športov - futbalu a golfu. V hre sa uplatňujú pravidlá golfu, avšak hrá sa futbalovou loptou. Tú je treba umiestniť do jamiek. Vyhráva hráč, ktorý potrebuje najmenej kopnutí na jej trafenie do jamky. Rezort, okrem hry na ihrisku, poskytuje možnosť odpaľovať viac ako 250 metrov dlhý driving range aj s krytými odpaliskami, pripravovať sa na chipovacom greene, či oddýchnuť si v príjemnej spoločnosti v Clubhouse. V areáli sa nachádza i reštaurácia Golf. Jednou z výhod skalického golfového klubu je vstup zdarma a voľná hra pre všetkých riadnych členov na partnerskom, 18-jamkovom ihrisku Austerlitz v Slavkove neďaleko Brna.

https://www.golfskalica.sk/

White Eurovalley Golf Resort je prvý, 27-jamkový golfový areál v Malackách. Stal sa súčasťou spojeného rezortu Black and White, do ktorého patria tiež ihriská v Bernolákove a Bratislave. Nachádza sa v nádhernom prostredí borovicových lesov. Tvoria ho dve ihriská - Public s 9 jamkami, vhodný skôr pre menej zdatných golfistov, a druhé 18-jamkové White, charakteristické rozsiahlymi plochami bielych pieskov a hlavne borovicovým porastom. Toto ihrisko má dve časti Sand a Pine, obe majú po 9 jamiek. Areál dopĺňa sústava piatich jazier. Súčasťou rezortu je klubový dom so sociálnym zázemím a reštauráciou. Areál ponúka požičovňu športových potrieb a komplexné služby golfovej akadémie.
http://www.golf.sk


Golfový a športový klub Trenčín má k dispozícii 9-jamkové golfové ihrisko v širšom centre mesta. Navrhli ho traja architekti Kyl Phillips, Mark Thawley a Peter Scott. Pripomína typické golfové ihriská v Škótsku. Kratšia dĺžka jednotlivých jamiek i celej hracej plochy umožňuje hráčom zahrať pešo 9 jamiek do 1,5 hodiny. Ihrisko je vhodné pre golfových začiatočníkov, vylepšenie krátkej hry, ale i pre skúsenejších golfistov. No predovšetkým je rodinným areálom, kde panuje uvoľnená, priateľská atmosféra. Nezabudnuteľný zážitok z hry umocňuje rozprávkový pohľad na majestátny Trenčiansky hrad či rieku Váh. K doplnkovým službám patrí bar a reštaurácia, pláž v mestskom štýle, vhodná na plážový volejbal, futbal, fit zóna, petanque, detské ihrisko a piknikové miesta, tri dvorce s umelou trávou, vhodné na tenis, minifutbal, nohejbal, floorball.

https://www.golftrencin.sk/

Golfový klub Borša využíva 18-jamkové ihrisko, ktoré sa nachádza v obci Hrubá Borša v okrese Senec. V areáli sú krásne farwaye, tvarované do zaujímavých obrazcov, prerušované bunkrami a vodnými hladinami. Osobitné čaro mu dodáva lužný lesík uprostred s košatými, prevažne listnatými stromami, do ktorého je plne alebo čiastočne integrovaných osem jamiek. To isté platí o vode. Jazier sa dotýka až polovica z osemnástich dráh, pričom nechýba ostrovný green na jamke číslo 16. Dokonalému designu dráh kontrastuje množstvo bunkrov s bielym pieskom. Niektoré z nich sa efektne ťahajú až do jazierok a vytvárajú obraz pláže. Ihrisko je vhodné na hru profesionálov i na organizovanie prestížnych a majstrovských súťaží. Architekt vytvoril odpaliská aj pre ženy. Nájdete tu tiež 9-jamkové verejné ihrisko na hru na krátku vzdialenosť. Hru na jamkách spestruje vodná prekážka v podobe dvojhektárového jazera, ale i množstvo pieskových bunkrov.

https://golfborsa.sk/