Tipy pre nezadaných - ako stráviť Valentína aj bez partnera a smútku v srdci

Tipy pre nezadaných - ako stráviť Valentína aj bez partnera a smútku v srdci

13.02.2021 | Single Valentín | Milan Cigánik

Sviatok svätého Valentína oslávime tento rok najbližšiu nedeľu, 14. februára. Napriek tomu, že tento deň patrí všetkým zaľúbeným, neznamená to, že ak ste nezadaní, mali by ste byť smutní. Naopak, spravte si tento deň výnimočný, venujte sa sebe, vašej rodine a priateľom.

Na svätého Valentína nemusíte byť v romantickom vzťahu, aby ste si ho do sýta užili. Prinášame vám hneď niekoľko nápadov, ako sviatok osláviť, aj keď ste single.

Pokiaľ momentálne nemáte po svojom boku partnera, môžete pozvať na virtuálnu návštevu rodinu i priateľov. Máte príležitosť stráviť vzácne okamihy s tými, ktorých ľúbite, hoc iným spôsobom. Príjemný rozhovor vám pomôže odreagovať sa a zbaviť smutných myšlienok. Možností, ako stráviť krásne, virtuálne chvíle s milovanými osobami, je viac než dosť.

Doprajte si sladké pokušenie

Keďže tento rok svätý Valentín pripadá na nedeľu, pripravte pre seba malú oslavu. Uvarte slávnostný obed a doprajte si aj zaslúžené, sladké pokušenie. Čokoláda, zákusky alebo torta vám určite zlepšia náladu.

Obdarujte sa

Ak dlhší čas po niečom túžite, no kúpu ste až doposiaľ odkladali, je čas urobiť si radosť a obdarovať sa. Nevadí, ak budete trošku sebeckí a vytúžený módny doplnok či inú maličkosť si naozaj doprajete.

Pošlite priateľom Valentínku

Máte priateľov, ktorí sú rovnako ako vy nezadaní, no aktuálna situácia vám nedovoľuje stretnúť sa? Potešte ich Valentínkou. Dajte im vedieť, že na nich myslíte, že ste tu pre nich. Potešiť ich môžete sladkým prekvapením v podobe lahodnej čokolády, alebo elektronickým či vlastnoručne vyrobeným pozdravom.

Urobte si súkromné kúpele

Premeňte domácu kúpeľňu na oázu pokoja, zregenerujte si telo i myseľ. Vodu vo vani prevoňajte penou do kúpeľa, vonnou soľou, prípadne éterickým olejom a doprajte si blahodárny kúpeľ pri sviečkach. Rozmaznajte sa celotelovou kúrou, naneste si pleťovú masku a oddychujte. Zaslúžite si to.

Vynovte si príbytok

V každom byte sa nájdu nedostatky, ktoré treba opraviť, vyčistiť alebo zmeniť. Už dávno sa chystáte niečo zveladiť, no stále nebol čas? Možno je práve sviatok svätého Valentína tým správnym momentom na odstránenie spomínaných závad. Upracte si pracovný stôl, odstráňte škvrny zo steny, nábytku, opravte uvoľnené pánty na dverách. Zmeniť možno tiež umiestnenie nábytku, zbaviť sa nepotrebných vecí a zútulniť si priestory dekoráciou, kvetmi a vonnými sviečkami. V upratanom, vynovenom byte sa vám bude lepšie dýchať a žiť.

Usporiadajte si tematický filmový maratón

Prežiť krásny valentínský večer možno aj v pohodlí domova. Koniec koncov, v čase pandémie nám nič iné neostáva. Prezlečte sa do pyžama, zapáľte si vonnú sviečku, pripravte si pukance a schúľte sa na gauči pri obľúbených filmoch. Náladu vám zlepší nepreberné množstvo filmov, komédií a romantických seriálov.

Ak nechcete prepadnúť depresii, nezamýšľajte sa nad svojím životom a nad tým, prečo práve vy nemáte partnera. Neľutujte sa a neporovnávajte s inými ľuďmi. Každý človek je jedinečná osobnosť a verte, že ten pravý alebo pravá na vás ešte len čaká. A pokiaľ ste si z nevydareného, bývalého vzťahu "odniesli" dieťa, tú najväčšiu lásku života pri sebe už dávno máte, tak na to myslite. :-)