Tip na výlet: O krásach a výhodách dovolenky v Schladmingu s manažérkou hotela Falkensteiner

Tip na výlet: O krásach a výhodách dovolenky v Schladmingu s manažérkou hotela Falkensteiner

09.10.2021 | Hotel Falkensteiner | Iveta Hricková

Jeseň je ako stvorená na aktívnu dovolenku v prírode. Pestré možnosti nám ponúka aj susedné Rakúsko. Cenné historické pamiatky, výborné turistické možnosti, ale i kulinárske zážitky sú najlepšou pozvánkou na výlet práve do týchto končín.

Mesto Schladming patrí medzi hlavné perly Štajerska. Jeho najväčšou pýchou je ľadovec Dachstein, ktorý okrem športových aktivít ponúka nádherné výhľady a intenzívny zážitok z hôr. Dovolenka v tomto regióne sa spája hlavne s pestrou ponukou outdoorových aktivít. Hostia majú k dispozícii až 900 kilometrov značených cyklotrás. Dvesto z nich je prispôsobených pre elektrické bicykle a svoje zručnosti si overíte v niektorom z bike parkov. Pokiaľ máte radšej hory a jesenné túry v malebne sfarbenej prírode, potom na vás čaká tisíc kilometrov turistických trás. Prispôsobené sú pre neskúsených turistov, majú ľahkú obtiažnosť.

Nechýbajú ani chodníky pre rodiny s deťmi. Zručných turistov poteší 26 ferrát rôznych obtiažností. V celej oblasti uvidíte 300 jazier a 100 vodopádov. V podaktorých z nich sa môžete aj okúpať. Pripravené sú trate pre bežcov i štyri golfové ihriská. Zaručene sa nebudete nudiť a program celého pobytu vyskladáte z rôznych zaujímavých aktivít.

Vyskúšajte kartu plnú zážitkov

Región Schladming-Dachstein pripravil pre turistov špeciálnu ponuku. V lete dovolenkári získali až sto zaujímavých zliav prostredníctvom zľavovej karty. Jej platnosť aktuálne predĺžili až do 1. novembra, takže i počas jesene získate množstvo zaujímavých výhod. Na hlavných vybraných trasách máte bezplatné cestovanie autobusom a mýto pre autá. Zadarmo sa dostanete na lanovky, do múzeí či bazénov. Deti istotne poteší jazda na koni aj bobovej dráhe. V karte sú zahrnuté taktiež zľavy pri požičiavaní športového náradia. Hostia ju získajú bezplatne k nocľahu vo vybraných ubytovacích zariadeniach.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v tomto kraji je Falkensteiner Schladming. Nachádza sa priamo v obklopení hôr, vďaka čomu má ideálnu polohu na turistiku. Jeho súčasťou je moderný wellness, v ktorom je hojne využívaná sila alpských byliniek a borovíc. Viac o situácii v turizme a výnimočnosti tohto krásneho regiónu nám porozprávala generálna riaditeľka FALKENSTEINER SCHLADMING - Adriana Marchetti.

Ako vo vašom hoteli prebehla letná sezóna? Mali ste veľa verných klientov, ktorí sa k vám vrátili späť? Alebo skôr dominovali noví hostia?

Letná sezóna bola skutočne dobrá. Mnohí z našich pravidelných hostí sa vrátili do krásneho Schladmingu. No privítali sme aj veľa nových zákazníkov, ktorí u nás nikdy predtým neboli.

Podarilo sa vám počas nútených prestávok, spôsobených lockdownom, urobiť v hoteli nejaké zmeny? Snažili ste sa v tomto období vzdelávať personál? Ako ste celkovo prekonali túto krízu?

Počas lockdownu sme urobili pár malých renovácií. Napríklad, inštalovali sme klimatizáciu do niektorých ďalších izieb. Pred otvorením sme mali pre celý personál online školenie v našom programe Falkensteiner Academy, aby sa na všetko dobre pripravili. Počas lockdownu bolo malé množstvo našich zamestnancov stále v kontakte s našimi hosťami, aby ich uistili, že náš hotel bude pre nich dobre pripravený.

Čím je váš hotel výnimočný, a čím sa odlišuje od ostatných konkurentov v regióne? Aké sú vaše benefity pre hostí?

Odlišujeme sa troma vecami, ktoré sú zároveň mottom hotela – šport, kúpele, štýl. Tento koncept poskytuje najlepšie možnosti na kombináciu aktívnej a oddychovej dovolenky – s aktivitami, relaxom i programom. Hotel taktiež ponúka športový program so školenými trénermi. Ten je zladený s celoročnými balíčkami s témou rôznych podujatí alebo športových aktivít a Schladminger Alpin wellnessom.

Celý pobyt je perfektne zavŕšený kulinárskymi lahôdkami – štajerskými špecialitami, interpretovanými štajerským spôsobom a so srdečnou pohostinnosťou.
Okrem toho majú naši hostia benefit v podobe zliav na prenájom lyží, snowboardu a bicykla v Bründl Sports v Schladmingu. Rovnako lokalita hotela je jednoducho perfektná. Nachádza sa priamo vedľa kongresového centra, len 600 metrov od ďalšej lanovky a cyklistického parku. Má veľmi centrálnu, ale tichú polohu. Nachádza sa trochu mimo všetkého hluku s výhľadom na okolitú zeleň.


Aké druhy pobytov preferujú vaši hostia? Rezervujú si skôr jednu či viac nocí len s raňajkami alebo majú radšej balíčky?

Hostia zvyčajne zostávajú na dve až tri noci, no počas leta mávame pravidelných klientov, ktorí zostávajú na týždeň i dlhšie. Najpopulárnejšou možnosťou sú rezervácie pobytov s polpenziou. Taktiež poskytujeme širokú paletu balíčkov, ktoré ponúkajú zákazníkom rôzne výhody. Máme povedzme pobyt Wanderlust, v ktorého cene je obedový balíček na túru i služby alpských sprievodcov. O ďalších možnostiach sa dočítate viac na našom webe https://www.falkensteiner.com/en/hotel-schladming/offers.

Aké zaujímavosti máte v okolí hotela a celkovo vo vašom regióne?

Jednou z hlavných atrakcií je Dachsteinský ľadovec, ktorý meria 2700 metrov. Deň strávený na ľadovci je výnimočný. Zažijete nádherný výhľad z panoramatickej lanovky, pohľad z unikátnej vyhliadkovej plošiny Sky Walk a jedinečné sochy z ľadu v Ľadovom paláci. Pri rezervácií dvoch nocí v našom hoteli dostávajú hostia zadarmo spiatočný lístok na lanovku. Ten je súčasťou zľavovej karty Schladming-Dachstein, ktorú získajú ako darček po ubytovaní sa.

Okrem toho je región známy úžasnými horskými plesami a vodnými atrakciami. Či je to bublajúci horský prameň, hlučný vodopád alebo tiché jazero, milovníci vody budú z množstva zaujímavostí v Schladmingu-Dachsteine nadšení. Môžu si vybrať medzi túrami k takýmto prírodným atrakciám alebo romantickou plavbou na lodi. Máme aj niekoľko bazénov a jazier s čistou vodou, v ktorých sa osviežia počas horúcich dní. Hlavnou atrakciou je rafting na rieke Enža. Región je ideálny na túry na horskom bicykli a dobrodružstvá na kopcoch. K dispozícii máte niekoľko lanoviek, spomeniem Planai alebo Hochwurzen. Môžete sa s nimi vyviezť a vybrať sa odtiaľ na vychádzky s dychberúcim výhľadom na krásne panorámy.

V zime máte okrem lyžovania niekoľko alternatív na zaujímavé aktivity. Celkovo je k dispozícii viac než 282 dobre udržiavaných turistických trás, ktoré zdoláte pomocou snežných topánok. Vyberiete si i z výletov na lyžiach, na bežkách a z mnohých ďalších aktivít. Freerideri budú nadšení z nádherných tratí s úžasnou prírodou, na ktorých uvidia viaceré zimné zázraky. Región a okolie hotela sú perfektnou destináciou pre aktívnu dovolenku, ale takisto sú prepojené dobrou infraštruktúrou.