Spoznali sme najlepšie bary na svete. Ktoré mesto je mekkou miešaných drinkov?

Spoznali sme najlepšie bary na svete. Ktoré mesto je mekkou miešaných drinkov?

27.12.2021 | Najlepšie bary vo svete | Iveta Hricková

Návšteva baru už dávno nie je o rýchlom opíjaní sa. Ich ponuka sa mení na rovnaký gurmánsky zážitok, ako povedzme posedenie v najvychýrenejších reštauráciách.

Rebríček najlepších barov na svete je preto už pravidelne plný príjemných prekvapení, ktoré môžete zažiť aj počas vášho cestovania. :-)

Connaught Bar, Londýn, Anglicko

V londýnskej štvrti Mayfair sídli luxusný hotel Connaught. Jeho súčasťou je rovnomenný bar, ktorý získal prvenstvo v tejto ankete už po druhý rok za sebou. Doposiaľ sa takýto úspech podaril len trom podnikom v 13-ročnej histórii. V jeho vedení stojí trojica Talianov, ktorí ovplyvnili aj atmosféru samotného podniku. Už od vstupu sa dostanete do štýlového sveta bezchybne zladeného interiéru s jedinečnými drinkami. Ich najlepším nápojom je suché martini, ktoré pripravujú a servírujú na špeciálnom vozíku. Budúci rok sa u nich má niesť v znamení silných dojmov a pre novú kolekciu nápojov si nechali vyrobiť originálnu sériu pohárov.

Tayer + Elementary, Londýn, Anglicko

Londýn sa pre tento rok stal hlavným mestom miešaných nápojov. V metropole Anglicka sa totiž nachádza aj druhý najlepší bar na svete. Tayer + Elementary vyzerá v štýle svojho názvu úplne jednoducho. V jeho priestoroch vládne minimalizmus, aby sa hlavná pozornosť sústredila na drinky. Návšteva sa obvykle začína ich legendárnym mini martini. Potom si môžete vybrať z miešaných nápojov, obmieňaných každý týždeň. Používajú veľa lokálnych surovín a snažia sa nájsť ich zaujímavé spojenie s alkoholom. V menu majú taktiež vlastné pivá a vína.

Paradiso, Barcelona, Španielsko

Na ten najoriginálnejší zážitok sa pripravte v Barcelone. Už vstup do Paradiso vás zavedie do úplne iného sveta. Dostanete sa tam cez obchod s pastrami a cez dvere, ktoré vyzerajú ako z veľkej mrazničky. V interiéri dominuje drevo, ktoré vkusne vzdáva hold prírode. Ďalším zážitkom je nepochybne samotná ponuka. Menu je napísané na svietiacom podklade a drink Universo žiari v tme. Podaktoré nápoje nie sú tekuté a budete ich jesť. Upúta vás tiež Volcano Negroni, pretože postupne vyteká po okrajoch pohára ako horúca láva.

The Clumsies, Atény, Grécko

Najväčším tromfom aténskeho baru je samotné miesto. Nech prídete do The Clumsies kedykoľvek počas dňa, vždy sa tam budete cítiť ako na skvelom posedení či rodinnej party u kamaráta. Pokiaľ máte chuť zatancovať si na bare o druhej poobede, ide o celkom bežnú záležitosť. Dobré drinky servírujú už od skorého rána. Veľkou výhodou je i samotné menu. Akonáhle si predstavíte hoc tú najbláznivejšiu kombináciu potravín, na danom mieste ich jednoznačne premenia na ten najlepší koktejl na svete.

Florería Atlántico, Bueonos Aires, Argentína

Predstavte si spojenie baru, kvetinárstva i vínnej pivnice. Razom nájdete to najkrajšie miesto v Argentíne. Floería Atlántico je podľa mnohých pohladením pre dušu. Dominujú v ňom prírodné motívy, ktoré ešte aj skvele ladia s divokosťou domácich obyvateľov. Rovnakou ohnivosťou sú preslávené i tamojšie drinky. Tie sa zakladajú najmä na lokálnych surovinách. Barmani sa neboja experimentovať, a to nielen s bylinkami či alkoholom, ale ani s rôznymi druhmi ovocia a zeleniny. V ich koktejloch nechýbajú ani pestrofarebné kvety pre umocnenie estetického zážitku.

Licorería Limantour, Mexico City, Mexiko

Tento bar je otvorený už desať rokov, v Mexico City patrí k najvychytenejším podnikom. Známy je vďaka pestrým koktejlom, ktoré netradične kombinujú rôzne farebné odtiene. Interiér podniku je jednoduchší, rozdelený na dve časti. Pre zákazníkov sú tu k dispozícii veľmi žiadané, rýchle drinky, ktoré dostanú do pár minút a ihneď môžu pokračovať v ďalších povinnostiach.

Zoznam 30 najlepších barov za rok 2021:

 1. Connaught Bar (Londýn, Anglicko)
 2. Tayer + Elementary (Londýn, Anglicko)
 3. Paradiso (Barcelona, Španielsko) 
 4. The Clumsies (Atény, Grécko) 
 5. Florería Atlántico (Buenos Aires, Argentína)
 6. Licorería Limantour (Mexico City, Mexiko)
 7. Coa (Hongkong)
 8. El Copitas (Petrohrad, Rusko)
 9. Jigger & Pony (Singapur)
 10. Katana Kitten (New York, USA) 
 11. Two Schmucks (Barcelona, Španielsko)
 12. Hanky Panky (Mexico City, Mexiko)
 13. Insider Bar (Moskva, Rusko) 
 14. Baba au Rum (Atény, Grécko)
 15. Manhattan (Singapur)
 16. Atlas (Singapur)
 17. Zuma (Dubaj, SAE)
 18. The SG Club (Tokio, Japonsko)
 19. Drink Kong (Rím, Taliansko)
 20. 1930 (Miláno, Taliansko)
 21. Presidente (Buenos Aires, Argentína)
 22. Maybe Sammy (Sydney, Austrália) 
 23. Cantina OK! (Sydney, Austrália)
 24. Salmon Guru (Madrid, Španielsko)
 25. Handshake Speakeasy (Mexico City, Mexiko)
 26. No Sleep Club (Singapur) 
 27. Camparino in Galleria (Miláno, Taliansko)
 28. Cafe La Trova (Miami, USA) 
 29. Little Red Door (Paríž, Francúzsko) 
 30. Dante (New York, USA)