Skvelá Petra Vlhová: "Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa."

Skvelá Petra Vlhová: "Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa."

10.01.2021 | Petra Vlhová | Danka Šoporová

Ak sa niekomu máli 19. miesto Petry Vlhovej v nedeľňajšom super G Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom St. Antone, malo to svoje dôvody. 

Aj Češka Ester Ledecká označila trať tohto superobrovského slalomu za jednu z najťažších, na akých súťažila. Úradujúca olympijská šampiónka v super G skončila šiesta, avšak v niektorých momentoch mala strach, že "vyletí" z trate.

"Som rada, že som tie preteky vôbec dokončila," citujú české médiá Ledeckej slová. "V úseku po 'ice falle' som chcela hneď zaťažiť ľavú lyžu. Urobila som to neskoro, to zaťaženie nebolo dobré a odnieslo ma to až niekam do hája... Od tej chvíle to už bol tak trochu boj o holý život," vysvetlila Ledecká, ktorá sa pred Vianocami začala pripravovať na preteky SP tiež v spoločnosti Vlhovej.

Mnohé pretekárky, vrátane slovenskej líderky Svetového pohára v cieli nedeľňajšieho super G priznali, že sú vďačné vôbec za to, že došli do cieľa bez pádu. "Bolo to náročné a rôznorodé, všetky sme s traťou mali problémy. Možno to bol vôbec najťažší super G v mojej kariére. Super G je taký, že máte prehliadku, ktorú idete krokom. Potom sa dosť zle odhaduje, ktorá zákruta vás ako ďaleko vynesie v pretekoch, keď jazdíte rýchlosťou viac než 100 km/h," vysvetlila Ledecká.

Česká obojživelníčka na snehu (jej doménou je aj paralelný obrovský slalom v snoubordingu) má v tejto sezóne zjazdárskeho Svetového pohára vysoké ambície v rýchlostných disciplínach. V zjazde jej aktuálne patrí piate miesto a v super G je dokonca druhá, keď ovládla úvodné preteky sezóny vo Val d'Isere. Šieste miesto zo St. Antonu si taktiež nesmierne váži. "V tejto sezóne je šieste miesto zatiaľ moje najhoršie v super G. Dúfam, že to tak aj zostane," pousmiala sa Ester.

Vyjadrenie Petry Vlhovej

Ako je po včerajšku známe, slovenskej reprezentantke v zjazdovom lyžovaní Petre Vlhovej nevyšli nedeľňajšie preteky v super G v rámci Svetového pohára 2020/2021 vo švajčiarskom St. Antone. Dvadsaťpäťročná Liptáčka urobila vo svojej jazde viacero chýb, pre ktoré napokon skončila v druhej desiatke.

"Hlavná chyba bola po 1. medzičase, kde som bola neskoro. Len tak-tak som sa dostala späť do línie, ale už som to nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa," uviedla Vlhová po skončení pretekov.

Líderka celkového hodnotenia SP štartovala ako druhá v poradí. Odmietla sa ale púšťať do špekulácií, či by jej viac vyhovovalo iné štartové číslo. "Ťažko to takto hodnotiť. Každopádne, môj tím sa mi snažil poskytnúť čo najviac informácií, ktoré som chcela využiť. Spravila som, žiaľ, jednu obrovskú chybu a odtiaľ to už nešlo tak, ako by som si priala," dodala.

Aj podľa Vlhovej bola postavená trať náročná. "Hlavne posledná pasáž bola extrémne postavená. Profil trate bol ťažký. Bolo to veľmi technické super G," podotkla.

Slovenku najbližšie čaká prechod na kratšie lyže, keďže už v utorok sa predstaví v slalome v rakúskom Flachau. "Teraz sa pobalíme a vyrazíme do Flachau. Čo najrýchlejšie sa budem snažiť zregenerovať a nastaviť na slalom. No a v utorok už ideme na to," skonštatovala Petra Vlhová, po odjazdení menej ako polovice 54-členného štartového poľa.

 

Zdroj foto: Facebook Fanpage Petra Vlhová, Ester Ledecká