Skvelá novinka pre cestovateľov. Viedenské letisko otvorilo spacie kabínky

Skvelá novinka pre cestovateľov. Viedenské letisko otvorilo spacie kabínky

25.05.2022 | Kabínky na spanie | Iveta Hricková

Viedenské letisko ponúka svojim návštevníkom užitočnú novinku. Inšpiráciu našlo v zahraničí a otvorilo pre cestujúcich 16 nových spacích kabínok.

Môžu si v nich oddýchnuť medzi dvoma letmi alebo tam stráviť noc pred skorým ranným letom. Nápad s radosťou privítali aj slovenskí cestujúci.

Platíte iba 9 eur za hodinu

Letenky z Viedne bývajú často lacnejšie než zo Slovenska. Dôvodom je vyšší počet nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré využívajú letisko vo Viedni a nižšími cenami súperia medzi sebou o zákazníkov. Cenovo výhodnejšie letenky bývajú zväčša na lety v skorých ranných hodinách alebo na prílety neskoro večer. A tu nastáva problém - ako sa dostať zavčas ráno do Rakúska alebo po prílete neskoro večer na Slovensko?

Vedenie letiska sa preto rozhodlo vyjsť v ústrety cestujúcej verejnosti a ponúka im možnosť oddýchnuť si v nových, jednoposteľových spacích kabínkach. Priamo v interiéri, pri termináli č. 3, ich je k dispozícii 16 a záujemci si môžu hociktorú z nich prenajať na taký dlhý čas, aký im vyhovuje. Jedna hodina v komfortne zariadenej bunke stojí 9,- eur. Ak si chcete iba oddýchnuť medzi dvoma letmi, zdriemnuť si, prípadne sa trochu natiahnuť, zvolíte si presný čas rezervácie a po jeho uplynutí môžete pokračovať v ceste.

Zostať môžete aj na celú noc

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť v spacej kabínke celú noc, vyjde vás to lacnejšie. Zaplatíte iba 48,- eur. Viedenské letiskové hotely stoja minimálne dvojnásobok. Večernú rezerváciu si môžete otvoriť najskôr o 20.00 a kabínku musíte uvoľniť do 10.00. Ak teda máte odletieť skoro ráno, do Rakúska prídete posledným spojom, v kabínke sa pohodlne vyspíte a ráno nastúpite do lietadla oddýchnutí.

Rezervácia online, ale aj na mieste

Akonáhle plánujete v letiskovej kabínke nocovať, môžete si ju rezervovať online, prostredníctvom známych rezervačných systémov. Ak si chcete iba pár hodín oddýchnuť, je vhodnejšia rezervácia priamo na letisku. Kabínky nemajú recepciu, sami si prostredníctvom online systému navolíte počet hodín, zadáte osobné údaje, zaregistrujete si pas / občiansky preukaz a ako zábezpeku poskytnete číslo svojej platobnej karty. Po tom, ako sa ubytujete, môžete pokojne vyjsť von, nakúpiť si, zájsť na toaletu alebo do reštaurácie na kávu. Nie je nutné zostať v kabínke po celý čas rezervácie, bez problémov sa dostanete von aj späť.

Ponúka komfort hotelových izieb

Autorom projektu spiacich kabínok je startupová firma ZzzleepandGo. Podobné kabínky, aké sú na letisku vo Viedni, plánuje do konca roka 2022 rozmiestniť na ďalších šestnástich európskych letiskách. Cestujúci ich môžu využívať nielen na oddych, ale aj ako pracovný kútik či vybavenie dôležitých telefonátov. Bunka je čiastočne odizolovaná, k dispozícii je pohodlná posteľ, USB port, elektrické zástrčky, internet, vyklápací pracovný stolík a multimediálny zábavný systém na streamovanie filmov a hudby. Prví zákazníci upozorňujú na to, že v kabínkach chýba deka či iná prikrývka. Údajne je to však iba dočasný stav, zapríčinený covid opatreniami.

Keď sa rezervácia kabínky skončí, automaticky sa spustí čistenie a dezinfekcia priestoru, vďaka čomu je v krátkej dobe opäť pripravená pre ďalších záujemcov.

Ďalšie fotografie nájdete TU