Singapur má adrenalínovú aplikáciu pre bežcov – zahrajte sa na tajných agentov

Singapur má adrenalínovú aplikáciu pre bežcov – zahrajte sa na tajných agentov

08.04.2022 | Aplikácia na beh | Redakcia

Zdajú sa vám vaše bežecké tréningy nudné? S touto aplikáciou sa športovanie zmení na poriadne dobrodružstvo. Po jej spustení sa dostávate do centra hry a razom sa z vás stanú tajní agenti s dôležitými úlohami.

Hlavný hrdina špiónskeho príbehu

Do smartfónu si môžete nainštalovať aplikácie, ktoré sledujú rôzne vaše hodnoty počas behania. No Running Stories vám teraz prinesie bonus navyše. Autori tejto novinky prišli s nápadom zmeniť vaše športovanie na nevšedný, adrenalínový zážitok. Vďaka tomu chcú navnadiť na pravidelné pohybové aktivity aj tých, pre ktorých sú málo zábavné či demotivujúce. Pravidelným bežcom zas prinášajú extra zážitok, keďže vďaka nim spoznajú nové lokality v meste a ich tréning nebude jednotvárny.

Čo nového vám teda prinesie Running Stories? Po prihlásení sa do nej sa dostávate do centra svojho vlastného špiónskeho príbehu. Postupne získate rôzne úlohy, ktoré splníte na jednotlivých stanovištiach. Ako novodobý James Bond budete mať povedzme vypátrať špiónsku loď, budete sa musieť vyhnúť ostreľovačom a utekať pred nepriateľmi. Ani sa nenazdáte a vaša hodina behu bude za vami bez toho, aby ste čo i len jedinú minútku pomýšľali, kedy sa to konečne skončí.

Náhrada za trénera

Veľkou výhodou novej aplikácie je, že jednotlivé príbehy nebývajú rovnaké. Po prihlásení sa totiž automaticky spustí vaša GPS lokácia. Počas celého behu budú kombinovať rôzne náročnosti terénu a hľadať zaujímavé miesta, kde vás môžu naviesť. Vy sami si vopred určíte požiadavky na dĺžku tréningu, obtiažnosť a ďalšie parametre. Potom sa už môžete pustiť do tvorenia vlastného zážitku v štýle tajných agentov. Tvorcovia Running Stories upozornili aj na to, že ich aplikácia dokáže pohodlne nahradiť trénera. Keďže ju vypracovali na profesionálnej úrovni, môžu takto na diaľku pomocou jednotlivých úloh zvyšovať vašu výkonnosť.

Výsledok? Väčšia zábava, viac spálených kalórií

Po zverejnení si stiahlo novú aplikáciu množstvo záujemcov. Tí pri hodnotení uvádzajú výrazné zvýšenie motivácie pre beh. Páči sa im najmä to, ako sa pre nich šport stal zábavou a beh už neberú ako nutnú povinnosť. Taktiež uviedli, že vďaka tomu spálili viac kalórií, čo je výhodné hlavne pre ľudí, ktorí chcú pomocou pravidelného behania schudnúť. Jednotlivé úlohy obsahujú originálne zápletky a to vás núti - či už splniť ich v určitom časovom limite, respektíve zdolávať náročnejší terén, vďaka čomu sa zvyšuje efektivita behu.

Plánujú expandovať do ďalších miest

V súčasnosti je aplikácia Running Stories k dispozícii iba v Singapure. Jej autori to vnímajú ako pilotný projekt, na ktorom chcú vychytať prípadné chyby. No v budúcnosti chcú expandovať aj do ďalších miest vo svete, aby priniesli zábavu so špiónskymi príbehmi čoraz väčšiemu počtu bežcov. Ba čo viac, takto ponúknu turistom zaujímavú dovolenkovú aktivitu, keď prostredníctvom hry aktívne spoznajú pútavé lokality v ich destinácii.