Predpoklady sa naplnili. Film Správa je aktuálnou jednotkou v návštevnosti slovenských kín!

Predpoklady sa naplnili. Film Správa je aktuálnou jednotkou v návštevnosti slovenských kín!

28.09.2021 | Film Správa | Redakcia

Minulý týždeň vstúpila do slovenskej kinodistribúcie vojnová dráma Správa uznávaného režiséra Petra Bebjaka. Počas svojho premiérového víkendu sa stala suverénne najnavštevovanejším filmom v ponuke a videlo je 13 098 divákov a diváčok.

Spoločne s predpremiérami ju videlo dokonca 14 734 filmových fanúšikov a fanúšičiek. Pre porovnanie – snímka na druhom mieste aktuálneho rebríčka návštevnosti si pozrelo cez víkend 3 013 osôb.

Správa rozpráva príbeh dvoch mladých slovenských Židov, ktorým sa podarilo utiecť z koncentračného tábora v Osvienčime. Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba sa 7. apríla 1944 ukryli v jame pod kopou drevených brvien. Pri sebe mali zápisky o počtoch ľudí v transportoch, poznámky o fungovaní tábora a označenia nádob s cyklonom B, ktorý sa používal v plynových komorách na vraždenie tisícov ľudí denne. Keď sa im po troch dňoch podarilo z tábora utiecť a cez hory prejsť až na Slovensko, čakala ich tá ťažšia časť. Presvedčiť o páchaných hrôzach zvyšok sveta.

„Filmy nakrúcame pre divákov, takže nás, samozrejme, teší, ak majú v kinách ohlas - práve kino ponúka najintenzívnejší zážitok, aký si filmový fanúšik môže želať. V prípade Správy je záujem verejnosti dôležitý aj preto, že jej posolstvo ostáva desivo aktuálne, hoci sa príbeh odohral počas druhej svetovej vojny,“ hovorí režisér Peter Bebjak, ktorý má na svojom konte úspešné snímky Čiara či Trhlina.

V hlavých úlohách jeho oceňovanej novinky žiaria mladé herecké talenty Noël CzuczorPeter Ondrejička, jednu z postáv stvárňuje aj známy britský herec John Hannah. Ich umenie si vo väčšine slovenských kín môže publikum vychutnať aj v priebehu nasledujúcich dní, počas ktorých bude snímka súčasťou programov.

Film Správa vznikol v produkcii spoločnosti DNA Production a koprodukcii Evolution Films, Ostlicht Film Production, RTVS a Českej televízie. Do kín ho priniesla distribučná spoločnosť Continental film.

Sledujte tiež:

Trailer filmu: www.youtube.com/watch?v=v9JBI9UIzi0

Webstránka filmu: www.sprava.sk/