Podcast s obľúbenou herečkou Dominikou Kavaschovou

Podcast s obľúbenou herečkou Dominikou Kavaschovou

28.06.2021 | Dominika Kavaschová | Anita Berecová/ Naďa Trenčanská

Dominika Kavaschová má za sebou bohatú hereckú kariéru. Táto sympatická Košičanka je členkou činohry Slovenského národného divadla,  no pravidelne hosťuje i v divadlách Aréna, L+S a Štúdio 12. 

Poznáme ju aj z televíznych obrazoviek, kde sa predstavila napríklad v seriáloch Doktor Ludsky, Panelák, Odsúdené, Prázdniny, Hotel Deluxe, Chlapi neplačú, Sestričky či Oteckovia.  Práve posledný menovaný si bez temperamentnej a trošku uletenej Sisy Drobnej, ktorú Dominika stvárňuje, nevieme ani len predstaviť. 

Napriek mladému veku je už dvojnásobnou laureátkou prestížnej divadelnej ceny Dosky. Avšak, Dominika je rovnako šikovnou autorkou. Asi najviac rezonuje vo dvojici s Andreou Bučko, s ktorou spojili tvorivé sily v divadelnej inscenácii Morena. Na nej sa podieľajú ako autorky a hlavné protagonistky. Jednu z nosných skladieb projektu, pod názvom „Neviditeľná žena“, sa rozhodli spoločne predstaviť formou videoklipu práve počas karantény. Ani nás neprekvapuje, že sa stala takmer okamžite hitom internetu:

Andrea Bučko & Dominika Kavaschová - Neviditeľná Žena:

Dominike sa darí aj v súkromí. V súčasnosti zažíva jednu z najkrajších etáp života ženy, veď iba nedávno sa stala mamou. Na svet priviedla dcérku, ktorej dali so snúbencom, hercom Danielom Fischerom, krásne a netradičné meno Maia. K tomuto veľkému životnému zlomu herečka napísala na sociálnu sieť emotívne slová:

"Včera som si par hodín kecala s Pánom Bohom. Bol to dlhý, náročný a nesmierne poučný rozhovor, plný emócií, bolesti, strachu, lásky, sily a odvahy. Dospeli sme spoločne k tomu, čo je zmyslom života. Neprezradím:)....ďakujem. Maia si zázrak, všetky matky skláňam sa pred vami. Skláňam sa nad tou neskutočnou silou, ktorú v sebe máte/me," napísala ku fotografii. 

Týmto sa i my v redakcii pripájame ku gratulantom, malej Maii aj šťastným rodičom želáme do života len to najlepšie.

A teraz vás už pozývame vypočuť si podcast s touto zaujímavou ženou, v ktorom sa dozviete napríklad aj to, čo ju okrem herectva v živote teší a napĺňa, no prezradila napríklad i to, či myslí na zadné vrátka. :-)