Po ročnej prestávke budú cez víkend na Hrebienku obľúbené Medvedie dni

Po ročnej prestávke budú cez víkend na Hrebienku obľúbené Medvedie dni

30.07.2021 | Medvedie dni | Iveta Hricková

Na Hrebienku predstavili v roku 2019 nový detský festival Medvedie dni. Začínajúcu tradíciu však prerušila pandémia. Po ročnej prestávke sa medzi návštevníkov Vysokých Tatier vracia podujatie, ktoré malo už od prvého ročníka obrovský úspech.

Medvedie dni budú tentoraz prebiehať počas jedného víkendu. Podujatie odštartuje v sobou 31. júla a skončí v nedeľu 1. augusta. Festival zaručí pre detských návštevníkov veľa vtipných zážitkov, ktoré im vďaka pútavému programu prinesú aj ponaučenie. Organizátori pre nich pripravili zábavno-vzdelávacie hry, pričom svoje vedomosti a sily si otestujú v rôznych súťažiach o zaujímavé ceny. Edukačná časť sa sústredí najmä na ekológiu, vzťah k prírode. Deti sa hravou formou porozprávajú s odborníkmi o lesnej pedagogike, vypočujú si dychberúce príbehy horských záchranárov a spolu s horskými nosičmi si vyskúšajú, aká náročná je ich práca. Pripravená je aj škola tanca, tú povedie tanečná skupina Credance.

Koncerty v obklopení krásnej prírody

Nedeľa sa už ponesie v znamení zábavy. Keďže Medvedie dni sa konajú pri hornej stanici pozemnej lanovky, hudobné a divadelné vystúpenia prebehnú v netradičnom prostredí. Na pódiu v obklopení tatranskej prírody sa postupne vystriedajú speváčka Sima Martausová, ktorá už po svadbe vystupuje s priezviskom Magušinová. Nebude chýbať ani Marián Čekovský so skupinou. Obľúbený hudobník sa zhostí tiež moderovania nedeľného programu. Pre deti je pripravené vystúpenie Dáriusa Kočiho, Patrika Vyskočila a Lenky Machcinikovej. Tí sa predstavia s obľúbeným muzikálom Mrázik. Okrem toho si najmenší užijú zábavu pri divadelných predstaveniach Kaprálikovci, Kozliatka a vlk a Pipi dlhá pančucha.

Limitovaný vstup kvôli pandemickým opatreniam

Prvý ročník Medvedích dní na Hrebienku bol s bezplatným vstupným. Teraz však organizátori, a to pre prísne pandemické opatrenia, výrazne zredukovali počet návštevníkov. Z toho dôvodu si rodiny s deťmi musia zakúpiť lístky. „Vzhľadom k aktuálne platným opatreniam a nariadeniam Úradu verejného zdravotníctva je kapacita podujatia Medvedie dni na Hrebienku obmedzená. Pri limitovanom počte hostí sme sa rozhodli vstup do uzavretého areálu spoplatniť. Najvýhodnejšie vstupy, vždy na jeden deň podujatia, budú v predpredaji cez Gopass v balíčku s lístkom na pozemnú lanovku na Hrebienok. Pri nákupe v online predpredaji sú ceny vstupného pre dospelých od 7€, v kombinácií s lístkom na lanovku za 15€. Vstupné za symbolické 1€ potrebujú i deti do 6 rokov, ktoré majú lanovku v sprievode rodičov zdarma,“ uviedol manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Čo môžete navštíviť v Starom Smokovci?

Okruh okolo Rainerovej chaty – keď už budete na Hrebienku, vyberte sa spolu s deťmi na ľahkú túru. Okruh okolo Rainerovej chaty trvá pomalým tempom, aj s tými najmenšími turistami, približne hodinu. K chate vedie bezbariérový chodník, potom už pokračujete po kamennej ceste k Vodopádom Studeného potoka. Od nich pokračuje krátka trasa k Bilíkovej chate a k stanici lanovky. Trošku náročnejší výstup (vhodný pre väčšie deti) smeruje z Hrebienka k Zamkovského chate.

Tricklandia – obľúbenou atrakciou Starého Smokovca je galéria ilúzií Tricklandia. Vaše ratolesti si odtiaľ odnesú množstvo magických a rozprávkových fotografií. Svoj postreh či pamäť si vyskúšajú napríklad v zrkadlovom bludisku.

Prechádzka tatranskou kalváriou – z centra Starého Smokovca vedie smerom na Peknú vyhliadku Tatranská krížová cesta. Najvyššie položená kalvária v strednej Európe prechádza turistickým chodníkom s miernym stúpaním, preto ju zvládnu aj tí najmenší.

Kvantarium – priamo na Hrebienku stojí interaktívne múzeum Kvantarium. Osem miestností núka pútavú prehliadku o svetle i jeho možnostiach, keďže zlepšujú náš každodenný život. Hravá forma výstavy ľahko zaujme aj malých návštevníkov.