Piešťanský región zavedie regionálnu kartu výhod. Aké benefity prinesie?

Piešťanský región zavedie regionálnu kartu výhod. Aké benefity prinesie?

15.11.2021 | Regionálna karta výhod | Milan Cigánik

Návštevníci piešťanského regiónu môžu už čoskoro začať využívať novú, výhodnú regionálnu kartu, ktorá im umožní uplatniť si na rôzne služby výrazné zľavy.

Novú Regionálnu kartu výhod sa rozhodla zaviesť Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR), Rezort Piešťany. Cieľom jej uvedenia na trh je zjednotiť podnikateľské subjekty v cestovnom ruchu a následne celú oblasť propagovať medzi potenciálnymi návštevníkmi ako atraktívnu celoročnú destináciu. Karta bude mať digitálnu podobu a zákazníci si pri jej použití môžu uplatniť nárok na rôzne výhody, akými sú zľavy, vernostné body či iné benefity, ktoré im majitelia prevádzok ponúknu. Predseda predstavenstva OOCR RP Michal Bezák uviedol, že v prípade záujmu zo strany podnikateľov je možné systém nastaviť aj ako vernostný program. Jeho princíp by spočíval v zbieraní vernostných bodov, ktoré zákazníci, po dosiahnutí určitého počtu, môžu vymeniť za konkrétnu výhodu. Je na rozhodnutí každej prevádzky, aký spôsob odmeňovania svojich zákazníkov si zvolí.

Kto sa môže zapojiť?

Do projektu sa môže zapojiť každý podnikateľ z regiónu Piešťany už od novembra tohto roka. Záujemca, ktorý chce byť zaradený do systému, musí vyplniť krátky dotazník, umiestnený na webovej stránke visitpiestany.sk

„V tejto fáze by som chcela osloviť reštaurácie, kaviarne, hotely, penzióny, múzeá, športoviská a ďalšie podnikateľské subjekty cestovného ruchu v Piešťanoch a okolí, aby sa do projektu zapojili. V pilotnom roku je účasť v tomto regionálnom systéme spoločného marketingu zdarma bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú členmi Rezortu Piešťany“, vyzýva na spoluprácu Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka OOCR RP.

Dotazník nájdete tu: https://forms.gle/Z1BTfMuYzTaxsGWB8    

Vzor z iných regiónov

Inšpiráciu pre vznik daného produktu jeho tvorcovia našli v regionálnych kartách, používaných na Liptove aj v Tatrách. Zavedené sú ale aj v Bratislave, Horehroní, Kežmarku, Orave a ďalších regiónoch. Karty umožňujú spojiť rôzne vernostné výhody do jedného uceleného balíka. Záujemcovia ich môžu získať v niektorom z partnerských miest - ubytovacích zariadeniach, informačných centrách alebo ďalších predajných miestach, niektoré z nich sú dostupné tiež online. Držitelia regionálnych kariet získajú atraktívne zľavy zo vstupného do múzeí, galérií, aquaparkov, na lanovky, ale i ubytovacie, sprievodcovské a dopravné služby, prípadne pri nákupe suvenírov. Vďaka nim môžu vyťažiť z návštevy regiónu čo najviac za priaznivé ceny. Piešťanská regionálna karta bude fungovať ako online aplikácia s jednoduchým a rýchlym prihlasovaním sa do systému.

Prečo sú oblastné organizácie cestovného ruchu dôležité?

Oblastné organizácie cestovného ruchu vznikajú ako právnické osoby, ktorých cieľom je vytvárať priaznivé podmienky pre rozvoj cestovného ruchu v príslušnej oblasti. Združujú sa v nej podnikateľské subjekty verejného aj súkromného sektora, ich úlohou je prispievať k zvýšeniu povedomia o danom regióne prostredníctvom spoločnej propagácie a marketingu. Môžu ich tvoriť mestá a obce, prevádzkovatelia miestnych atrakcií, podnikatelia, občianske združenia či rôzne organizácie cestovného ruchu. Vzájomnou spoluprácou prepájajú ponuku služieb s miestnymi atraktivitami, ktoré sú súčasťou konkrétneho územia. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany má v súčasnosti dvadsaťtri členov. Patria medzi ne mesto, obce, kúpele, hotely a reštaurácie.

Atrakcie regiónu:

Kúpele Piešťany - uznávané európske kúpele sú zamerané na liečbu reumatizmu, rehabilitáciu pohybového aparátu a nervového systému. Využívajú termálnu minerálnu vodu a unikátne sírne bahno s liečivými účinkami.

Kolonádový most - najdlhší krytý most na Slovensku je skvostom funkcionalistickej architektúry.

Balneologické múzeum Imricha Wintera – originálne múzeum s expozíciami balneohistórie, minerálnych vôd Slovenska, národopisu a archeológie.

Pamätná izba Ivana Krasku – muzeálna expozícia venovaná slovenskému básnikovi a národnému umelcovi Ivanovi Kraskovi.

Vojenské historické múzeum - stála expozícia s viac ako 400 kusmi trojrozmerných zbierkových artefaktov. Prezentuje výzbroj, výstroj a techniku používanú v Československej armáde od konca II. svetovej vojny až do roku 1992.

Sĺňava - priehradné jazero, pomenovanie získalo vďaka vysokému počtu slnečných dní v regióne počas celého roka.

Lyžiarske stredisko Bezovec – stredisko ponúka šesť ľahších, menej náročných zjazdových tratí s celkovou dĺžkou 3,4 kilometra.

Veľkomoravský dvorec, Ducové – významná archeologická lokalita s pozostatkami opevneného dvorca veľkomoravského veľmoža z 9. storočia.