Novoročný vinš od našich osobností

Novoročný vinš od našich osobností

31.12.2020 | Silvestrovský vinš | Naďa Trenčanská

Čo si do nového roka želajú pre seba, svoje okolie, ale i pre vás - našich čitateľov, Ján Gordulič, MUDr. Daniela Križanová, PhDr. Jana Kurucárová a Emília Harmathová?

Čo by ste si najviac želali pre seba a svojich blízkych?  A čo by ste zaželali našim čitateľom?

Ján Gordulič (komik, režisér, scenárista, producent)

Ja by som mal jedno veľké želanie. A to - ako pre seba, tak pre všetkých. Aby sme skúsili byť lepšími verziami samých seba. Skúsme zabudnúť na staré pravdy, krivdy a zároveň si skúsme konečne odpustiť. A na druhej strane sa pokúsme akceptovať, že nemusíme byť vždy najlepší, najvtipnejší, nemusíme sa páčiť a zavďačiť všetkým. Ak to mám zhrnúť a pomenovať presnejšie, to správne slovo je asi férovosť. Voči sebe, voči ostatným. A svetu by som zaželal toto: „Vyskúšali sme si, čo je pandémia. Zasiahlo nás niečo, čo sme nepoznali. A keďže táto situácia nám zobrala kus nášho pohodlia, želal by som si, aby sa nám čo najskôr vrátil náš starý, pohodlný život, ktorý by sme si mohli aj viac vážiť.“

Mudr. Daniela Križanová (hygienička, epidemiologička)

Aby sme sa všetci v Novom roku dočkali posunu v riešení pandémie COVID-19 a vrátili sa do normálneho kolobehu života. Avšak, o niečo múdrejší, silnejší a ohľaduplnejší.

Emília Harmathová (módna návrharka)

Do mojej rodiny okrem tých skutočných detí – mojich dcér a vnúčat, patrí ešte jedno dieťa, tou je moja firma. Želám sebe, mojej rodine, firme, jej zákazníkom, ale i čitateľom vášho magazínu silné zdravie. Aby sme čo najskôr prežili túto pandemickú pohromu. Nech sa všetci čím skôr vrátime k našej tvorivej práci. Mám to šťastie, že robím prácu, ktorá ma baví. Teším sa a zatiaľ si nedokážem život bez nej ani len predstaviť. A kým to nejde, robme aspoň to, čo nás baví a napĺňa. Ako napríklad mňa moje farmárčenie. 😊

Phdr. Jana Kurucárová (riaditeľka štátneho archívu Žilina – Bytča)

Želám nám všetkým predovšetkým pevné zdravie. Splnenie všetkých túžob a plánov. Aby bol budúci rok úspešný, radostný a nepoznačený dneškom. Aby už súčasná epidémia ustúpila a mohli sme opäť slobodne dýchať.

 

Rok sa s rokom zišiel, je tu zas ten čas

zaželať si zdravie, štastie, lásky veľa,

nech je duša čistá, krásna, prosto celá

nech zostane len to dobré v nás...

želá REDAKCIA Instacks Magazínu