Nejdete tento rok k moru? Slovenské aquaparky vám to vynahradia

Nejdete tento rok k moru? Slovenské aquaparky vám to vynahradia

31.07.2021 | Aquaparky na Slovensku | Milan Cigánik

Tohtoročné letné horúčavy nás nútia vyhľadávať vodné plochy, kde sa môžeme osviežiť. Ak pátrate po vhodných miestach na kúpanie pre vás a vaše ratolesti, určite navštívte niektorý z našich 18 aquaparkov.

Mnohé z nich sú zasadené v krásnom horskom prostredí s výhľadom na okolitú krajinu a garantujeme vám, že vaše deti sa rozhodne nebudú nudiť. :-)

Aquacity Poprad

...je raj vodnej zábavy, rozprestierajúci sa na ploche 1600 m², ktorý sa nachádza priamo pod Vysokými Tatrami. Liečivá, termálna voda v bazéne sa ochladzuje z teploty 50°C na 36 až 38°C a obsahuje viac než dvadsať rôznych minerálov, priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha nielen pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, ale aj krvnému obehu, nervovej sústave a má tiež kozmetické účinky. Areál tvorí vonkajší plavecký bazén, detský bazén Ostrov pokladov i bazén Mayská pyramída s radom šmýkačiek pre deti a dospelých. Tie dopĺňajú tobogany a 350 ďalších atrakcií, akými sú masážne trysky, vírivky, perličky či vodné hríby. Vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire sú známe chromoterapiou a večernou 3D laserovou šou. Otvorený je celoročne.

https://www.aquacity.sk

Tatralandia

...pri Liptovskom Mikuláši leží jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku a v strednej Európe vôbec. Termálna minerálna voda v bazénoch obsahuje časť morských vôd z paleogénneho mora a blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. V lete na vás čaká až štrnásť bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nechýba dvadsaťosem šmýkačiek a toboganov, rôzne zábavné atrakcie, tropický prímorský raj Tropical Paradise, Wellness & Spa, divoké vlny Surf Waves, tematické ubytovanie v Holiday Village Tatralandia a iné. Najadrenalínovejší tobogan Anakonda je dlhý 146 metrov. Ide o ideálne miesto pre všetky vekové kategórie s celoročnou prevádzkou.

https://www.tatralandia.sk

Ilustračný obrázok

Vodný park Bešeňová

...sa nachádza v rovnomennej kúpeľnej obci, neďaleko Liptovského Mikuláša a Tatralandie. Horúce pramene geotermálnych vôd dosahujú teplotu 60,5 °C. Priaznivo pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo a pozitívne vplývajú i na ľudskú psychiku. V ponuke je množstvo bazénov, toboganov, víriviek, relaxačné i wellness centrum. Zabaviť sa môžete v plaveckom, detskom i relaxačnom bazéne s masážnymi tryskami a perličkovým sedením. Aj tu máte k dispozícii bazén s umelými vlnami či divokú rieku. Aquapark je prevádzkovaný celoročne.

https://www.besenova.com

Vodný raj Vyhne

...nájdete v obci Vyhne, uprostred nádhernej prírody Štiavnických vrchov, asi 15 km od Banskej Štiavnice. Jeho okolie ponúka rôzne možnosti relaxu, od príjemných prechádzok, cez náročnejšie túry, až po poznávanie histórie či športové vyžitie. Bazény v areáli využívajú prírodnú termálnu vodu, ktorej teplota v jednotlivých častiach dosahuje 29 až 36° C. Prameň má vysoký obsah železa a rôznych iných minerálov. Viacúčelový bazén sa člení na potápačskú komoru, relaxačnú a dve plavecké časti. V budove športovo-relaxačného centra sa nachádza výplavový bazén s atrakciami ako jacuzzi, hydromasážne lavice alebo protiprúd. Pre deti do 6 rokov je určený detský bazén. Svoje služby poskytuje celoročne.

https://www.vodnyrajvyhne.sk

Meander park Oravice

...leží na severe Slovenska, v oravskej obci Vitanová, neďaleko hraníc s Poľskom. Pri kúpaní vás nadchne pohľad na hrebeň západných Tatier. Voda v bazénoch má 28 až 38°C. Nájdete tu priestranný relaxačný bazén, z ktorého sa pohodlne a vodným priechodom dostanete do vonkajšej časti. Je vybavený podvodnými ležadlami s perličkovým kúpeľom alebo masážou pod chrličom. Pre najmenších býva k dispozícii detský bazén s vodnými šmýkačkami a vodným hríbom. Okrem toboganu s dĺžkou 100 metrov tu nájdete aj vlnobitie, a to v bazéne s morskými vlnami. K dispozícii sú vám tiež dva perličkové kúpele. Aquapark je v prevádzke celoročne.

https://www.meanderoravice.sk

Holidaypark Kováčová

...leží v podhorskej obci Kováčová, pod výbežkami Kremnického pohoria, asi 7 kilometrov od Zvolena a zhruba 20 km od Banskej Bystrice. Liečivá voda o teplote 38°C pomáha pri problémoch pohybového ústrojenstva a pri psychických poruchách. Aquapark využíva rovnakú vodu ako Kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum. Interiér je vybavený relaxačným, detským a whirpool bazénom. V exteriéri nájdete plavecký, rekreačný, regeneračný, sedací aj detský bazén so šmýkačkou. Priamo v areáli sú upravené plochy pre minigolf, plážový volejbal, mini futbal a ďalšie zariadenia pre športové vyžitie.

http://www.holidaypark.sk