Na predaj je 15 miliónová nehnuteľnosť na havajskom ostrove Kauai. Toľký luxus vám vyrazí dych

Na predaj je 15 miliónová nehnuteľnosť na havajskom ostrove Kauai. Toľký luxus vám vyrazí dych

11.08.2021 | Luxusná vila | Milan Cigánik

Najväčší dom na Havaji s rozlohou viac ako 1000 m² je momentálne na predaj. Ide o luxusné súkromné sídlo developera a filantropa Davida E. Waltersa, ktoré bolo navrhnuté pre potreby jeho rodiny.

Walters sa dostal do povedomia predovšetkým vďaka svojej developerskej spoločnosti Pahio Resorts so sídlom v Kauai, ktorá prišla s konceptom časovo vymedzeného užívania nehnuteľností. Zomrel v roku 2009 po dlhom boji s rakovinou a rodina sa rozhodla po rokoch tento dom predať.

Neuveriteľné a dychberúce výhľady do okolia

Rozloha a veľkosť však nie sú jediným benefitom nehnuteľnosti na severnom pobreží ostrova Kauai. Nádherný je i výhľad na oceán a pláž v tvare polmesiaca, ktorá sa tiahne od mesta Hanalei až k majáku Kilauea. Z obrovskej verandy sa vám, okrem toho, naskytne pohľad na vrchol Bali Hai na západnej strane ostrova a z jedálne zase uvidíte útes, nachádzajúci sa na pláži Anini, ktorý je jedným z najdlhších útesov na Havajských ostrovoch.

Luxusné vybavenie domu

Ak sa pozriete na dom z vtáčej perspektívy zistíte, že jeho pôdorys má tvar dvoch polkruhov. V interiéri sú k dispozícii tri plne vybavené kuchyne. Pri jednej z nich sa nachádza okrúhla raňajková miestnosť, ktorá poskytuje dostatočný priestor na stolovanie pre celú rodinu. Druhá  kuchyňa je umiestnená v hosťovskej suite a tretia je vonku v záhrade. Vonkajšia kuchyňa disponuje grilom a pecou na pizzu. Susedí s bazénom v štýle lagúny s piesočnatou plážou, vírivkou s pieskovým dnom a nekonečným bazénom so slanou vodou. Môžete tu organizovať párty pre sto ľudí a stále budete mať dostatok priestoru pre seba a svojich priateľov. Obývacia časť je ovplyvnená dizajnom havajského hotela Princeville Resort.

V dome sú tri spálne a päť kúpeľní. Domácu pracovňu je možné, v prípade potreby, prerobiť na ďalšiu spálňu. Na poschodie sa dostanete po schodisku alebo výťahom. Trojradové domáce kino v hollywoodskom štýle je vybavené 18 sklopnými karmínovými sedadlami a dokonalou ozvučovacou technikou. Nájdete tu i automat na pukance. Vínnu pivnicu s regulovanou teplotou zdobí ručne maľovaná nástenná maľba. K dispozícii je tiež vnútorný bazén, plne vybavená posilňovňa a oddychová miestnosť. Separátne stojí súkromný autosalón s presklenými stenami, automatickou reguláciou teploty a priestorom pre 22 vozidiel. Dom je navyše vybavený i klasickou garážou pre štyri autá. Na strednom nádvorí sa nachádza malý rybník s leknami a tromi mramorovými chodníkmi. Tam, kde sa ich cesty stretávajú, stojí altánok.

Fotografie nádhernej vily nájdete TU.

Autentický ostrov záhrad

Kauai je štvrtý z ôsmich hlavných Havajských ostrovov, ktorý sa pýši prívlastkom „záhradný ostrov". Je prepletený smaragdovými údoliami, tvarovanými horskými vrcholmi a zubatými útesmi. Postupne, v priebehu storočí, tu vznikali tropické dažďové pralesy, široké rieky a kaskádové vodopády. Niektoré časti ostrova sú dostupné iba po mori alebo pomocou helikoptéry a ponúkajú neuveriteľne krásne  pohľady, vymykajúce sa vašej predstavivosti. Ostrov má výborné podmienky na vonkajšie športové aktivity, ako je kajakovanie na rieke Wailua, šnorchlovanie na pláži Poipu, turistika v štátnom parku Kokee alebo jazda lanovkou nad bujnými údoliami Kauai.