Mimo domu bez vášho chlpáča? Zabezpečte mu tú správnu starostlivosť napríklad v týchto zariadeniach

Mimo domu bez vášho chlpáča? Zabezpečte mu tú správnu starostlivosť napríklad v týchto zariadeniach

08.10.2021 | Hotely pre psíkov | Milan Cigánik

Potrebujete ísť na dovolenku, pobyt, svadbu, oslavu či inú cestu a nemá sa kto postarať o vášho štvornohého domáceho miláčika? Zverte ho do rúk profesionálom a doprajte aj jemu  poriadnu dovolenku.

Psie hotely sú na Slovensku postupne rozvíjajúcim sa trendom, ktorý využíva čoraz viac zákazníkov. Kde nájdete tie najvychýrenejšie?

Ako vybrať ten správny?

Pri výbere vhodného psieho hotela berte do úvahy jeho vzdialenosť od vášho domova. Urobte si prieskum na internete, prečítajte si recenzie a prezrite si fotografie. Zistite, čo všetko zariadenie pre vašich domácich miláčikov ponúka, a či spĺňa vaše požiadavky. Niektoré poskytujú iba ubytovanie vo voliérach či kotercoch, iné majú pre psov samostatné izby. Počas dňa im pracovníci zabezpečujú venčenie aj voľný výbeh. Navštívte hotel osobne a obzrite si ho ešte pred samotným pobytom. Vezmite so sebou na obhliadku i psíka, aby sa oboznámil s novým prostredím.

Povinná výbava

Pred pobytom sa odporúča dať psa odčerviť, pokiaľ tak nerobíte pravidelne. Majitelia psích hotelov zväčša neberú hárajúce fenky, preto si treba starostlivo vypočítať obdobie hárania sa. Niekedy vyžadujú spísanie zmluvy o ubytovaní, kde sú jasne definované požiadavky na vášho miláčika a potrebné informácie o ňom. Pri ubytovaní psa je potrebné, aby ste priniesli i jeho očkovací preukaz. Väčšina hotelov vyžaduje aj potvrdenie o jeho zdravotnom stave. Môžete mu priniesť vlastné krmivo, na ktoré je zvyknutý, misku, pelech, prikrývku aj hračku. Odporúča sa vziať so sebou odev s vôňou majiteľa.

Rovnako ako hotely pre ľudí, aj tie pre psov mávajú rôzne podoby a bývajú zariadené v odlišných štýloch. Medzi najlepšie na svete patria psie hotely v Amerike, Austrálii a v Anglicku. K nim sa radí povedzme hotel Canis Resort v Nemecku s 24-hodinovou nepretržitou starostlivosťou. V prípade potreby je k dispozícii veterinár, fyzioterapeut aj skrášľovacie služby. Trávnaté výbehy v areáli boli navrhnuté rôznymi architektmi a izby sú pomerne moderne zariadené. Nájdete v nich vankúše a prikrývky z čisto prírodných materiálov vlastnej značky. Psa tu možno umiestniť i samostatne, za čo si ale pochopiteľne priplatíte.

Vybrali sme pre vás podaktoré zo slovenských psích hotelov

Hotel Saurus, Žilina

Ubytovanie zamerané na bytových psov všetkých veľkostí v priestranných, zariadených izbách. Každému zvieraťu je k dispozícii samostatná miestnosť, ktorá je monitorovaná kamerou a má nočné videnie. Psíky v nich nájdu pelechy, kreslá, postele, paplóny, deky i vankúše. Pri nepriaznivom počasí sú k dispozícii veľké spoločné priestory či krytá hala. V exteriéri nechýbajú výbehy. Majitelia majú byt v totožnej budove ako bývajú psy.

https://saurus.sk/

Topdog hotel, Nitra-Horné Krškany

Moderný psí hotel zabezpečuje krátkodobé i dlhodobé ubytovanie pre malé i veľké plemená, a to oddelene v šestnástich izbách na dvoch podlažiach. V ponuke je výcvik zameraný na základnú poslušnosť, tréning pre pokročilých a socializácia šteniat. Novootvorený salón poskytne psíkovi dokonalý relax aj kompletnú starostlivosť.

http://topdog.sk

Hotel pre psov u Zuzany, Bratislava

V ponuke bývajú služby pre psov počas celého roka. Vnútorné ubytovanie je zabezpečené v izbách alebo kotercoch s kapacitou 20 zvierat. V zariadení sa vám postarajú aj o iné zvieratká - zajaca, fretku či mačku.

http://www.hotelprepsov.wbl.sk/

Hotel Labka, Senec

Poskytovanie nadštandardných služieb pre psíkov všetkých veľkostných kategórií. Umiestnení sú v samostatných voliérach s vlastnou búdou, v chladných mesiacoch s vykurovaním. Počas dňa sú venčené na udržiavanom, zavlažovanom trávniku. Okrem toho sú tu k dispozícii doplnkové služby. Budova sa nachádza v oplotenom areáli, pri vstupe je strážená kamerovým systémom.

http://www.hotelprepsov.com/

Hotel Podlesok, Paňovce pri Košiciach

Hotel ponúka vyhrievané priestory s nastaviteľnou teplotou. K dispozícii sú priestranné kotercové izby, spĺňajúce všetky veterinárne a hygienické normy. Nechýbajú pripravené ležadlá s vankúšmi, hračky či dva výbehy.

http://www.hotelprepsov-podlesok.sk

Hotel Dareos, Trenčín

Celoročné zabezpečenie nocľahu pre bytových aj nebytových psov s vykurovaným podlahovým kúrením počas zimy. Vonkajšie príbytky sú zavetrené a zastrešené. Samozrejmosťou je celodenná starostlivosť o psa s individuálnym prístupom. Hotel má zajednanú tiež vlastnú veterinárnu starostlivosť.

http://www.dareos.wbl.sk/

Hotel Chiro, Banská Bystrica-Jakub

Ubytovanie určené pre psov všetkých plemien v interiéri aj exteriéri hodinovo v psej škôlke - denne, krátkodobo a dlhodobo, vrátane doplnkových služieb. Hotel poskytuje celodennú profesionálnu starostlivosť v pokojnom prostredí rekreačného domčeka, respektíve v priestoroch záhrady rodinného domu i prírody v blízkom okolí. Ak máte záujem, postarajú sa vám o psíka aj v mieste bydliska.

https://hotel-chiro.sk

Asan, Šuňava

Pomerne nový psí hotel stojí v prostredí Vysokých Tatier. Jeho služby je možné využiť celoročne. Navyše ponúka kompletnú úpravu psov, ku ktorej patrí: kúpanie, sušenie, česanie, strihanie, čistenie uši, úprava pazúrov, konečný strih. Počas pobytu je zabezpečená celodenná starostlivosť s individuálnymi vychádzkami a mimo nich býva k dispozícii i voľný výbeh.  

https://www.asanhotel.sk/