Miliardár kúpil dcére darček v rozprávkovo vysokej hodnote

Miliardár kúpil dcére darček v rozprávkovo vysokej hodnote

17.11.2020 | Diamant pre dcéru | Iveta Hricková

Vianoce sú za rohom, preto už mnohí z nás premýšľajú o prekvapeniach pre rodinu a blízkych. Inšpirovať sa môžete honosným darom známeho miliardára, ktorý pre svoju malú dcérku vydražil doposiaľ najdrahší diamant na svete.

Dražiteľ David Bennett ponúkol v roku 2015 do dražby jeden z najvzácnejších diamantov. Jeho váha je 12,03 karáta. Ide o jedinečný prírodný klenot, ktorý pozostával z jedného kusu vzácneho kameňa. Mal nádherné modré sfarbenie a pripevnený bol na prsteni. Klenotníci ho pomenovali Modrý mesiac. Aukcia sa konala v Ženeve, v aukčnej sieni Sotheby`s, kde na neho striehlo niekoľko ďalších miliardárov. Nakoniec sa jeho majiteľom stal Joseph Lau, ktorý je riaditeľom Chinese Esteates Holding. Za vzácny klenot bol ochotný zaplatiť 48,4 miliónov dolárov, čím z neho oficiálne urobil najdrahší diamant na svete a zapísal sa do Guinnessovej knihy rekordov. O niečo vyše 2 milióny dolárov tak prekročil sumu dovtedy najdrahšieho vzácneho kameňa. Ten mal ružové sfarbenie a predali ho v roku 2010.

Pomenoval ho po dcére

Známy miliardár Joseph Lau je otcom dvoch dcér. Staršia a volá Zoe a má osemnásť rokov, druhá Josephine iba dvanásť. Najdrahší diamant na svete bol darom práve pre jeho najmladšiu, ktorá mala v tom čase sedem rokov. Preto ho hneď po jeho zakúpení nechal premenovať na Josephinin modrý mesiac. Už v minulosti pre ňu kúpil ružový vzácny kameň a ten nazval Josephinina hviezda. Nakrátko nevyšla ani jeho staršia dcérka Zoe, ktorá je majiteľkou 10 karátového kúska Červená Zoe a taktiež modrého, ktorý nazval Zoein diamant. Dievčatá tak majú vďaka svojmu otcovi niekoľko hriešne drahých šperkov.

Dražili ho aj v ružovej verzii

Deň pred touto aukciou sa do dražby dostal aj 16 karátový ružový diamant. Ten predávala ženevská pobočka aukčnej siene Christie`s. Jeho cena sa vyšplhala na sumu 28,5 miliónov dolárov. I keď mal viac karátov, nebol cenný až do takej miery ako Modrý mesiac, preto jeho hodnota až tak nestúpla. Tento kúsok kúpil tajný klient a pomenoval ho Sladká Josephine. I podľa jeho názvu môžeme tušiť, že i tento zaujímavý kúsok skončil v rukách známeho miliardára.

Kto je Joseph Lau?

Majiteľom všetkých vzácnych diamantov je známy developer Joseph Lau žijúci v Hongkongu. Väčšinu zarobených peňazí investuje práve do drahých šperkov, umenia a vína. Je veľkým fanúšikom Andyho Warhola a doma vlastní jeden z jeho najdrahších originálov. Lau je známy viacerými extravagantnými kúskami, veď v minulosti nechal postaviť v tom čase najvyššie nákupné centrum, ktoré bolo darčekom pre jeho expriateľku.