Máte už program na víkend? Na Liptove otvárajú sezónu podujatím ZA 7 HORAMI

Máte už program na víkend? Na Liptove otvárajú sezónu podujatím ZA 7 HORAMI

01.07.2021 | Podujatie ZA 7 HORAMI | Iveta Hricková

Deti majú za sebou mimoriadne náročný školský rok, zaslúžia si preto odmenu, ktorou môže byť prvý prázdninový výlet. Vyberte sa s nimi už počas tohto víkendu na Liptov, kde ich čaká podujatie ZA 7 HORAMI.

Užijú si na ňom veľa zábavy, vystúpenia obľúbených spevákov a spoznajú tiež jeden z najkrajších slovenských regiónov.

Tri dni a päť miest

Liptov láka turistov na letnú dovolenku, plnú rozmanitých atrakcií. Môžu sa okúpať v „slovenskom mori“, vybrať na turistiku do Nízkych Tatier, alebo navštíviť niektorú z množstva zaujímavých pamiatok. K tomuto exkluzívnemu balíčku organizátori navyše pripravili fantastické otvorenie prázdninovej sezóny. Od piatka 2. júla do nedele 4. júla sa uskutoční podujatie pre deti, nazvané ZA 7 HORAMI. Jeho program je rozdelený do piatich rôznych miest na Liptove. Budú tak dodržané protipandemické opatrenia a navyše, dovolenkári uvidia ešte viac krás tohto kraja. Najviac akcií mini festivalu je pripravených v Liptovskom Jáne a Jánskej doline, ďalšie podujatia uvidíte v Ružomberku, Liptovskom Hrádku, Liptovskom Mikuláši a v Jasnej.

„Pandémia nás naučila, že menej je niekedy viac. Preto sa podujatie uskutoční v rámci celého regiónu Liptov, ako niekoľko menších mikro-eventov. Snažíme sa týmto spôsobom zabrániť zvýšenej koncentrácii ľudí v jednej lokalite a skôr kladieme dôraz na pohyb a pobyt v prírode. Návštevníci budú mať príležitosť vychutnať si rozmanitosť a krásu Liptova od Ružomberka po Liptovský Hrádok, od Liptovskej Mary až po Chopok“, hovorí riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV, Darina Bartková.

Pätkilometrový chodník v Liptovskom Jáne

Centrum podujatia ZA 7 HORAMI bude v obci Liptovský Ján a v Jánskej doline. Opäť je rozdelené na štyri časti, aby nedochádzalo k zhromažďovaniu väčšieho počtu ľudí na jedinom mieste.  Zaujímavý program uvidíte v amfiteátri v Liptovskom Jáne a pri hoteloch Liptovský dvor, Ďumbier a Alexandria. Pre návštevníkov sú pripravené akcie na celé tri víkendové dni. Po piatkovom slávnostnom otvorení o 9:30 odštartuje sériu skvelých akcií a vystúpení divadelné predstavenie „Na zemi dobre mi“, s hercami Divadla na hojdačke. Prvý deň sa môžete tešiť na koncert Tomáša Bezdedu, sobota sa ponesie v znamení kúzelníckej šou a v nedeľu príde obľúbený TV JOJKO.

„Návštevníci festivalu si môžu užiť nádherné leto a ponoriť sa do sveta, v ktorom dobro zvíťazí nad zlom a úsmev nad chmárami. Aj preto sme pripravili, v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGION LIPTOV, už štvrtý ročník podujatia, ktoré baví aj vzdeláva a motivuje rodiny s deťmi tráviť čas v prírode. V Liptovskom Jáne a Jánskej doline nás čakajú, popri päťkilometrovej trase, štyri atraktívne lokality plné zábavy. Pre menej zdatných turistov sme na tomto mieste zabezpečili ekologický autobus,“ povedal nám riaditeľ podujatia Michal Rybanský.

Folklór, súťaže, divadlá a koncerty

Na liptovskom detskom festivale uvidíte deväť divadelných súborov, ktoré si pre vás pripravili 34 zábavných a zároveň poučných predstavení. Okrem Tomáša Bezdedu vystúpi v Liptovskom Mikuláši Robo Papp - tentoraz sa predstaví netradične, a to aj v rámci kuchárskej šou. Deti navštívi Sníček Hugo, rozprávky im prečíta dedo Miro a okrem toho si zmerajú sily v rôznych športových súťažiach. Organizátori pripravili aj vzdelávacie stage, ako napríklad stretnutie s odborníkmi, ktorí názorne predvedú, ako sa poskytuje prvá pomoc.

V Liptovskom Mikuláši sa podujatie ZA 7 HORAMI uskutoční len v piatok 2. júla. Deti sa môžu tešiť na divadelné predstavenia, koncerty a kuchársku šou. V sobotu festival pokračuje v Liptovskom Hrádku a v Jasnej. V Liptovskom Hrádku uvidíte, okrem divadiel, aj vystúpenie detského folklórneho súboru Cindruška, najmenších návštevníkov potešia kynológovia so psíkmi. V Jasnej to budú opäť divadelné predstavenia a kuchárska šou s Robom Pappom. V nedeľu, v Hrabovskej doline pri Ružomberku si deti zmerajú sily v súťažiach a potom môžu oddychovať pri zábavnom čítaní rozprávok.

Kompletný program festivalu si pozrite na tomto linku - https://www.visitliptov.sk/wp-content/uploads/2021/06/Letak_Za7Horami_4DL_2021-1.pdf

Aké iné pozoruhodné miesta môžete na Liptove, spolu s deťmi, navštíviť?

Rodinám s deťmi Liptov ponúka veľa ďalších zaujímavých možností, kam sa vybrať na výlet. Po skončení festivalu si môžete predĺžiť dovolenku a v tomto krásnom kraji navštíviť niektoré z mnohých, neobyčajných miest.

Tatralandia – jeden z najobľúbenejších vodných parkov na Slovensku. Okrem bazénov sa deti vyšantia na tobogánoch a ďalších vodných zábavkách.

ILUSIA – galéria optických ilúzií sa nachádza v centre Liptovského Mikuláša. Odnesiete si z nej množstvo vtipných a zaujímavých fotografií.

Park Mini Slovensko – v Liptovskom Jáne je nainštalovaných 30 replík najobľúbenejších či najvýnimočnejších slovenských pamiatok. Autor ich vyrobil z rovnakých materiálov, aké boli použité pri stavbe originálnej predlohy.

Výlet lanovkou na Chopok – deti milujú výlety lanovkou. Okrem samotnej jazdy ich potešíte aj jedným z najkrajších výhľadov na Vysoké Tatry.

SMOPAJ – interaktívne múzeum, v ktorom uvidíte výstavu o histórii jaskyniarstva na Slovensku. Na najvyššom poschodí stojí replika Rainerovej chaty a z vyhliadkovej vežičky uvidíte celé okolie Liptovského Mikuláša.

ZOO Kontakt – pri Tatralandii sa nachádza kontaktná ZOO, v ktorej možno podaktoré zvieratká dokonca i pohladiť.