Majstrovstvá Európy vo futbale 2021 sú za rohom

Majstrovstvá Európy vo futbale 2021 sú za rohom

13.05.2021 | Súťaž vo futbale | Filip Štefánek/Naďa Trenčanská

EURO 2020 je názov tohtoročných Majstrovstiev Európy vo futbale. Organizátori sa rozhodli, že v názve ponechajú rok 2020, keďže minuloročné majstrovstvá boli pre pandémiu koronavírusu zrušené.

Ako to bude s týmito však tiež nie je celkom jasné. Otázkou ostáva, či sa majstrovstvá budú konať za prítomnosti divákov, alebo bez nich.

Minuloročné zrušenie šampionátu bolo pre fanúšikov futbalu nepríjemnou správou, tento rok svitlo na lepšie časy. Už o niekoľko mesiacov sa začnú tohtoročné Majstrovstvá Európy 2021, na ktorých sa predstavia aj slovenskí reprezentanti. Začiatok majstrovstiev je naplánovaný na 11. júna a vyvrcholí veľkým finále na štadióne Wembley v Anglicku, presne o mesiac neskôr - 11. júla. Zápasy Majstrovstiev Európy sa budú odohrávať v 12 európskych krajinách, čo sa stane vôbec po prvýkrát za celú ich históriu.

Slovenskí chlapci to nebudú mať v skupine E vôbec jednoduché. Nastúpia proti Španielom, Poliakom a Švédom. Veríme, že zmena na trénerskej lavičke našej reprezentácie pomôže Slovensku k lepším výkonom a my postúpime do vyraďovacej časti šampionátu. Oficiálnu nomináciu reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča zatiaľ nepoznáme, no predpokladáme, že mužstvu nebudú chýbať niektoré jeho stabilné piliere. Hovorí sa o návrate bývalého kapitána reprezentačného tímu Martina Škrtela. Ten by bol nepochybne vítanou posilou, v hre je taktiež možnosť, že na nominačnej listine sa objaví mnohými už zavrhnutý, stále však výborný hráč Miroslav „Miňo“ Stoch.

Slovenskej reprezentácii sa podarilo postúpiť na Majstrovstvá Európy už druhý raz. Prvýkrát sa naše mužstvo prebojovalo na Európsky šampionát v roku 2016, pričom to boli zároveň posledné majstrovstvá, ktoré sa konali. Slovenskí futbalisti sa dostali do osemfinále, v ktorom prehrali s Nemeckom 3 : 0. Všetci samozrejme veríme, že tie tohtoročné budú úspešnejšie a našim chlapcom sa bude dariť. Ako to bude s divákmi nevedno, pretože každá krajina zvláda pandémiu inak. Najväčšie problémy má Dublin a Bilbao. Každopádne, ide o mestá, v ktorých má svoje zápasy odohrať aj Slovensko.

Pred odletom na európsky turnaj čakajú slovenských futbalistov, ešte v rámci kempu, dva prípravné zápasy, prvý s Bulharskom a druhý s Rakúskom. Prvý duel proti Bulharom odohráme 1. júna. Všetci fanúšikovia s napätím očakávajú, ako tento šampionát dopadne.

Pevne veríme, že Slovensko zaboduje.