Liptov má krásnu atrakciu ako stvorenú pre deti. Vitajte v Čarovnom lese!

Liptov má krásnu atrakciu ako stvorenú pre deti. Vitajte v Čarovnom lese!

27.01.2022 | Čarovný les | Iveta Hricková

Turistické regióny na Slovensku začali opäť bojovať o zákazníkov. Začiatok roka sa na Liptove nesie najmä v znamení lyžovačiek. Po dni strávenom na zasneženom svahu vám iste padne vhod, ak máte aj na večer nevšedný program.

Jednou z možností, ako si spríjemniť váš pobyt, je návšteva horúcej novinky v podobe nedávno otvoreného Čarovného lesa.

Nová zimná atrakcia sa nachádza v blízkosti obľúbeného parku ZOOKONTAKT. Čarovný les Lumagica je plný zvierat, vtákov a stromov, na výrobu ktorých bolo použitých až 150 000 svetielok. Na príprave areálu a inštalácii tamojších napodobenín pracovalo desať ľudí celých dvanásť dní, pričom všetky komponenty i svetlá priviezlo na Slovensko až pätnásť kamiónov.

Návštevníci si môžu pútavú svetelnú inštaláciu pozrieť do apríla 2022. Z praktických dôvodov je prístupná v podvečerných hodinách, a to od 16.00 do 20.00. Cena vstupenky je 13,- €, zakúpiť si ju môžete na mieste alebo online. K dispozícii je taktiež zvýhodnený vstup, spojený s návštevou ZOOKONTAKTU. Zaplatíte zaň 15,- €.

Inšpirovali sa najmä prírodou

Všetky svetelné sochy, inštalované v Čarovnom lese sú inšpirované prírodou. Návštevníci tu môžu vidieť rôzne druhy zvierat v nadživotnej veľkosti. Stretnú sa tu napríklad s vlkmi, ale aj s exotickým slonom.

„Svet zvierat a príroda sama o sebe je fascinujúca. Učí nás byť lepšími, len je treba jej načúvať a rešpektovať ju. Dotyk s prírodou a rôznymi zvieratami sa u nás vždy spája s interaktívnou formou vzdelávania našich návštevníkov. Pre deti je spoznávanie prírody a živočíchov bezprostredným kontaktom intenzívnym zážitkom. Učí ich prírodu milovať i rešpektovať. V zimných mesiacoch sa skoro stmieva, preto sme hľadali formu, ako náš koncept podporiť aj vo večerných hodinách. Výsledkom je Čarovný les plný svetielok. Máme ich takmer 150 000. Podobná inštalácia sa na Slovensku a ani v okolí nenachádza“, prezradil nám prevádzkový riaditeľ výstavy Juraj Dzuroška.

Úlohou sprievodcu týmto magickým svetom bol poverený otec los, ktorý svojmu synkovi, a zároveň i návštevníkom, rozpráva pútavé príbehy o zvieratkách obývajúcich les.

Najvyššou sochou v celom areáli je obrovský svetelný slon (na titulnom obrázku). Má sedem metrov a poľahky sa pod ním možno poprechádzať. K najobľúbenejším atrakciám však patrí interaktívny strom. Pri ňom sa totiž nachádzajú klávesy, a ak na ne stúpnete, strom začne hrať príjemnú melódiu. Pri prechádzke Čarovným lesom sa dozviete veľa zaujímavostí o prírode a aj to, ako sa v nej správať.

Navštívte aj ZOOKONTAKT

Čarovný les na Liptove - plný žiarivých svetielok, vznikol vďaka spolupráci s miestnym parkom ZOOKONTAKT. Ten patrí k najobľúbenejším atrakciám v regióne. Príďte na večernú prehliadku o trošku skôr a pozrite si i túto časť areálu. Na obyvateľov ZOOKONTAKTU sa nemusíte pozerať iba cez klietku. Vzácne exotické šelmičky možno navštíviť v ich výbehoch, podaktoré z nich dokonca pohladkať.

Aby nebola zver vyrušovaná, je potrebné počas prehliadky dodržiavať pravidlá, s ktorými vás hneď pri vchode oboznámia zamestnanci ZOO.