Leto ani zďaleka nekončí. Kam vyraziť na Slovensku kempovať?

Leto ani zďaleka nekončí. Kam vyraziť na Slovensku kempovať?

07.08.2021 | Autokempingy na Slovensku | Milan Cigánik

Ak ste sa rozhodli stráviť tento rok dovolenku na Slovensku a hľadáte netradičné zážitky, jednou z možností pre vás môže byť ubytovanie v stane či karavane.

Naša krajina má totiž hneď niekoľko desiatok autokempingov, ktoré sa nachádzajú zväčša v atraktívnom, horskom prostredí či v blízkosti vodných plôch. Mnohé z nich ponúkajú aj komfortné ubytovanie v mobilných domoch, bungalovoch alebo apartmánoch.

Autokemping Slnečné jazerá

...leží asi 25 kilometrov od Bratislavy, v meste Senec. Možnosť ubytovania ponúka karavanový kemp v južnej zóne, ako aj stanový kemp v severnej zóne jazier. Karavany i stany je možné napojiť na elektrickú energiu v rámci areálu. V karavanovom kempe je rekreantom k dispozícii verejná kuchynka aj sociálne zariadenie. Stanový kemp je vybavený novo zrekonštruovanými sociálnymi zariadeniami. V areáli Slnečných jazier je možnosť ubytovať sa tiež v hoteloch, penziónoch a stravovať sa v reštauráciách aj bufetoch. Areál ponúka široké možnosti športového i kultúrneho vyžitia. Na severnej strane tejto turistickej lokality nájdete obľúbený akvapark s vlastným parkoviskom.

https://slnecnejazera.eu/

Camping Pullmann

...sa rozprestiera v tichom zelenom prostredí, hneď vedľa obľúbeného cyklistického okruhu okolo jazera Sĺňava a rieky Váh. Nachádza sa len kilometer od mesta Piešťany. V okolí kempu je množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Areál poskytuje priestor na ubytovanie vo vlastných karavanoch, obytných autách i stanoch. V cene ubytovania je zahrnuté využívanie spŕch s teplou a studenou vodou, toaliet, kuchyne s vybavením, bazéna, workoutového ihriska, ping-pongového stolu, petangového ihriska, ohniska, wifi, pitnej vody, vonkajšej kuchynky – na umývanie riadov, vypúšťanie šedej vody a chemického WC, zapožičanie hier a športových doplnkov. Za poplatok si môžete požičať bicykle, nordic-walking palice alebo si vyprať oblečenie v práčke. K dispozícii je tiež turistická ubytovňa s deviatimi izbami, spoločným sociálnym zázemím (zvlášť pre ženy a zvlášť pre mužov) a kuchynka so základným vybavením. Časť dvoj, troj a štvorlôžkových izieb je zrekonštruovaných, ostatné sú v pôvodnom stave. Ubytovaní hostia môžu využívať celý areál zdarma.

http://campingpiestany.sk/

Camp Pacho

...nájdete v areáli Koliby Pacho pri obci Veľká Čausa, približne tri kilometre od Prievidze a šesť kilometrov od Bojníc. Kemp pripomína malú drevenú obec. Pre návštevníkov je pripravených 24 odstavných miest pre obytné karavany a osobné autá s prívesom. Pre väčší komfort je sedem z nich vybavených dreveným prístreškom. V kempe sú vyhradené tiež miesta pre stany. Motorkári a hostia v osobných automobiloch sa môžu ubytovať v samostatných, štýlových, luxusných, drevených zruboch s kapacitou 3 až 5 osôb s vybavením, ktoré však nemajú prípojku na vodu. Všetkým návštevníkom kempu sú k dispozícií spoločné alebo oddelené toalety a sprchy s teplou a studenou vodou i sociálne zariadenie s bezbariérovým prístupom pre hendikepovaných. Hostia môžu využívať spoločnú kuchyňu s vybavením, práčku, sušičku na bielizeň či elektrickú prípojku a chemickú výlevku, určenú pre obyvateľov karavanov a prívesov. V kempe je možnosť zapožičať si elektro bicykle, prípadne využiť dve priestranné kryté ohniská na večerné opekanie.

https://www.kolibapacho.sk/camp/172/SK/Camp-Pacho

Mara Camping

...sa nachádza na brehu najväčšej slovenskej vodnej nádrže Liptovskej Mary. Ponúka rôzne typy ubytovania od luxusných chatiek, mobilných domčekov až po možnosť kempovania na trávnatej ploche s elektrickými prípojkami pre karavany, obytné automobily a stany. K dispozícii sú VIP exkluzívne miesta s pripojením na elektrinu, vodu a odpad. Súčasťou autokempingu je areál pre vaše ratolesti s bazénom s lodičkami, trampolínou či nafukovacím hradom. Novinkou tejto sezóny je aj bungee trampolína. Medzi obľúbenú športovú aktivitu patrí aquazorbing, ktorý vyhľadávajú nielen deti, ale aj dospelí. V areáli sú preliezačky, hojdačky i šmýkačky. Návštevníci majú možnosť požičať si bicykle, ale aj absolvovať vyhliadkovú plavbu po priehrade.

https://maracamping.sk/

Kemping Bystrina

...leží uprostred lesa, v nádhernom prostredí Nízkych Tatier v Jasnej. Na rozlohe päť hektárov ponúka ubytovanie vo vlastných stanoch a karavanoch. Hosťom je dispozícii kuchynka, práčovňa, zrekonštruované toalety a sprchy so studenou a teplou vodou, kamenné grily a altánok. Kemping je v prevádzke od mája do októbra. Okrem toho ponúka ubytovanie v zateplených mobilných domoch s celoročnou prevádzkou. Areál je vybavený nepretržitým kamerovým systémom. K dispozícii je wifi pripojenie, basketbalový kôš, biliard, wellness centrum, masáže, detské ihrisko a otvorené ohniská. Návštevníci majú možnosť objednať si termíny na rôzne športové aktivity (paraglading, rafting, jazda na koňoch). V blízkosti autokempingu sa nachádza futbalové ihrisko, letná horská bobová dráha i tenisový kurt.

https://bystrinaresort.sk/kemping-bystrina/

Kemping Sedliacky dvor

...je situovaný v Horehronskom regióne, v meste Brezno. Vlastní ho rodina, ktorá na Slovensko emigrovala z Holandska. Z kempingu sa vám naskytne nádherný výhľad na Národný park Muránska planina a na Nízke Tatry. V areáli máte možnosť pristaviť si vlastný karavan k priestrannej drevenej terase alebo si prenajať karavan priamo na mieste. Domáci ponúkajú aj ďalšie možnosti ubytovania. Prenájom stanov, pre náročnejších sú k dispozícii apartmány s kapacitou 6 osôb a sedliacka izba pre štyri osoby. Novinkou je malý, útulný, drevený domček s obývačkou, plne vybavenou kuchynkou a elektrinou. Súčasťou vybavenia kempu je bazén a wi-fi pripojenie na internet. V letnej sezóne prevádzkujú i jazierko vhodné na kúpanie.

https://sk.campingslovakia.com/

Kemping Studenec

...bol vybudovaný pri Banskej Štiavnici, iba 7 minút pešo od Veľkého Kolpašského jazera, na okraji obce Banský Studenec. Na ploche približne 1700 m2 ponúka priestor pre stany, autá, karavany i obytné prívesy. K dispozícii je elektrická prípojka, nová budova sociálnych zariadení s oddelenými toaletami a sprchami pre mužov a ženy i vonkajšie drezy na umývanie riadu. Hostia si môžu posedieť v altánku, kde nechýba kryté ohnisko ani gril. Priamo v obci je obchod s potravinami. Počas letnej sezóny sú v okolí jazera otvorené bufety s občerstvením. Neďaleko obecného úradu sa nachádza detské ihrisko a kostol.

https://www.campingstudenec.eu/sk/kemping/

Autocamping Tatranská Štrba 

...leží v blízkosti Vysokých Tatier v obci Tatranská Štrba, iba 7 minút chôdze od vlakovej stanice Štrba. K dispozícii sú tu miesta na stanovanie i karavany, s napojením na elektrické prípojky, ale ubytovať sa môžete aj v chatkách. Chatky pre štyri osoby majú základné vybavenie. Pred vstupom je malá terasa a možnosť parkovania hneď pri nich. Pre náročnejších návštevníkov sú k dispozícii chatky pre šesť osôb, vhodné na celoročné ubytovanie. Sú vybavené sociálnym zariadením, dvomi spálňami, TV, wifi pripojením, krbom v spoločenskej miestnosti a kuchynkou. Areál autokempingu je ohradený a zabezpečený kamerovým systémom. Vnútri nájdete samoobslužnú kuchyňu s elektrickými spotrebičmi na ohrev jedla a vody. Nechýba sociálne zariadenie, pitná voda a elektrická prípojka pre mobilný dom. Sprchy s teplou vodou sa spúšťajú na žetóny, ktoré je možné zakúpiť si na recepcii. V kempe je aj niekoľko miest na večerné posedenie s opekaním, detské ihrisko s hojdačkami, trampolínou, šmýkačkou s pieskoviskom, drevený domček a futbalové brány.

http://autocamping-strba.sk/