Krásne pery na mieru? Poradíme vám!

Krásne pery na mieru? Poradíme vám!

12.11.2020 | Siklienka | Danka Šoporová

Ak túžite po krásnych, plných perách, dnes už máte mnoho možností. Ako sa však nestratiť v záplave produktov a zákrokov, ktoré poskytujú estetické kliniky? Máme pre vás niekoľko tipov.

Pestrý výber je veľkým plusom dnešnej doby, kedy si každá žena môže skutočne prísť na svoje. Vedeli ste, že existuje niekoľko možností, akým spôsobom a do akých rozmerov si dať upraviť pery? Veľmi populárna je v dnešnej dobe injekčná aplikácia kyseliny hyalurónovej. Táto forma zväčšovania pier je veľmi obľúbená a prirodzená aj vďaka tomu, že spomínaná kyselina je nášmu telu vlastná látka. Jej vstrebávanie sa deje prirodzene a komplikácie po zákrokoch sú minimálne. Treba si však vedieť dobre vybrať.

Ako na to?

Predovšetkým si starostlivo zvoľte odborníka, ktorému sa zveríte do rúk. „Injekčnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej by nemala vykonávať sestrička ani kozmetička, ale len zaškolený lekár,“ radí Jana Siklienková, marketingová manažérka spoločnosti Siklienka, ktorá sa za 25 rokov pôsobenia na trhu stala spoľahlivým a overeným partnerom estetickej medicíny. „Dobrý lekár pozná dokonale anatómiu pier a bude schopný vám zaručiť maximálnu profesionalitu a  prirodzený výraz vašej tváre po zákroku,“ dodáva J. Siklienková.

Mnohé ponuky sú lákavé najmä z finančného hľadiska, no, ako sa hovorí, nie je všetko zlato, čo sa blyští a nie je materiál ako materiál. Aj pri zväčšovaní pier máte na výber. Existuje napríklad rada výplnína báze dynamickej kyseliny hyalurónovej – TEOSYAL RHA, ktorej filozofiou je heslo – každé pery sa správajú inak „v pohybe“ – pri úsmeve, rozprávaní a podobne, ako v pokoji. Preto je dôležité, aby značka, ktorú si vyberiete brala ohľad na mimiku a prácu tvárových svalov. Vaše pery tak budú vyzerať dokonale a prirodzene nielen priamo po aplikácii v pokojnom stave, ale kedykoľvek počas dňa, nech máte akúkoľvek náladu. Či sa budete smiať, plakať alebo kričať, výplň pier bude držať s vami krok.

Prečo je to dôležité?

Lebo každý človek je jedinečný, rovnako ako sú jedinečné naše pery a želania. Niekto túži po veľkých plných perách, iná žena zasa môže chcieť len jemné zvýraznenie kontúr. Ak idete na zákrok po prvý raz, nemusíte túžiť po obrovskej zmene hneď na prvom sedení. To však mnohé lacnejšie značky nemusia zaručiť, keďže majú v ponuke len jeden produkt, oficiálne indikovaný na ošetrenie pier a v tom horšom prípade im v portfóliu takýto produkt chýba a na pery odporúčajú ten istý produkt ako napríklad na vyplnenie líčok. Zároveň je lákavé dostať za málo peňazí veľa muziky, v tomto prípade – výplne. Lenže aj to má svoje úskalia. Lacnejšie formy výplní sa zvyknú rýchlejšie vstrebať.

Ak patríte ku konzervatívnejším typom žien, alebo máte obavy z výsledku po prvej aplikácii, vedzte, že úprava pier sa dá urobiť i jemne, diskrétne a prirodzene. Vysokokvalitné medicínske produkty zaručujú dlhodobú odolnosť a výdrž výplní. Aplikáciu tak budete musieť absolvovať menej často, čo je obrovská výhoda. „Príliš časté vpichy do mimoriadne citlivej pokožky pier z dlhodobého hľadiska môžu negatívne ovplyvniť jej elasticitu,“ vysvetľuje Jana Siklienková.

Ako to celé prebieha?

Zákrok injekčnej aplikácie kyseliny hyalurónovej do pier trvá aj s konzultáciou približne 20 minút. Výsledok je viditeľný ihneď, pre istotu však rátajte s možným opuchom. „Dostaví sa väčšinou ihneďpo aplikácii a zväčša trvá pár dní,“ hovorí J. Siklienková za spoločnosti Siklienka. „Niekedy sa však opuch nedostaví vôbec, u iného klienta môže zasa trvať o čosi dlhšie. Je to veľmi individuálne.“

Ak ešte stále váhate, stavte na kvalitu a radšej si odoprite nový pár topánok navyše a zainvestujte do skutočne odborného prístupu. Skúsený lekár so znalosťami anatómie vie presne ako postupovať, aby bola aplikácia kyseliny hyalurónovej bezpečná. Kvalita použitej kyseliny je rovnako nesmierne dôležitá. Hlavným meradlom je široký výber. Existuje napríklad línia výplní TEOXANE Lip Unique Collection, ktorá ponúka hneď niekoľko možností úpravy pier. Nielen ich zväčšenie, ale aj úpravu kontúr, obnovu, úpravu tvaru pier, vyhladenie ich povrchu a vrások okolo úst či úpravu asymetrie pier alebo zvýraznenie Kupidovho luku, teda vykrojenia na vrchnej časti úst. Doprajte si čas a svoje zámery dôsledne odkonzultujte s lekárom, ktorý vám vo vašom rozhodovaní bude vedieť správne poradiť.

Starostlivosť na prvom mieste

Po injekčnej aplikácii kyseliny hyalurónovej je vhodné používať produkty starostlivosti o pery, ktoré podporia a predĺžia účinok zákroku, perám dodajú svieži a ešte plnší vzhľad. Bežne sa podobné vlastnosti pripisujú produktom obsahujúcim kapsaicín, ktorý spôsobuje na pocit jemné brnenie a okamžité zväčšenie pier. Použitie týchto produktov je však po injekčnej aplikácii kyseliny hyalurónovej skôr kontraproduktívne. Obsiahnutý kapsaicín totiž prehrieva pery a môže tým spôsobiť rýchlejšie vstrebávanie výplne pier. Značka Teoxane okrem pestrej palety výplní ponúka novinku – produkt [3D] Lip, ktorý pery zvláčňuje, vyživuje, hydratuje a dodáva im plnší vzhľad hneď po aplikácii. Unikátne zloženie vám zabezpečí mladistvý vzhľad a vláčny pocit, ktorý vydrží niekoľko hodín. Ide o kvalitný medicínsky produkt, ktorý na rozdiel od kozmetických „zázrakov“, potvrdzuje svoju účinnosť klinickou štúdiou.