Kempinski buduje v Dubaji nový hotel snov. Ako bude vyzerať?

Kempinski buduje v Dubaji nový hotel snov. Ako bude vyzerať?

11.06.2022 | Dubaj, Kempinski | Iveta Hricková

Chcete vedieť, ako bude vyzerať budúcnosť hoteliérstva? V tom prípade vám priblížime plány, ktoré má sieť Kempinski. V Dubaji postavia nový hotel priamo na vode.

Okrem jedinečného zážitku ponúkajú i nápad, ako v podaktorých lokalitách vyriešiť problém s nepostačujúcim priestorom.

Budovy plávajúce na hladine

Dubaj sa už v mnohých ohľadoch predstavil ako krajina snov. Na púšti dokázali postaviť najkrajšiu botanickú záhradu na svete. Návštevníkom doprajú výhľad z najvyššej budovy sveta a kto má chuť, aj uprostred leta si môže zalyžovať na svahoch, inštalovaných v obchodnom centre. K týmto vychytávkam aktuálne pribudne projekt významnej siete Kempinski. Svoj najnovší rezort totiž mienia postaviť priamo na morskej hladine. Centrom komplexu má byť hlavná hotelová časť s vyše 150 izbami, reštauráciami, obchodmi, fitness centrom a ďalšími vymoženosťami. Iné, avšak podobné projekty, boli vymyslené tak, že budovy stáli na pilieroch. V tomto prípade budú pomocou špeciálneho systému "iba" ukotvené ku dnu a na vode akoby plávať.

Vily si môžete odkúpiť

Napriek tomu, že nový rezort je obklopený vodou, hostia neostanú "uväznení" výlučne v interiéri. Akonáhle vyjdú von, čaká ich veľká terasa, promenáda s malou záhradkou a dva bazény, pokiaľ sa boja plávať v otvorenom mori. Od centrálnej časti povedie dvanásť pontónových mostov, smerujúcich k luxusným, dvojpodlažným vilkám. Všetky budú nadštandardne zariadené a návštevníkom poskytnú maximálny komfort aj pohodlie. Najväčšie prekvapenie ich však čaká na streche. Tam objavia krásne zelené terasy a „nekonečné bazény“, na prvý dojem splývajúce s okolím. Ubytovanie v takýchto vilkách sa stane pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom. Zaujímavosťou je, že nie všetky sú určené pre hotelových hostí. Niektoré z nich budú na predaj súkromným záujemcom. Potenciálni majitelia môžu kúpu takejto vilky poňať ako výhodnú investíciu a určitú časť roka ju prenajímať.

Presúvanie pomocou motorových člnov

Keďže hotel bude pre svoju polohu takpovediac odrezaný od sveta, poskytne ideálne miesto pre dovolenkárov preferujúcich pokoj. Avšak, pokiaľ sa niekto z nich plánuje dostať na pevninu, môže využiť motorový čln, kedykoľvek pripravený ho tam dopraviť. Kempinski chce mať k dispozícii šestnásť súkromných jácht s ponukou plynulého presunu hosťom zo spomínaného rezortu do centra Dubaja.

Významný ekologický projekt

Plán otvoriť celý hotelový komplex spadá na rok 2023, no pre pandemickú situáciu je možné až jeho dvojročné oneskorenie. Nový plávajúci hotel je, okrem iného, významným ekologickým počinom. Keďže bude stáť na vode a ďaleko od pevniny, majitelia sú rozhodnutí využívať energiu, vyrobenú pomocou solárnych panelov. Pri stavbe rezortu použijú nezávadné a recyklovateľné materiály, ktoré neškodia podmorskému svetu v okolí.