Kariérny plán nastavil už pred narodením – do kín mieri film o otcovi Sereny a Venus Williams!

Kariérny plán nastavil už pred narodením – do kín mieri film o otcovi Sereny a Venus Williams!

21.11.2021 | Tip do kina: King Richard | Redakcia

VenusSerena Williams patria bez najmenších pochybností medzi najvýraznejšie tenisové hráčky v športovej histórii. Za svoj úspech vďačia obrovskému talentu, ale aj unikátnemu plánu svojho otca Richarda.

Príbeh jeho úsilia, odhodlania a plánu, ktorý napísal už pred narodením dcér, príde vo štvrtok 18. novembra do kín v životopisnom filme King Richard. Hlavnej úlohy sa v ňom zhostil obľúbený Will Smith a prvé ohlasy hovoria, že mu jeho výkon môže priniesť minimálne oscarovskú nomináciu.

Dojímavý príbeh sa sústredí na obdobie začiatku kariéry slávnych sestier a snahu Richarda Williamsa dostať ich z chudobného prostredia rodného kalifornského Comptonu. Cez tréningy s rodičmi a odmietnutia viacerých profesionálnych trénerov sa VenusSerene napokon podarí dostať do pozornosti tenisovej verejnosti. Richard však musí ustriehnuť krehký balans, aby si popri budovaní vysnenej kariéry nezabudli užívať tak ľahko pominuteľné detstvo.

Willa Smitha ponuka hlavnej úlohy zaujala a len čo začal zisťovať o osude slávnych sestier viac, okamžite ju s nadšením prijal. Zápal, s akým hrdina s podporou manželky Oracene obetoval deťom prakticky všetok svoj čas, ho začal fascinovať. „Chcel som sa vydať tou istou cestou ako Richard. Nevedel o tenise nič. On a Oracene sa začali učiť o tenise dva roky pred narodením Venus, a to spoločne. Učili sa ako rodina a každým krokom to bolo niečo nové,“ hovorí Smith a dodáva, že inšpiráciou pre prístup k úlohe bol preňho vzťah s vlastnou dcérou, začínajúcou herečkou a speváčkou. „Využil som vzťah s Willow a jej kariérou, aby som našiel ten priestor, ktorý Richard našiel s Venus a Serenou. Priestor, v ktorom sa na nič netlačí, v ktorom sa nik nenaháňa, v ktorom sa nebúši.“

V úlohe Venus sa predstaví vychádzajúci herecký talent – Saniyya Sidney. Jej mladšiu sestru Serenu stvárni nemenej taletovaná Demi Singleton. Ich matku Oracene „Brandy“ si zahrala skúsená herečka Aunjanue Ellis, známa z filmov Ray, Čiernobiely svet, alebo nedávneho seriálu Lovecraft Country. Okrem nich sa vo filme v úlohách tenisových profesionálov predstavia ja herci ako Jon Bernthal (filmy Vlk z Wall Street, Le Mans ´66 či seriál Punisher), Tony Goldwyn (filmy Posledný samuraj, Divergencia či seriál Škandál) alebo Dylan McDermott (filmy Porota, Pád Bieleho domu či seriál American Horror Story).

Snímku režiséra Reinalda Marcusa Greena, ktorú si vychutnajú milovníci športu, ale aj všetci, ktorí majú radi silné motivačné príbehy, do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Trailer filmu nájdete TU