Inšpiratívni Slováci na sociálnych sieťach. Týchto by ste mali začať "sledovať" ešte dnes

Inšpiratívni Slováci na sociálnych sieťach. Týchto by ste mali začať "sledovať" ešte dnes

30.12.2020 | Osobnosti na Instagrame | Iveta Hricková

Na sociálnych sieťach nájdete tisícky followerov, to vám však nezaručí, že máte dočinenia so skutočne inšpiratívnou celebritou.

Tieto parametre spĺňajú zväčša ľudia, ktorí ponúkajú zaujímavý obsah, a k tomu ešte aj pridanú hodnotu navyše.

Mnohých z nich nájdete i medzi Slovákmi.

Coolinari - https://www.instagram.com/coolinari/

Instagram je plný šikovných food blogerov, ktorí sa snažia ponúknuť atraktívny pohľad na kuchtenie. Niektorí sa špecializujú na zdravú stravu, iní na tradičnú kuchyňu či rýchle varenie. Coolinari - alias Kamil a Miška, varia a pečú z každej kategórie niečo. Kamil rád experimentuje s mäsom a slanými jedlami, Miška je výborná v pečení zákuskov, chlebov i pečiva. Ich recepty sú jednoduché, zrozumiteľné a jedlá podľa nich zvládne pripraviť aj úplný začiatočník. Ako bonus, pravidelne pridávajú zaujímavosti z ciest, kam si chodia oddýchnuť a hľadať nové podnety pre vlastný blog.

Born to Trail - https://www.instagram.com/_borntotrail/

Beh je novodobým fenoménom. Veľa ľudí sa už pre ňho nadchlo, no po čase je stále ťažšie udržať si správnu motiváciu. Vtedy vám dokážu pomôcť inšpiratívne výkony vašich obľúbencov, ktorých možno sledovať na sociálnych sieťach. Dvaja Slováci  - Jozef a Vašek, posunuli tento šport na vyššiu úroveň. Spoločne sa dali na trail, čiže orientačný beh v prírode. Ten si sťažili ešte aj tým, že zdolávajú rôzne končiare. Zatiaľ čo vy spokojne spíte vo vyhriatej posteli, oni už majú za sebou ranný výstup - absolvovaný ešte za úsvitu, aby si mohli vychutnať úžasný východ slnka a podeliť sa oň s vami. Nezastaví ich sneh, ani zlé počasie. Nádherné fotografie z ich ciest sú skvelou pozvánkou k tomu, aby ste si na tieto miesta aspoň naplánovali túru.

Viktor Vincze - https://www.instagram.com/viktorvincze/?hl=sk

Aktuálne je trendy poukazovať na rôzne enviromentálne problémy. Zatiaľ čo niektorí to robia prvoplánovo a je ťažké im uveriť, pre Viktora Vinczeho sa prezentácia enviro problémov stala nielen životným štýlom, ale aj poslaním. Ak máte skutočne záujem urobiť  zmeny vo svojom správaní a prispieť k zlepšeniu životného prostredia, u markízackého moderátora ste na správnom mieste. Priaznivcom ponúka neúrekom tvrdých faktov, ktoré nastavujú zrkadlo súčasnej, konzumnej dobe. Viktor pripája množstvo praktických tipov, ktoré sa dajú ľahko zakomponovať do každodennej rutiny a pomôcť prírode.

Rocky na Insta - https://www.instagram.com/rockynainsta/

Kuchári, cestovatelia, mamičky a zvieratá. To sú v súčasnosti najvychytenejšie kategórie na sociálnych sieťach. Jack Russell teriér Rocky patrí medzi najväčšie hviezdy slovenského internetu. Malý nezbedník zaujal najmä netradičným prístupom a kreativitou pri vymýšľaní hashtagov. Pomocou nich vnáša do uverejňovaných príspevkov veľa vtipných momentov a niekedy dodatočne vymyslí aj príbeh, ktorý vás pobaví.

Milan bez mapy - https://www.instagram.com/milan_bezmapy/

Pred vypuknutím pandémie Covidu -19 cestovanie patrilo k najobľúbenejším koníčkom kvanta ľudí. Popularita travel blogerov, ktorí prinášali zaujímavé a finančne nenáročné tipy ako precestovať svet, rástla. Jedným z prvých bol Milan bez mapy, ktorý svojim príspevkom dodáva ďalšiu pridanú hodnotu. Nespolieha sa totiž na jednoduchú propagáciu na sociálnych sieťach. Ku každému výletu pripravuje na vlastnom blogu samostatný článok, v ktorom ponúka osobné vychytávky, praktické tipy a možnosti, ako navštíviť zaujímavé miesta. Pre Milana sa cestovanie stalo nielen zárobkovou činnosťou, no je tiež jeho vášňou, ktorou rád inšpiruje a pomáha ostatným turistom.

Zlodejka kníh - https://www.instagram.com/zlodejka_knih/?utm_source=ig_embed

Knihomoli nemajú dobrých tipov na zaujímavé knihy nikdy dosť. Jednou z najlepších slovenských blogeriek v tomto smere je Zlodejka kníh. Jej veľkou devízou je skutočne široký čitateľský záber. Na blogu získate množstvo úžasných odporúčaní na knihy rôznych literárnych žánrov. Malým bonusom sú občasné recenzie elektronických vychytávok.

OZ Mladí ľudia a život - https://www.instagram.com/oz_mlaz/

Komunikácia s tínedžermi nebýva pre ich rodičov vždy jednoduchá. Ešte ťažšie sa s nimi debatuje o citlivých témach. OZ Mladí ľudia a život zo Spišskej Novej Vsi, sa zaoberá prevenciou v oblasti rôznych druhov závislostí, a tiež v oblasti sexuálne prenosných chorôb. Ich príspevky sú krátke, výstižné a vďaka nim získate tie najdôležitejšie informácie, o ktorých sa následne viete rozprávať so svojimi deťmi. Efektívne je, ak sami začnú sledovať daný profil, pretože rady od rovesníkov si osvoja oveľa ľahšie, než od dospelých. Občianske združenie organizuje počas roka množstvo aktivít. Môžu byť pre vašich potomkov inšpiráciou na rozumné trávenie voľného času. Jednoducho, sú ideálnou protihodnotou toho, čo ponúkajú vychytení influenceri s falošnou ilúziou dokonalého sveta.

Kreatívna rodinka - https://www.instagram.com/kreativnarodina/?hl=sk

Spomedzi mamičkovských, respektíve rodinných blogov, vyberáme Kreatívnu rodinku. Tá prináša skutočne veľa kreatívnych inšpirácii. Mama Terezka prišla s nápadom po narodení syna Tobiáška. Postupne začala na Instagram pridávať fotografie, ako by ste mohli zaujímavou formou servírovať jedlá svojim potomkom a navnadiť ich aj na konzumáciu potravín, ktoré by možno inak odmietali. Časom k tomu pridala ďalšie zaujímavé tipy na trávenie voľného času, rozvíjajúce kreativitu a zlepšujúce jemnú motoriku detí.