IMT SMILE A BEN CRISTOVAO predstavujú novinku. Spoločnú skladbu MIESTO

IMT SMILE A BEN CRISTOVAO predstavujú novinku. Spoločnú skladbu MIESTO

12.04.2021 | IMT Smile | Redakcia

Skupina IMT Smile avizovala už dlhšie na rok 2021 nový album. Jeho predzvesťou je novinka MIESTO, ktorú spolu s Ivanom naspieval Ben Cristovao.

„Nápad osloviť Bena prišiel naozaj spontánne, a hneď od začiatku som vedel, že to bude fungovať, a že to takto má byť,“ hovorí o spolupráci Ivan Tásler. „S Benom  sme sa prvýkrát videli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo mi, že by raz mohlo dôjsť k nejakému hudobnému spojeniu.“

„Cítil jsem určitě zodpovědnost, byla to pro mě velká výzva. Věděl jsem, že mi kluci z IMT Smile věří, a i proto jsem si říkal, to dáš. Dej tomu songu co nejvíc! Už z té klavírní verze, kterou mi poslal Ivan, bylo jasné, že výsledek bude obrovský,“ prezrádza na margo spoločnej skladby MIESTO Ben Cristovao.

Nový album na spadnutie

Skupina IMT Smile ponúka skladbu MIESTO ako novinku z nového albumu, ktorý vychádza už v druhej polovici mája tohto roka. "Som naozaj veľmi rád, že sme tento čas dokázali využiť a zužitkovať ho ohľadom emócií i nápadov. Album ešte síce nevyšiel, ale už teraz viem, že nám pomohol a dodal energiu aj ako kapele. Verím, že sa ľudom bude páčiť,“ priznáva Ivan Tásler.

Skupina IMT Smile a Ben Cristovao natočili ku skladbe aj spoločný videoklip. Réžie sa ujal Robo Bošeľa. "S Ivanom sme sa zhodli, že energia, ktorá je medzi kapelou a Benom, je jedinečná, a treba ju pretransformovať aj na obraz. Klip sme spravili priamo v skúšobni IMT Smile a obohatili ho o zábery zo štúdia z nahrávania skladby,“ dopĺňa spomína Róbert Bošeľa.

Novú skladbu obľúbených umelcov nájdete TU.