Hotel v Yellowstonskom národnom parku sprostredkúva návštevníkom nevšedný zážitok

Hotel v Yellowstonskom národnom parku sprostredkúva návštevníkom nevšedný zážitok

15.01.2022 | Nezabudnuteľný zážitok | Milan Cigánik

Návštevníci luxusného hotela Kimpton Armory Hotel majú počas zimy možnosť pozorovať život vzácnych sivých vlkov a iných divých zvierat uprostred neskrotenej, očarujúcej prírody Yellowstonského národného parku.

Hotel, ktorý sa nachádza v meste Bozeman v štáte Montana, ponúka návštevníkom exkluzívny pobytový balík. Jeho obsah tvorí ubytovanie pre dve osoby na minimálne dve noci, stodolárový kredit na stravu a nápoje, dve zimné čiapky a celodenné safari v Yellowstonskom národnom parku.

Pod vedením skúsených sprievodcov

V zimnom období sužujú túto oblasť veľmi nízke teploty a silný vietor, zároveň je to však ideálny čas na pozorovanie divej zveri, žijúcej v Severnej Amerike, a obzvlášť vzácnych sivých vlkov. Skúsení sprievodcovia - prírodovedci zo spoločnosti Yellowstone Safari Co. trávia veľa času sledovaním pohybu vlčej svorky, poznajú teda miesta, kde sa najčastejšie zdržujú. Okrem toho spolupracujú s lesníkmi, výskumníkmi i ďalšími milovníkmi divočiny, ktorí ich prostredníctvom rádiového spojenia upozorňujú na oblasti, kde vlkov práve zazreli. Napriek tomu musíte mať šťastie, aby ste sa s týmito vzácnymi exemplármi miestnej fauny stretli. Ak sa vám to nepodarí, nezúfajte. Stále máte šancu stretnúť ďalších obyvateľov Yellowstonského národného parku - bizóny, losy, mulice, kojoty, hruborohé ovce, horské kozy či medvede.

Deň vzrušujúcich zážitkov sa začína ráno o 7.00. Pred hotelom čakajú na účastníkov výletu špeciálne upravené safari vozidlá, vybavené potrebným materiálom a zariadením. Pripravené pre vás majú nielen raňajky, piknikový obed a teplé nápoje, no môžete sa tešiť aj na vysoko kvalitné ďalekohľady, určené na pozorovanie voľne žijúcich zvierat. Pri ich správnom nastavení budete vidieť vzácne a väčšinou plaché zvieratá naozaj zblízka, pretože inak sa kontaktu s ľuďmi vyhýbajú.

Cesta z hotela do Yellowstonského národného parku trvá približne 1,5 hodiny. Konečná trasa sa prispôsobuje individuálnym požiadavkám klientov, preto si hneď na začiatku so sprievodcom dohodnú, aké zvieratá by chceli vidieť a ktoré miesta navštívia. Potom sa už celodenný zážitkový výlet naprieč divočinou môže začať. Jeho účastníci sú rozdelení do malých, šesť až osem členných skupín. Každá skupina má prideleného vlastného sprievodcu, ktorý im počas jazdy podáva podrobný, odborný výklad a rozpráva zaujímavé príbehy zo života obyvateľov i zamestnancov Yellowstonského národného parku.

Spoločnosť Yellowstone Safari Co. umožňuje záujemcom, okrem safari výletu aj zimné safari so snežnicami. Z celkových, približne 500 km ciest, je v období od novembra do apríla, keď sa zimné safari organizuje, otvorených iba 80 km, napriek tomu je pre účastníkov nezabudnuteľným zážitkom, vidieť stopy divokej zveri, zamrznuté v čase.

Doprajte si po výlete zaslúžený oddych

Po návrate z výletu môžete využiť celý rad služieb, ktoré hotel svojim hosťom ponúka. Občerstvenie je pripravené v reštaurácii, umiestnenej na streche hotela. Jej menu sa skladá prevažne z jedál, inšpirovaných ázijskou kuchyňou. Horúce nápoje si môžete vychutnať v dvoch obrovských, vyhrievaných, snehových guliach, do ktorých sa zmestí až osem osôb. Musíte si ju však rezervovať vopred, pretože je o ne obrovský záujem.

Novootvorený hotel s noblesou

Štvorhviezdičkový Kimpton Armory Hotel otvorili v roku 2020. Nachádza sa v historickom centre mesta, v budove zbrojnice národnej gardy. Celá prestavba bola naprojektovaná tak, aby táto významná kultúrna pamiatka zostala neporušená a zachovala si historický charakter. V interiéri hotela dominuje kvetinové umenie surrealizmu. Izby a apartmány sú vybavené luxusným nábytkom v horskom štýle. Prevládajú v nich prírodné materiály v kombinácii s lokálnym umením. Reštaurácia Fielding´s servíruje vynikajúce vysokohorské jedlá sezónneho charakteru, ktoré sa pripravujú zo surovín, nakúpených od miestnych pestovateľov a dodávateľov. Bohaté a sýte raňajky striedajú ohromujúce a chutné gurmánske večere. Na streche budovy sa nachádza vyhrievaný hotelový bazén s nádherným výhľadom na okolité hory a presklený bar s reštauráciou Sky Shed.

Fotografie hotela nájdete TU