Halloween, na ktorý nezabudnú! Vezmite svoje deti do najväčšieho zábavného parku v Rakúsku

Halloween, na ktorý nezabudnú! Vezmite svoje deti do najväčšieho zábavného parku v Rakúsku

22.10.2021 | Halloween vo Familypark | Milan Cigánik

Ponorte sa so svojimi deťmi do tajuplného sveta duchov, čarodejníc a upírov. Najväčší rakúsky zábavný park Familypark sa od 22. októbra do 1. novembra zmení na jedno obrovské strašidelné predstavenie pre celú rodinu.

Hororový festival sa stal v kalendári podujatí Familyparku jeho pravidelnou súčasťou a je vhodný predovšetkým pre rodiny s deťmi. Na programe nechýbajú úchvatné šou, strašidelne krásny sprievod, ale aj zábava z jazdy na atrakciách do neskorých nočných hodín. Tohtoročné podujatie nesie názov Filippov zakliaty čarovný svet. Filippo je kocúr, ktorý je maskotom parku. Po zotmení pre vás budú pripravené unikátne svetelné efekty, ktoré vám znásobia zážitok z jazdy na horskej dráhe Götterblitz, kolotoči Apfelflug, vláčiku Waldexpress a mnohých ďalších. Na skutočne nebojácnych návštevníkov čaká Dom čiernej mágie, v ktorom to bude vyzerať skutočne hrozivo. Vyčíňajú tu totiž alchymisti, staré čarodejnice, kúzelníci, zaklínači voodoo či vyznávači čiernej mágie z celého sveta. Preto je vhodný pre deti od 14 rokov. Mladšie ako 5 rokov sú pozvané na návštevu zakliatej jaskyne draka Dragomira.

Strašidelné sprievodné akcie

Tento rok sa ponesie v duchu pestrého zábavného programu plného kúziel a prekvapení. Na prechádzke parkom stretnete množstvo maskovaných pop-up akrobatov, ktorí navodia nefalšovanú, strašidelnú atmosféru a zábavu. Objavia sa ako praví kúzelníci a ohromia vás svojimi šikovnými kúskami. Areál budú dotvárať prepracované dekorácie ako pavučiny, kostry, masky a iné. Aj u návštevníkov je vítaný príchod v kostýmoch, v nevhodnom oblečení vám však môže byť vstup odopretý. Budete môcť využívať väčšinu atrakcií, čo za mesačného svitu vyvolá netradičnejší zážitok než návšteva parku počas bieleho dňa. Počas podujatia môžete sledovať naživo ako majster rezbár Alex Neumayer premieňa rôzne druhy tekvíc na strašiakov. Jeho umelecké výtvory si budete môcť i zakúpiť. V priebehu výstavy si zarezervujete svoju tekvicu a vyzdvihnete pri odchode. Za poplatok vašim deťom maskérky namaľujú na tvár fantastické a hrôzostrašné masky. V areáli nájdete i stánky s občerstvením, v ktorých je počas festivalu k dispozícii pod zub vždy niečo tematické. Medzi hosťami sú mimoriadne obľúbené najmä čarodejnícky odvar v podobe tekvicového gulášu a čarovný elixír v podobe punču. Budete môcť ochutnať i špeciality Čierna vdova či Pavúčí hamburger.

Za zábavou do neďalekého Burgenlandu

Zábavný Familypark sa nachádza vyše 70 km od Bratislavy v rakúskom regióne Burgenland neďaleko Neziderského jazera a mestečka Rust. Jazda autom sem vám zaberie približne jednu hodinu. Na ploche 145 000 m² ponúka množstvo atrakcií, ktoré sú určené pre všetky vekové kategórie. Svoje si tu nájdu malí i veľkí zábavychtiví nadšenci. Park je rozdelený do štyroch kategórií - Zážitkový hrad, Rozprávkový les, Gazdovský dvor a Dobrodružný ostrov. Celkovo disponuje až tridsiatimi atrakciami, ale takisto zážitkovými ihriskami, preliezačkami, vodnými plochami a hudobným divadlom. Jeho areál je tvorený rozľahlými zelenými plochami so záhonmi, potôčikmi a okrasnými drevinami. Už niekoľko rokov sa teší obrovskej popularite aj medzi slovenskými návštevníkmi.

Podujatie Halloween vo Familyparku v termíne 22. októbra až 1. novembra 2021 môžete navštíviť za vstupné 27,50 EUR, pričom deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Presné otváracie hodiny počas halloweenskeho festivalu a viac informácií nájdete tu: https://www.familypark.at/