Guinness prichádza po prvýkrát vo vianočnej verzii

Guinness prichádza po prvýkrát vo vianočnej verzii

09.11.2020 | Guinness | Iveta Hricková

Najobľúbenejším írskym pivom je tmavý Guinness, ktorý milujú ľudia po celom svete. Po dočapovaní má krémovú bielu čiapočku, ktorá dodáva vašej pinte lahodnejšiu chuť. Teraz táto lahôdka prichádza navyše v špeciálnej vianočnej verzii.

Novinka pokorila tradície

Milovníci piva poznajú najmä jednu základnú verziu čierneho Guinnessa. Lenže írsky pivovar v skutočnosti počas svojej histórie vymyslel desiatky jeho alternatív. Tie sa odlišujú podielom alkoholu, procesom kvasenia i pomerom hlavných prísad. Medzi exkluzivity, ktoré kúpite iba na vybraných miestach, patrí Guinness vo svetlej verzii. I keď často experimentujú v hľadaní správneho pomeru surovín, doposiaľ sa vyhýbali dochucovaniu piva a výrobe radlerov. No pobočka pivovaru v Baltimore teraz prekonala aj túto tradíciu a po prvý raz predstavili sviatočnú verziu s novou príchuťou. Tá smeruje prioritne na americký trh.

S chuťou perníkov

Nový Guinness v USA vyrábajú vo verzii „vianočné perníky“. Pivo nechávajú kvasiť v sudoch po bourbone Bulleit. Tie v kombinácii s koreninami typickými pre tento sviatok prinášajú unikátnu chuť, ktorá má za úlohu doladiť tradičné pokrmy. Vianočný perníkový Guinness vyrobili po prvýkrát už počas minulého roka. Možnosť ochutnať ho dostalo vtedy len niekoľko vyvolených, ktorí mali za úlohu doladiť jeho chuť. S jeho vývojom začali ešte o dvanásť mesiacov skôr. Najťažším orieškom bolo dosiahnuť príjemnú vanilkovú arómu, ktorá sa spája s týmito sviatkami. Podľa prvých recenzií sa im to podarilo priam dokonale a kvôli tomu očakávajú, že sa z nového piva stane hit blížiacich sa sviatkov.

Čím prekvapí nový Guinness?

Hlavný sládek Sean Brennan odhalil tajomstvo novej chute Guinnessa. V nej dominujú štyri základné zložky. Hneď po otvorení fľaše sa rozvinie príjemná aróma muškátového orieška v spojení so zázvorom. Keď opadne prvá dávka vianočnej nostalgie, pustite sa do pitia. Vtedy na podnebí zacítite typickú vanilkovú chuť s karamelovým podtextom, ktorú pivo získalo vďaka bourbonovým sudom. Jednoducho, každým ďalším hltom si čoraz viac priblížite atmosféru najkrajších sviatkov roka. Nový Guinness sa bude predávať v špeciálnych štvorbaleniach a pokiaľ zaznamená u zákazníkov úspech, v budúcnosti má spoločnosť v pláne pripraviť aj ďalšie prekvapenia.