Do nového roka s motivačnou literatúrou. Tieto knižné tituly vám zmenia pohľad na život

Do nového roka s motivačnou literatúrou. Tieto knižné tituly vám zmenia pohľad na život

03.01.2022 | Motivačná literatúra | Milan Cigánik

S príchodom nového roka si ľudia zvyknú dávať novoročné predsavzatia a veria, že tentokrát sa im už naozaj podarí dosiahnuť stanovené ciele. Mnohé plány však čoskoro stroskotajú, pretože po niekoľkých týždňoch či mesiacoch počiatočné odhodlanie zoslabne a prijaté záväzky už nie sú také dôležité, ako sa spočiatku javili.

Ak sa znovu potrebujete naštartovať na pozitívne myslenie, skúste si prečítať motivačnú literatúru. Dnes je na trhu nespočetné množstvo knižných titulov, ktoré ponúkajú „návod" ako správne žiť a dosiahnuť to, čo chcete. Sú medzi nimi aj menej známi slovenskí autori, ktorých diela úspešne motivujú čitateľov k pozitívnej zmene. Inšpirujte sa niektorými z nich, možno vám práve motivačné knihy pomôžu zlepšiť doterajší spôsob života a zmeniť váš pohľad naň.

Dušan Kadlec - 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

Kniha prináša niekoľko nápadov, vďaka ktorým môžete viesť šťastnejší a spokojnejší život. Uvádza až sto spôsobov, ako si ho zbytočne komplikujeme svojimi rozhodnutiami, myšlienkami či bežnými každodennými činnosťami. Ponúka riešenia konkrétnych situácií, poradí, ako sa vyhnúť konfliktom a posunúť sa vpred. Ak si dokážete usporiadať život, získate pevnejšie zdravie, nadšenie pre prácu, ale aj lepšie medziľudské vzťahy i mnoho ďalších benefitov.

Dušan Kadlec - Zo dna ku hviezdam

Dielo je určené všetkým, ktorí prežívajú ťažké obdobie a osud im kladie do cesty prekážku za prekážkou. Autor sa snaží ukázať, ako sa aj napriek nepriazni osudu možno zamilovať do vlastného života a zažiariť ako hviezda, navzdory všetkému negatívnemu, čo sa človeku stalo. Život je predsa úžasný, nádherný dar, ktorý by sme si mali vážiť a žiť ho najlepšie ako vieme. Kniha čitateľa navedie, ako sa z kolien opäť postaviť na nohy a dodá mu odvahu ísť ďalej. Nájdete v nej informácie, silné i vtipné príbehy, vďaka ktorým si uvedomíte, aké jednoduché je vysporiadať sa s prekážkami a začať nanovo.

Iveta Tomášková - Som idealista: Nový začiatok

Určite sa každý z nás niekedy ocitol na pokraji vlastných síl, keď nevedel ako ďalej a mal chuť to vzdať. Takéto temné obdobie sa vyskytne v živote každého jedinca a prechádzajú si ním aj tí najúspešnejší. Z boja, ktorý zvádzame sami so sebou, potom vyjdeme ako nová osobnosť. Kniha ukazuje čitateľovi cestu, ako sa vrátiť späť k sebe samému a začať od začiatku.

Michal Drienik - Umenie života

Kniha sa detailne zameriava na zákon príťažlivosti a rieši ho do hĺbky. Autor čerpá informácie z viacerých zdrojov, pričom tie obohatil o svoje skúsenosti. Hovorí o tom, ako si tvoríme vlastnú realitu, ktorú každý deň zažívame. Venuje sa i zmene spôsobu myslenia. Myseľ je predsa mocný nástroj a ak ju neovládame my, môže ona ovládnuť nás. Problematika je analyzovaná podrobne a vecne spôsobom, aký v iných knihách na jednom mieste nenájdete.

Pavel Hirax Baričák - Šlabikár šťastia 1, 2, 3, 4, 5

Obľúbený autor motivačných kníh Šlabikár šťastia vydal už päť dielov tejto úspešnej série. V prvej knihe s podtitulom Návrat k sebe sa snaží nenúteným spôsobom naviesť čitateľa k znovuobjaveniu dieťaťa v sebe. Zároveň radí, ako zobrať život do vlastných rúk a zmeniť zajtrajšok. Druhý diel s podtitulom Sebapoznanie, súvislosti, sebapremena odpovedá na otázku, prečo sa ľuďom neplní to, po čom túžia, a ako tieto túžby naplniť. Ukazuje tiež riešenia podaktorých konkrétnych problémov. Tretia časť Dospelí deťom, deti svetu píše o frustráciách, ranách na duši a sklamaniach v detstve, ktoré sú príčinou vnútorných strachov. Títo ľudia majú nízke sebavedomie a bývajú duševne nevyrovnaní. Kniha nie je určená iba rodičom, ale aj tým, ktorí chcú pochopiť svoje strachy. Kľúč k bolestiam totiž vychádza z detstva, vyvoláva spomienky na to, čo sme videli, cítili, zažili, ako k nám pristupovali od momentu, keď sme sa narodili až po dospievanie. Štvrtá časť Strachy, vzťahy a sloboda sa podrobnejšie venuje problematike strachov, s ktorými bojujeme. V záverečnej - piatej knihe Psychický obor, sa autor zameriava na liečenie ľudskej neistoty, rôznych nefunkčných vzťahov, strachov, obáv, nízkeho sebavedomia a ďalších problémov, s ktorými sa denno-denne stretávame.

Peter Sasín - Triumf

Pokiaľ si prečítate túto knihu, budete sa na svet pozerať celkom inými očami. Vďaka nej sa posuniete ďalej vo všetkých oblastiach svojho života. Nájdete v nej vtipné, provokatívne, ale aj smutné pasáže. Autor opisuje sériu fascinujúcich experimentov, ktorých cieľom bolo preladiť vlastné podvedomie na hojnosť, zdravie a prosperitu.