Dajte zbohom nude a ubytujte sa "na strome". Tieto miesta sú na to ako stvorené

Dajte zbohom nude a ubytujte sa "na strome". Tieto miesta sú na to ako stvorené

15.10.2021 | Domčeky v korunách stromov | Milan Cigánik

Ste presýtení klasickými pobytmi v hotelových zariadeniach a chceli by ste vyskúšať nový, nevšedný zážitok? V bratislavských mestských lesoch nájdete zaujímavý tip na ubytovanie v domčekoch, nachádzajúcich sa v korunách stromov.

Jedno z prvých takýchto ubytovaní sa nachádza v pokojnom prostredí neďaleko potoka v Kačínskej doline šesť metrov nad zemou. Aj z toho dôvodu dostalo jednoduché a príznačné pomenovanie Domček vo výške. Zároveň je najvyššie položeným zo všetkých troch, ktoré sú tu vybudované. Vstup je zabezpečený po drevenom, točitom schodisku. Elektrinu, vodu alebo kuchyňu s kúpeľňou tu ale nehľadajte. Využiť môžete suchú toaletu a úžitkovú vodu pripravenú v bandaskách. Zásoby pitnej vody si však budete musieť zabezpečiť sami. Interiér je útulne a skromne zariadený, matrace, periny a čistá posteľná bielizeň sú samozrejmosťou. Pri vchode nechýba terasa, stvorená na príjemné posedenie či už v dvojici, prípadne s rodinou. Neďaleko sa nachádza aj ohnisko s altánkom, s možnosťou (s)trávenia voľných chvíľ pri opekačke. Tento objekt je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi pekné výhľady. Zmestia sa doň až tri osoby, no možno tu ubytovať deti až od 6 rokov.

Lákadlo pre cudzincov

Identické podmienky a vybavenie interiéru poskytujú aj ďalšie dve stavby v korunách stromov. Názov Domčeka na dube napovedá, že je postavený na starom dube. Tretím je Domček Dlhé Lúky situovaný neďaleko studničky Tri duby vo výške približne štyri metre. Oba sú určené pre štyri osoby s pobytom povoleným pre deti od 3 rokov. Všetky tri objekty sa stali vyhľadávanou turistickou atrakciou, keďže ponúkajú netradičný zážitok a prepojenie s prírodou. Ubytovacia sezóna trvá od apríla do konca októbra. O nocľah v korunách stromov je však obrovský dopyt a počas sezóny bývajú zväčša plne obsadení. Za jednu noc v každom z nich zaplatíte 120 EUR, v cene je zahrnuté i povolenie na vjazd k domčeku jedným motorovým vozidlom.

Podpora lesoparku

Strávením noci v prírodnom rezorte prispejete zároveň na dobrú vec, pretože získané finančné prostriedky sa vrátia naspäť do lesa. Peniaze z prenájmu zariadenia sú investované na údržbu altánkov, lavičiek, mostíkov a ďalšieho rekreačného vybavenia. Ďalej bývajú použíté na dobudovanie turistických a cykloturistických chodníkov, a taktiež na projekty zamerané na ochranu prírody. Ubytovanie v jednom z troch domčekov si ľahko zarezervujete v rezervačnom systéme webu organizácie Mestské lesy v Bratislave. Po zvolení vhodného termínu vyplníte vaše kontaktné údaje a systém vás presmeruje na platobnú bránu. Úhrada je možná iba platobnou kartou a po jej zrealizovaní sa rezervácia stáva platnou. Následne si už môžete iba vychutnávať výhľady z koruny stromu do okolia. :-)

Viac informácií nájdete tu: https://rezervacie.mlba.sk/

 

V článku boli použíté ilustračné obrázky