Chýba vám cestovanie? Prejdite si Prahu vo virtuálnom svete

Chýba vám cestovanie? Prejdite si Prahu vo virtuálnom svete

25.01.2021 | Virtuálna Praha | Iveta Hricková

Obmedzenia spôsobené koronavírusom už pre všetkých trvajú veľmi dlho. Ešte ťažšie to prežívajú vášniví cestovatelia, ktorí prichádzajú o možnosť spoznávať svet.

Keďže možnosti na dovolenkovanie sú aktuálne výrazne obmedzené, môžete sa vybrať aspoň na virtuálnu prehliadku Prahy, kde týmto spôsobom sprístupnili hneď niekoľko zaujímavých atrakcií.

Pražský hrad - https://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad-pro-navstevniky/virtualni-prohlidka

Jednou z výhod virtuálnych prehliadok je, že si jednotlivé miesta môžete pozrieť pokojne v pohodlí domova a neuniknú vám detaily, ktoré by ste si nevšimli počas klasickej návštevy. Oceníte to najmä pri vyťažených miestach, akým je bezpochyby Pražský hrad. V online prostredí sa dostanete do všetkých exteriérových častí a pozriete si nádvoria. Na každom mieste možno kliknúť na virtuálne informačné tabule, aby ste sa dozvedeli čosi viac o dejinách hradu.

Malá strana - https://www.virtualtravel.cz/praha/mala-strana

Ku najnavštevovanejším miestam Prahy patrí Malá strana. Táto štvrť je známa pre vzácne architektonické pamiatky, ktoré predstavujú dejiny českej metropoly. Na online prehliadke si môžete pozrieť panoramatické fotografie, tie vám priblížia miesta ako známu Cikajúcu fontánu, Pomník obetiam komunizmu i jednotlivé námestia.

Židovská štvrť - https://www.virtualtravel.cz/praha/josefov-zidovske-mesto

Novým hitom medzi turistami sa stala Židovská štvrť. Nachádza sa tam i starobylý cintorín, ale i niekoľko synagóg. Podaktoré z nich sú sprístupnené iba počas takejto virtuálnej prehliadky. Najkrajšia je Španielska synagóga, navrhnutá v orientálnom štýle.

Národná galéria - https://www.youtube.com/channel/UCeYULpYNcpUJxSeK2FpDpsg/featured?app=desktop

Tie najvzácnejšie diela, spojené aj s našimi dejinami, sú vystavené v Národnej galérii. Okrem tradičnej virtuálnej prehliadky si pre nadšencov umenia pripravili i jednu lahôdku. Na ich YouTube kanáli si pozriete krátke videá, ktoré vám predstavia konkrétne skvosty a ozrejmia fakty, prečo sú výnimočné.

Karlov most - https://www.virtualtravel.cz/praha/stare-mesto/karluv-most

Kto sa počas návštevy Prahy neprešiel po Karlovom moste, ako keby tam ani nebol. Ak ste si ešte nedopriali tento zážitok, vyberte sa tam aspoň na virtuálnu prechádzku. Pri sledovaní jednotlivých zákutí, sôch a výhľadov si ešte domyslite jedinečnú atmosféru, ktorá na tomto mieste panuje. Na každom kroku stretnete umelcov a tí vás zabavia, poučia alebo vám predstavia ich brilantné zručnosti.

Petřín - https://www.virtualtravel.cz/praha/mala-strana/petrin

Na rozdiel od rušného centra mesta, Petřín ponúka oázu pokoja. Vládne tam tichá atmosféra, možno sa prechádzať v nádhernej prírode a navyše sa vám z rozhľadne naskytne najkrajší pohľad na metropolu. Zábery na virtuálnej prehliadke urobili počas jari, keď je tam všetko nádherne rozkvitnuté a evokuje  intenzívnejší, nielen vizuálny zážitok.

Staromestské námestie - https://www.virtualtravel.cz/praha/stare-mesto/staromestske-namesti

Viete, čo je ďalšia výhoda virtuálnych prehliadok? Že si jednotlivé lokality dokážete vychutnať počas rôznych ročných období. Staromestské námestie zvečnili počas leta, keď je plné umelcov, ale rovnako v zime, keď tam vládne príjemná vianočná atmosféra a domáci si spolu s turistami užívajú adventné trhy. Nezabudnite zájsť do okolitých uličiek a pozrite si slávny orloj.

Vyšehrad - https://www.virtualtravel.cz/praha/vysehrad

Počas jedného výletu či dovolenky pochopiteľne nestihnete vidieť všetky zaujímavosti v danom meste. Preto turisti trochu zabúdajú na Vyšehrad, ktorý by však nemal počas virtuálnych potuliek ujsť vašej pozornosti. Prezrite si galérie, starobylý kostol, ale tiež slávny cintorín, na ktorom viaceré známe osobnost našli posledné miesto odpočinku.

Národné technické múzeum - https://www.ntmvp.cz

Vynikajúcu prehliadku si pre fanúšikov pripravili v Národnom technickom múzeu. Sprístupnená je značná časť výstavy o dopravných prostriedkoch. Môžete sa vybrať na prechádzku tak, ako keby ste vošli priamo do budovy, prípadne si vyberte iba jednu konkrétnu sekciu.

Pražská ZOO - https://www.youtube.com/channel/UChEXjuYx8GyEYeMYP7LGUTA?app=desktop

Tento tip poteší nielen dospelých, ale hlavne deti. Pražská ZOO umožňuje pozrieť si tamojšie pavilóny dvoma spôsobmi. Na oficiálnej stránke je k dispozícii live online vysielanie, na ktorom sledujete, čo zvieratká robia. Pokiaľ práve oddychujú alebo sú ukryté, kliknite si na YouTube, kde všetkým členom ich veľkej zvieracej rodiny vyhotovili špeciálne videá o ich živote.

 

Zaujal vás náš tip, ako si spestriť lockdown? Viete o ďalších? Napíšte nám! :-)