Cestujte pohodlne vlakom za zvýhodnenú cenu napríklad aj do týchto termálnych aquaparkov

Cestujte pohodlne vlakom za zvýhodnenú cenu napríklad aj do týchto termálnych aquaparkov

29.10.2021 | Aquapark za zvýhodnenú cenu | Milan Cigánik

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj predstavila nový turistický produkt v podobe vlakového lístka s celodenným vstupom do aquaparkov v Dunajskej Strede či Veľkom Mederi za výhodné ceny.

Ak si chcete zaplávať aj počas chladných jesenných dní, nastal ten správny čas navštíviť niektorý z thermalparkov a ich bazény s termálnou vodou. Nový, výhodný aquapass ponúka kombináciu troch služieb za priaznivú cenu. Balíček zahŕňa spiatočnú cestu vlakom, celodenný vstup do Thermalparku Dunajská Streda alebo Thermal  Corvinus Veľký Meder a bezplatný transfer medzi železničnou stanicou a kúpaliskami. „Aquaparky sú jedným z odvetví, ktoré pandémia koronavírusu zasiahla najviac. Rozhodli sme sa zatraktívniť ich návštevu prostredníctvom výhodných balíčkov, ktorých súčasťou je pohodlná vlaková i autobusová doprava. Relax v termálnej vode je ideálny spôsob, ako stráviť chvíle s rodinou, prípadne si dopriať čas sám pre seba,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Návštevníci môžu vycestovať z Bratislavy, Nových Zámkov, Kútov, Trnavy, Nitry, Komárna alebo Štúrova. Stačí si zakúpiť cestovný lístok v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko s komplexným vybavením cestujúcich. Tie sú dostupné v mestách Komárno, Dunajská Streda, Bratislava - Nové Mesto, Bratislava hlavná stanica, Bratislava – Vinohrady, Senec, Galanta, Šaľa, Štúrovo, Nové Zámky, Kúty, Malacky, Zohor, Devínska Nová Ves, Trnava, Pezinok, Nitra, Šurany. Lístok sa vzťahuje na druhú triedu vlakov všetkých kategórií, okrem SuperCity, a cestujúci si k nim môžu dokúpiť i miestenky.

Účinná spolupráca

Projekt predstavuje spojenie viacerých subjektov cestovného ruchu za účelom vzájomnej spolupráce. Realizuje sa v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR, Železničnou spoločnosťou Slovensko, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Žitný ostrov a uvedenými aquaparkmi. Cieľom spolupráce je umožniť obyvateľom okolitých krajov objavovať známe aj menej frekventované miesta Žitného ostrova, ktorý je známy vynikajúcou gastronómiou. Spoločný, výhodný lístok je podľa predsedu KOOCR Trnavský kraj a trnavského vicežupana Pavla Kalmana skvelým tipom na celodenný výlet.

Ekologická jazda vlakom

Cestovanie vlakom je nielen pohodlné, ale i ohľaduplné k životnému prostrediu. „Oddýchnuť si v thermalparku je skvelý spôsob ako posilniť imunitu, zvlášť v tejto pandemickej dobe. Cesta za rekreáciou môže začať už vo vlaku. Som skutočne rád, že tie naše sú súčasťou zaujímavej akcie, prostredníctvom ktorej môžeme ľudí, cestujúcich za relaxom odviesť pohodlne, bezpečne a ekologicky,“ uviedol Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ŽSSK. Po príchode na železničnú stanicu cieľovej destinácie budú cestujúci môcť využiť, vo vybraných časoch, bezplatnú dopravu do aquaparkov. Transfer zabezpečujú autobusy, autá, mikrobusy, alebo v letnej sezóne turistický vláčik. Za aquapass návštevníci zaplatia 14 EUR, za zľavnený pre dieťa, žiaka alebo študenta, seniora od 62 rokov, ŤZP, ŤZP-S 10 EUR. V cene je zahrnutý jednodňový spiatočný lístok na vlak, celodenný vstup do vybraného aquaparku a spiatočný transfer zo železničnej stanice priamo do areálu kúpaliska. Prepravu v Dunajskej Strede zabezpečuje MHD Dunajská Streda bezplatne. Veľkom Mederi si však transfer treba zarezervovať najneskôr 20 minút pred príchodom na telefónnom čísle 031 555 21 04.

Thermalpark Dunajská Streda

Jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska je Thermalpark Dunajská Streda. Návštevníci majú k dispozícii štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov s termálnou vodou, dosahujúcou teplotu 39 °C. Tá vďaka svojmu zloženiu priaznivo pôsobí na ochorenia pohybového ústrojenstva, kĺbov a na zmiernenie poúrazových stavov. Záujemci o masáže môžu využiť masážne centrum s bohatou ponukou masáží a špeciálnych procedúr, ako aj saunový svet so štyrmi saunami.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Areál Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi disponuje celoročnými bazénmi s termálnou vodou o teplote 25 až 37 °C, ktorá priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo. K dispozícii je sedem odpočinkových bazénov pre všetky vekové kategórie, spolu s množstvom rôznych zábavných atrakcií, vodnými tryskami a clonami či masážnymi sprchami. Rodinný zábavný bazén je vybavený interaktívnym vodným ihriskom s vodnou vežou, vodopádmi, vodnými sprchami, 500 litrovým vedrom, vodnými clonami, delami a kĺzačkami a interiérovým detským ihriskom. Pre milovníkov plávania je určený vnútorný, až 25 metrový plavecký bazén. Návštevníci majú možnosť vyskúšať wellness centrum so saunovým svetom s fínskou saunou, aromaterapiou či ľadopádom. Pridáte sa tiež?