Ako sa zoznámiť počas lockdownu? Stavte na virtuálnu zoznamku a nielen to

Ako sa zoznámiť počas lockdownu? Stavte na virtuálnu zoznamku a nielen to

20.01.2021 | Lockdown a zoznamovanie | Milan Cigánik

Počas druhej vlny pandémie prežívame naozaj ťažké časy. Sme nútení izolovať sa od ostatných ľudí a stretávanie s nimi obmedziť na minimum.

Navyše, mali by sme dodržiavať zásadu ROR, teda nosiť rúško, udržiavať odstup a umývať si ruky, takže aj osobný kontakt má svoje striktné limity. Pre mnohých je to náročné obdobie, ľudia majú prirodzenú potrebu socializácie, a tá je v čase pandémie značne limitovaná. S pocitom osamelosti bojujú nielen seniori, ale i nezadaní jedinci. Tí majú obmedzené možnosti zoznamovania sa a hľadania životného partnera.

Aj v čase lockdownu či zákazu vychádzania je tu však nádej na spoznávanie nových ľudí, randenie a možno i lásku. Dúfate, že niekde tam na druhej strane sedí váš potenciálny, životný partner, ktorý čaká, kým ho oslovíte. Chcete vedieť, ako?

Využívajte mobilné zoznamovacie aplikácie

Všetci tí, ktorí sa radi zoznamovali osobne v bare, na diskotéke alebo pri inej spoločenskej udalosti, musia v čase opatrení proti šíreniu koronavírusu využiť na zoznámenie internet. V súčasnej dobe online zoznamky zažívajú nebývalý nápor užívateľov, prahnúcich po sociálnom kontakte s inými ľuďmi, a zoznamujú sa prostredníctvom chatovania. Najefektívnejšie je pre mnohých záujemcov zoznamovanie prostredníctvom online aplikácií.

Niektoré z nich umožňujú komunikáciu medzi dvojicou ľudí iba v prípade, že na oboch stranách figuruje zhoda - obaja užívatelia sú si vzájomne sympatickí. Nemusíte tak byť na pochybách, či po vzájomnej výmene fotografií nastane obojstranná sympatia. Možnosť spoločnej konverzácie sa vám naskytne vtedy, ak si vymeníte vzájomný „lajk“ a dáte ním najavo, že sa vám druhá strana páči. Skracujete tým dobu, keď by ste zbytočne chodili okolo horúcej kaše a až po výmene fotografií zistili, že vaša doterajšia debata bola v konečnom dôsledku celkom zbytočná.

Osobnému stretnutiu dajte čas

Prv, než sa stretnete s osobou, s ktorou si píšete cez internet, doprajte vašej virtuálnej komunikácii čas. Nesnažte sa dohodnúť si rande čo najrýchlejšie a s kýmkoľvek. Skúste si dotyčného alebo dotyčnú preveriť a dožičte si čas na vzájomné spoznávanie, výmenu názorov i pohľadov na život. Neponáhľajte sa. Stretnutie si dohodnite najskôr po dvoch či troch týždňoch intenzívnej komunikácie. Mnohí bývajú v tomto smere ešte opatrnejší, najmä ženy potrebujú viac času. Pokiaľ máte stále pochybnosti, či si budete s novým objavom rozumieť a mať spoločné témy, skúste pred stretávkou navrhnúť telefonický rozhovor alebo videohovor. Ten vám pomôže prekonať počiatočné rozpaky v komunikácií a umožní vám lepšie sa „oťukať“.

Pozvanie na prechádzku alebo domov

Súčasná situácia nám neumožňuje zoznamovať sa a flirtovať v reštaurácii, bare či kaviarni. Svoje rande si ale viete dohodnúť ako príjemné stretnutie niekde vonku. Vyberte radšej menej frekventované miesto, kde si môžete zložiť rúška, aby ste si videli do tváre. Niektorí, zoznámenia sa chtiví jedinci, volia pohodlnejší spôsob a pozvú nový objav na večeru, pohár vína a rozhovor priamo k sebe domov. Tu je pochopiteľne viac než potrebné mať sa na pozore a byť opatrný, aby vám z rande nezostala negatívna spomienka. Ak teda nechcete ponechať nič na náhodu, neváhajte a pripojte sa.