Aj Slovensko má svoje unikátne podniky. O týchto ste už počuli?

Aj Slovensko má svoje unikátne podniky. O týchto ste už počuli?

10.07.2021 | Unikátne podniky | Dominika Varga / Naďa Trenčanská

Podniky, ktoré sa líšia svojím vzhľadom či konceptom, zvyčajne lákajú viac návštevníkov. Keď trávite čas v peknom interiéri, máte preukázateľne lepšiu náladu a i jedlo vám chutí lepšie.

V dnešnom článku vám predstavíme 7 podnikov, ktoré popri ostatných predsa len vynikajú. Ba čo viac, zopár sme ich našli aj na Slovensku.

B Bakery Tea Bus

Všetci dobre poznajú červené dvojposchodové autobusy, ktoré turistov prevezú Londýnom a ukážu im najznámejšie historické pamiatky. Brigit Bakery autobus robí to isté, avšak s jedným rozdielom. Počas jazdy si cestujúci môžu vypiť kávičku, čaj alebo ochutnať znamenité francúzske pečivo. V ponuke sú sendviče, sladké i slané koláčiky alebo ovocné múčniky. V autobuse sa podávajú aj vegánske, vegetariánske či bezlepkové dobroty.

Ithaa

Táto reštaurácia sa nachádza pod vodou. Je obklopená gigantickým akváriom, ktoré tvorí polkruh nad priestormi reštaurácie. Popri tom, ako si zákazníci vychutnávajú svoje jedlo, vedľa nich, prípadne priamo nad ich hlavami, plávajú rôzne morské živočíchy. Menu obsahuje predovšetkým pokrmy z európskej aj ázijskej kuchyne. Pokiaľ vás takáto ponuka láka, nájdete ju na Maldivách.

Elan Cafe

Ak obľubujete ružový a princeznovský štýl, rozhodne navštívte kaviareň Elan v Londýne. Jej interiér je plný kvetín, ružových srdiečok a neónových nápisov. Na nápojovom lístku nájdete všetko, čím má každá správna kaviareň disponovať: limonády, kávy, horké čokolády, ovocné džúsy. No pochutiť si môžete aj na koláčoch, pripravených podľa rôznych svetových receptov, v ponuke sú taktiež smoothie v miskách.

Osage

Stavba z dreva a kameňa vás v okamihu prenesie do stredoveku. Vychutnať si môžete výborné jedlo pri nádhernom výhľade na okolie. Na stenách sú zavesené rôzne poľovnícke trofeje, napríklad parohy, nechýba ani hlava diviaka. V chladnejších dňoch sa zohrejete pri krboch, ktoré napĺňajú priestory teplým pocitom domova. V menu nájdete špeciality typu losos so skaramelizovaným hnedým cukrom, ale aj vychýrenú jahňacinu.

Carousel Piano Bar & Lounge

Tento bar má tvar kolotoča. Nájdete ho v hoteli Monteleone v New Orleans. Vysvietený kolotoč okamžite zaujme vašu pozornosť. Čo iné urobiť ako doň nastúpiť? Je vyzdobený svetielkami, zrkadlami i hlavami klaunov. Vyrobený bol v roku 1949, no odvtedy niekoľkokrát zmenil svoj výzor. Naposledy to bolo v roku 1992, keď nadobudol súčasnú podobu moderného kolotoča. V minulosti tento bar navštívili mnohé slávne osobnosti, aj bájny Ernest Hemingway.

Aj na Slovensku máme unikáty

Icebar

Už pár dní nás sužujú neznesiteľné horúčavy, žeby nastal ten správny čas vyskúšať si príjemné osvieženie v icebare? Tentokrát nemusíte zájsť ďaleko, jeden z nich sa nachádza v centre Bratislavy. Realizácia tohto projektu bola ozaj náročná. S prípravami pomáhal jeden z najlepších ľadových umelcov Peter Bankovich. Celý interiér je vyrobený z ľadu, ktorý vytvára príjemný chládok 7 stupňov. Zákazníci si vychutnávajú drinky z ľadových pohárov a osviežia sa nielen z vonka, ale i z vnútra. Barmani síce pracujú oblečení v bundách, no s úsmevom na tvári.

Stredoveká sedliacka reštaurácia

Vrátiť sa do doby, keď obyčajný ľud neriešil pravidlá etikety a všetci jedli rukami, je možné v Stredovekej sedliackej reštaurácii v Štúrove. Jedlo dostanete zásadne na drievku a príbor by ste žiadali márne. Všetko konzumujete rukami, ktoré si následne môžete opláchnuť v miske s vodou. Všetky nápoje sa podávajú v kovových hrnčekoch a pri objednávaní možno dostanete od čašníka aj vynadané. Ako správni sedliaci budete mať pod nohami slamu a nad hlavami hrnce. Ak sa však ľahko urazíte a chýba vám zmysel pre humor, nie je to pre vás to pravé miesto. Osloveniam ako „Hnusná stará bosorka“ či otázkam typu „Čo budete žrať?“ sa tu totiž nevyhnete. 😊

Návšteva týchto podnikov vám určite prinesie nezabudnuteľné zážitky. Tie slovenské sme navštívili i my a môžeme ich len vrelo odporúčať.  👍